Sháňka - panelové měřicí přístroje MP-45

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Sháňka - panelové měřicí přístroje MP-45

#1 Příspěvek od sinclair »

Prosím o laskavou informaci, v které prodejně mají trochu širší sortiment prvních zobrazených, panelových měřáčků MP-45. Je to klasický panelový MP 45x45mm s válcovým tlustým "krčkem" zezadu, upevňuje se do panelu čtyřmi zalitými štefty a matičkami M3. Připojovací svorky jsou zalité štefty M4 s dvěma matičkami.
Tento zobrazený ss voltmetr 30V je koupen asi před 4-5 lety, nevím už přesně kde, asi za 40-50,-Kč a už dlouho jsem tyto typy nikde neviděl. Je za ty peníze poměrně přesný, údaj třídy 2,5 je zbytečně špatný, i linearita odpovídá spíš třídě 1,5. Úhel výchylky ručky má 90°.

Sháním přesně tytéž MP-45, voltmetry se stupnicemi 250V, 30V, 15V a ampérmetry 1,5A, 3A a 5A.
Neviděli jste je prosím při procházení eshopů někde v prodeji?
Musí to být přesně tento typ, s nulováním ručky, dělením i stejným způsobem upevnění.

Všude totiž mají jen ten druhý zobrazený, opravdu otřesný šrot, z mizerného plastu 40x40mm k přilepení oboustrannou páskou k panelu, zezadu dole jen úzký krček a pájecí přívody, u ampérmetrů ještě s kouskem laminátu a s připájeným "bočníkem" - však vidíte. Celkově prostě otřesné provedení s úhlem asi 60°, téměř bez dělení a se silným podezřením dle nelineárního dělení, že jsou vysoce pravděpodobně elektromagnetické. Nemají ani vyznačenu polaritu.
Za 25,-Kč tohle prodávají v Official electronic a sami o tom mají velmi nevalné mínění. MP-45 prý měli kdysi taky /možná jsem tento kupoval u nich/ a prý to za pajcku nikdo nechtěl...rozumíte tomu??? Co je to kurrva dneska za bastlíře, kterým se za slušný měřáček zdá půl sta moc. A tak je to se vším...

Moc prosím o linky, pokud byste někdo tyto měřáčky MP-45 v širší nabídce objevili.
Moc díky za případné tipy.
Přílohy
hnůj zezadu.jpg
(184.98 KiB) Staženo 94 x
hnůj zepředu.jpg
(193.62 KiB) Staženo 87 x
MP45 30V.jpg
(258.4 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
pavko3
Příspěvky: 91
Registrován: 31 srp 2007, 02:00
Bydliště: Čáslavsko

#2 Příspěvek od pavko3 »

Tady by se něco našlo_
Internetový obchod www.vpcentrum.eu
Naposledy upravil(a) pavko3 dne 09 pro 2017, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
valasek
Příspěvky: 42
Registrován: 23 kvě 2008, 02:00

#3 Příspěvek od valasek »

Krčmář je má v nabídce taky. Cena je lehce jinde, ale akceptovatelná.

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sku ... 5&rozsah=1

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

Mají je i v GESu. Cena asi dvojnásovná. Kdysi jsem je kupoval u Chobota, ale už je nemaj.
https://www.ges.cz/cz/merici-pristroje/ ... /SEEA.html

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od OK2STO »

Velký výběr v Hadexu Ostrava , www.hadex.cz , cena okolo 90 Kč.
Jarda

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#7 Příspěvek od danhard »


Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Všem děkuju.
Už konečně vím, co má za označení ten fekál. PM40.
Ona je to rejže všechno, ale za tu stovku na 3-4-5 let, asi proč ne.
Mně totiž ty MP45 30V už dvě odešly na přerušení vinutí cívky. Myslel jsem, že kolísající údaj má na triku mizerný předřadný odpor, vyměnil jsem je, chvilku to drželo /asi jak jsem s tím hýbnul a pájel na tom/, ale za asi měsíc byly oba definitivně v řiti, přerušený.
Ekluje se mi kupovat takový věci, zrovna když chci pro někoho jiného vyrobit spolehlivý zařízení.
Jenže metrácké MP40 už skoro nikde nejsou a když jsou, tak ne s potřebnou stupnicí.
Zkusím ten Hadex, třeba mi objednají i těch 10A a 250V. Šikovný proudový trafka mám z vojenských EC.
Všelijakých budíků doma spousta, ale už jsem líný v Photoshopu upravovat stupnice, tisknout na fotopapír a pak lepit na umytý plech, jak jsem to dělával dřív. A uložený vzory zůstaly v havarovaným HD laptopu..

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#9 Příspěvek od danhard »

Ty 80x65mm mi připadají docela fajnový, vzhledem :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Ty MP45/100uA mám ve zdroji už od 95 roku a fungují bez problémů, možná to tenkrát dělali líp. Stupnice si kreslím sám ve Frontdesignu od Abacomu.
80 x 65 jsou na panelu hezčí, obdélník se mi líbí víc než čtverec.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#11 Příspěvek od elektrosvit »

Ty 80x65 mm jsem před pár lety kupoval v Hadexu. Fungují bez problémů i dobře vypadají, akorát pozor při montáži. Plast je velmi křehký, matičky dotahujte s citem.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#12 Příspěvek od serviceman »

Mám dvě MP40, Metra Blansko, 25V
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

sinclair píše:...metrácké MP40 už skoro nikde nejsou a když jsou, tak ne s potřebnou stupnicí.
Metra dodá jakýkoliv na přání, včetně zákaznické stupnice. Ovšem cena běžného MP40 se pohybuje kolem 2000Kč + DPH, MP40 jsou dražší než větší typy. Za nestandardní provedení nebo úpravy samozřejmě další příplatky. Ty už nejsou tak drastické (100-250Kč), ale při více požadavcích se to může nasčítat.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“