Čidlo pohybu- spíná i přes den

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr22
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2018, 01:00

Čidlo pohybu- spíná i přes den

#1 Příspěvek od Petr22 »

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, jestli je to na reklamaci, když se venkovní světlo s čidlem pohybu rozsvítí i tehdy, když je venku víceméně pološero?

Na čidle je nastavení úrovně venkovního osvětlení. To mám staženo na minimum(měsíček). Ale teď, jak je venku chlad, tak to spíná i v poledne, když je venku více zataženo a ponuro.

Světlo to je toto https://www.lightpark.cz/philips-svit-n ... gKU8PD_BwE

Světlo bych musel sundat, zabalit, poslat na reklamaci... zase by nám tam čněl kdovíjak dlouho napájecí drát.... Nebo šlo by to nějak upravit(vyměnit nějakou součástku atp.), aby čidlo spínalo až při větším šeru či tmě?

Jak je venku vcelku teplo, tak to spíná až při fakt tmě.

Obecně pájet umím. Proměřit součástky taky. Ale věci kolem světelných čidel jsem zatím neřešil.

Děkuji
Petr

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Rozdělat, u trimru nastavení úrovně měsíček/sluníčko bude pravděpodobně u konce "měsíček" nějaký odpor. Ten zmenšit, příp. i vypustit aby jsi posunul úroveň ještě více do tmy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Milan »

Řešil jsem stejný problém, když jsem citlivost stáhl ,tak se to v mrazech zase za tmy nerozsvítilo vůbec. Číňan se vykašlal na nějakou teplotní stabilitu obvodů .Já jsem to vyřešil definitivně odpojením elektroniky a zapínám to dle potřeby vypínačem :D .
Reklamaci určitě zkus a dej vědět, jak to dopadlo .

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#4 Příspěvek od vlado5 »

Stalo sa aj mne, v lete vonku normálna funkčnosť, v zime sa rozsvietilo a už nezhaslo. Čidlo bolo jednoduché bez možnosti nastavenia citlivosti a času svitu. Citlivosť a čas svitu nastavená výrobcom. Strávil som nad tým asi 2 dni, SMD montáž, zmenil som nejaké odpory-bez úspechu. Môj čas má tiež určitú cenu, tak som to nechal tak. Pravda je tá, že číňan kašle na nejaké fajnovosti, ako je teplotná kompenzácia.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#5 Příspěvek od vasekpetr1 »

Mám sice trochu jiný problém, ale - po zkratu na žárovce ve venkovním světle přestalo fungovat čidlo. Domluvil jsem se s prodejcem na reklamaci, že mu odešlu pouze samostatně čidlo, protože ostatní součásti byly v pořádku (problém u mne je s demontáží celého svítidla ze zateplené stěny), prodejce souhlasil, takže čidlo je již na reklamaci.
Shodou okolností chtěl kolega opravit podobné čidlo, též nefunkční po zkratu na žárovce, ale už po záruce - zjistil jsem přerušenou pojistku uvnitř čidla pro elektroniku, která je bohužel součástí obvodu, takže při zkratu v žárovce spolehlivě "odejde". Je tam použitá rychlá 2A pojistka v pouzdrech. Má to "číňan" vychytaný. :cry:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

To buď rád, že tam pojistka vůbec je. Prasklá žárovka často prostřelí triak nebo speče kontakty relátka.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#7 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ale jo, já tu pojistku nezatracuji, jen měla být v cestě elektroniky a kontakt relátka pro žárovku měl být nejištěný.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

No a prave v tom pripade by sa znicilo rele.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od breta1 »

petr22
Dvanáct stovek není málo.
Sám problém nevyřešíš, poslal bych jim to zpátky a nejlépe vrátit peníze, protože to asi bude obecná vada všech těchto typů.
A zkusil bych koupit jiný typ.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#10 Příspěvek od JoDiK »

Koukám, že jsem měl asi docela štěstí na vychytanou konstrukci, protože za brankou máme schůdek kterej ve tmě není vidět a není tam elektřina. Tak jsem za 150 korun ve slevě v supermarketu koupil vnitřní LED světýlko s čidlem pohybu a vnějšího světla na tři AAA, přilepil jsem ho k futru od branky a tam několik let spolehlivě fungovalo, pršelo na něho, v zimě mrzlo, baterky jsem za cca tři roky měnil tak dvakrát. Fungovalo, dokud do něj někdo nekopnul a nerozbil fresnelovu čočku. Tak jsem sehnal starý bezpečnostní čidlo, přendal do něj za jeho čočku elektroniku z toho světýlka, ledky jsem nastrkal do provrtaných dírek a jedeme dál...

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#11 Příspěvek od Lojzek »

čau, mám pir čidlo Tango které je do krabice. Dva roky fungovalo v pohodě. Nicméně jako vždycky po záruce nějakým způsobem přestalo fungovat, čidlo po připojení k napětí sepne, možná si odpočítá čas, vypne a zase sepne a pořád tak dokola. Nemáte nějaký tip kam šáhnout, na co se zaměřit?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Že by testovací režim?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#13 Příspěvek od Lojzek »

testovací režim to nebude, spínalo by to častěji. takto to spíná cca po 3 - 5 minutách...
X2 kondík je který?

Uživatelský avatar
Petr22
Příspěvky: 29
Registrován: 14 led 2018, 01:00

#14 Příspěvek od Petr22 »

Děkuji všem za názory.

Svítidlo je v záruce, tak ho budu reklamovat. Už jsem kontaktoval prodejce a nějak to vyřešíme.
Dám pak vědět, jak to dopadlo.

Děkuji

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od breta1 »

X-kondík - je to kondík s kapacitou 100n-470n ("srážecí", k napájení vlastní elektroniky.)
Nejčastější závada.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“