co tesla nc450 a zesilovač transiwatt140studio?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

půl milimetru je použitelné, deska může být víc zvlněná. Ale žádná sláva to není, plastikový Sencor měl cca 2mm.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#47 Příspěvek od feketek »

Mohl by mi někdo napsat přesný průměr zinkalového podtalíře pro Teslu NC 450?Já jsem naměřil 149mm.Budu dělat nový,protože mi původní při snaze o srovnání soustruhem praskl :cry: ...Nevíte,kde bych na Moravě sehnal takový hliník? Už jsem zkoušel snad všechny firmy v okolí Ostravy,co mají stránky kontaktovat,ale všude mají materiál tak do průměru 80mm.Díky moc za pomoc

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#48 Příspěvek od marshal »

já mám NC452-ku a myslím že to bude mechanicky shodné s NC 450-kou,
ale jisty si nejsem. Jestli ti to pomůže průměr spodního talíře mám 147,9 mm a výška u kraje je 15,7 mm

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#49 Příspěvek od EKKAR »

A až budeš strouhat ten okraj, co po něm běží řemínek, udělej si ho o fous silnější, abys ho mohl případně "sjet" na menší průměr - je to vlastně velká řemenice u převodu motorek-talíř, tak bacha na poměr - radši změř nejdřív otáčky na motorku a průměr řemeničky na něm a dopočítej na poměr otáček, protože s řemeničkou hýbat nebudeš, stačí, když dopočítáš, že na tom menším průměru u motorku musíš dostat takový poměr, aby otáčky talíře byly 33 a 1/3 za minutu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#50 Příspěvek od feketek »

Podtalíř už jsem koupil v Litovli viz. Sháňka po součástkách a materiálech ...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#51 Příspěvek od Hifista »

Tady se rozvinula dlouhá diskuse na jednoduché téma.
Vrcholná konstrukce z Elektroakustiky Praha (žádná Tesla) - zesilovač "TW 140 Studio" samozřejmě přezesilovač pro magnetodynamickou přenosku má a s gramofonem NC 450 tvoří velmi dobrou kombinaci. Škoda, že jsem na toto téma narazil pozdě, jelikož mi tu leží pěkný gramec NC450, ale se zásadním problémem - zborcený talíř. Mohl sis jej odvézt a měl bys malý podtalíř bez velkého shánění.
Jinak už jsem zde někdy psal, že se v minulých dobách našli jedinci, kteří talíř vysoustružili z vysloužilého pístu lokomotivního motoru a dokonce dokázali vyrobit i stroboskopické značky po obvodu.

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#52 Příspěvek od feketek »

Ten zborcený talíř není problém koupit původní nový,můžu poslat kontakt na Litovel,ale jestli ten gramofon nechceš zpravovat,tak bychom se mohli domluvit a já bych si jej rád pořídil na náhradní díly.Stačil by mi i ten původní podtalíř,dal bych ho tam radši než tu umělou náhradu co mám...

Uživatelský avatar
jopek
Příspěvky: 96
Registrován: 02 dub 2007, 02:00

#53 Příspěvek od jopek »

pokud by někdo chtěl.. mám TESLA NC 450 zrovna doma.taky se sborceným talířem... zvažuji ho opravit, ale zrovna jsem si opravil NC470 takže za přijatelnou cenu klidně prodám tu NC450.. jsem z ostravska

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“