Mikrovlnky s inverterem, magnetron, inverter nebo invertor

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ano, tie invertory su dost citlive a pri vadnom magnetrone sa radi znicia. Vyraba ich snad len Panasonic, ale pouziva ich viac vyrobcov.

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#17 Příspěvek od PavelOu »

S tím já souhlasím, že klasická mikrovlnka je stále použitelná a levná i spolehlivá. ale já mám s mikrovlnkou jiné plány a pátrám po něčem lehkém bez trafa se železem .. až si tu ověřím možnosti, tak pak to nakonec může ta klasická mikrovlnka vyhrát .. třeba z cenových důvodů a nebo pro velkou složitost úprav .. ale budu to s ní mít komplikovanější a bude to i nebezpečnější .. ideální by bylo sehnat tu HV PSU a zkusit to upravit .. dá se to řídit i pomoci obvodu 555 .. tak to David Smith popisuje .. ale zatím to jenom zkoumám .. koukal jsem i k Danykovi, má tam jeden zajímavý zdroj VN napětí, ale něco takového dát dohromady už dá hodně práce ..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Tie invertory od Panasonicu sa opravuju dost blbo. Ak su len prerazene vykonove polovodice, tak ich staci vymenit ale inak s tym tazko nieco spravis. Mal som jeden novy, ktory nesiel a zavadu som nenasiel. Merat na tom nieco v zapnutom stave je doslova o hubu, to som si netrufol.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

PavelOu píše:... koukal jsem i k Danykovi, má tam jeden zajímavý zdroj VN napětí, ale něco takového dát dohromady už dá hodně práce ..
Hlavně je to nebezpečné pro člověka, který nemá patřičné znalosti a zkušenosti.
:wink:

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#20 Příspěvek od PavelOu »

pro masara .. nějakou dobu jsem měl paragraf 50 a pracoval jsem napůl jako elektrikář ..

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Vyhlášku 50 má i uklízečka, co šůruje podlahy na velíně.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#22 Příspěvek od PavelOu »

Invertor od Panasonic .. základní věcí je z toho asi vn trafo a to ostatní by se už dalo přebastlit .. alternativou je koupit novou mikrovnku, ta nejlevnější už je za 4290,- a to už zase není až tolik ..

http://www.panashop.cz/panasonic-nn-sd271sepg

nebo bych od Tebe ten invertor odkoupil a zkusil bych si s ním pohrát a možná by se dal někde sehnat i jako ND .. tak mistři světa a hvězdná pěchoto, teď mi poraďte .. :)

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#23 Příspěvek od PavelOu »

.. já ale žádnou uklízečku a současně elektrikářku neznám, jinak jsem měl nějaký čas i paragraf .. myslím 9 , a běžně samozřejmě šestku .. tak snad už Ti to bude stačit .. v tomhle stylu už bych tu ale nerad pokračoval, na to snad e-bastlírna není ..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Kup na inzerat pouzitu. Ak chces len trafo, tak aj vadnu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

PavelOu píše:pro masara .. nějakou dobu jsem měl paragraf 50 a pracoval jsem napůl jako elektrikář ..
Paragraf 50 tě před úrazem nezachrání a podle tvé zdejší prezentace bych takovému instalatérovi práci nesvěřil.
Ani "napůl". :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

Spoj se se Šampónkem a on Ti prozradí kouzlo sběrných dvorů :D

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#27 Příspěvek od danhard »

Vlákno které začíná:

" Z růžných důvodů mne zajímá ... "

by tam mohlo být automaticky :lol:

Technickou odpověď má hned v druhém příspevku.

Rozbory, jestli inverter, nebo invertor, patří do HP.

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#28 Příspěvek od PavelOu »

rnbw .. dík za radu podívám se po tom ..

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#29 Příspěvek od weed_smoker »

U transformátorový MWT se nemá co nesehnatelnýho a nenahraditelnýho pokazit,proto se vymyslel invertor,kterej velmi pravděpodobně obsahuje spoustu kondenzátorů,hlavně elytů a ještě speciálních a k tomu jde využít všech výhod ROHS pájení.Tím se zajistí stálej odbyt a výroba může jet namax.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Elyty tam su, ale tie neodidu nikdy, pretoze su kvalitne, bezi to jednotky minut denne a navyse to je chladene ventilatorom. Ale poskodeny magnetron odrovna polovodice.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“