ECG 22LED301PWR chassis: T.MSD306.61C

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Casto sa nova zakladna doska zohnat neda alebo je drahsia ako cely televizor.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#17 Příspěvek od zvaty »

Tak jsem si zálohoval firmware z FLASH 25Q32BSIG-velikost dat je kolem 11.2MB, ale nevím, která část datová část je config a co se má upravit.
Žádná EEPROM na mainboardu už není, tzn. vše je na FLASH.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#18 Příspěvek od Heno »

Pozrem sa na to, poprosím odkaz na stiahnutie súboru a budem referovat sem, čo si myslím o tom.

Ok mám, idem na to. 11:27

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Takže podla toho ako ja to vidím, treba na tvojom subore vymazať všetko od adresy 38704C do 3FFFFF hexadecimal, pričom 3FFFFF je posledná adresa súboru.
Vymazať znamená, že všetky bajty (dáta) od uvedenej adresy do poslednej adresy tam zmeniť na FF hexadecimalne (11111111 binárne, 255 desiatkovo)...

Po tejto úprave súboru, zmazaní pamäte a nahratí do nej obsah tohoto upraveného súboru na programátore a prispájkovaní do TV, by CPU v MB mal po zapnutí zistiť, že má užívateľskú oblasť pamate prázdnu a do tejto oblasti automaticky nahrať default dáta (základné nastavenie), ktoré sú súčasťou základného programu.
Inými slovami, po prvom zapnutí od úpravy obsahu pamate by mal TV naštartovať s miernym oneskorením a normálne nabehnúť.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#20 Příspěvek od zvaty »

Tak jsem nahral do FLASH jeho puvodni,ale upraveny firmware,tak jak poradil Heno a telka funguje. Sam bych to vzdal. Děkuji ti Heno!

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Niet za čo :)

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#22 Příspěvek od zvaty »

Cim se to muze stat?ze si procesor prepise FLASH pamet. A pak jeji prepsani nepochopi.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od Zaky »

Třeba že dojde k výpadku napájení v průběhu zápisu, ale je to 🤐 programátorů. protože TV by se z toho měla umět vzpamatovat, když by načetla poškozený obsah, co jí brání udělat reset do defaultu? Bylo by to zatraceně lepší, než dělat mrtvého brouka. Třeba je to ale taky záměrné kurvítko, ono celkem ani nic nebrání tomu, aby TV měla počítadlo motohodin a po nějaké době šlus, zákazníku, jdi si koupit novou TV.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, stacilo by skontrolovat checksum a ked nesedi, tak sa spravat rovnako ako ked je to prazdne. Ale programatori asi robia kazdy den novy model TV, tak na to nie je cas...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#25 Příspěvek od Heno »

Tak ako píšeš a možno to aj má, veď kto bude analyzovať čo všetko je v softe, ale skor myslím, že je v softe len to najnutnejšie. Už som mal aj poctivé Sony KDL-37U4000 chassis SE-2AG čo mlo v konfig EEPROM uloženú takú blbosť, že sa nedalo vobec zapnuť.

Ja som zopár programov písal a vždy bol obsah eeprom alebo niečoho kde sa dali pisat užívatelské nastavenia chránený kontrolnou sumou celkovou a jednotlivými povedzme v určitých sekciách. Pre prípad, že sa niečo pomrví aby soft vedel zistit, kde je chyba a po zapnutí vyzvat uzivatela o reset factory alebo ho aspon upozornit, ze dakde má chybu vyblikaním na led.

Jasne, že je to pre programátora práca naviac a myslím, že ked nad ním manager stojí so šibeničným temínom čo najskor vydat TV na trh, tak sa na to vykasle, dávno už skončili časy, ked sa soft aspon 6 mesiacov testoval na všetko možné kým prisiel na trh, dnes je to naopak najprv ide na trh ked je aspon pojazdný a nemrzne pri bežnom používaní a potom až sa doladuju veci na základe reklamácii.

Viem, že už roky rokúce lcd monitory ale aj predtým CRT chassis s menu nemali kontrolnú sumu v eeprom, ved načo, ked sa to posere, tak viete čo treba, je to predsa len consumer electronic.

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#26 Příspěvek od david69 »

naprosto stejnej problem, pamet jsem radsi objednal original v Cine, a bylo dobry
ze jsem se trefil na NETu na spravnej obsah pameti... david

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#27 Příspěvek od zvaty »

Paměť je nejspíš OK

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#28 Příspěvek od dj_rizek »

Ahoj,
narazil jsem doma že mi zůstal z jedný TV tenhle mainboard, byl nefunkční ale bude mít problém patrně v SPI.
Mam tady nějakej šrot a zvažuju že bych mainboard po oživení použil do nějakýho vraku, pokud pominu nutnost nahrát do SPI obsah pro panel co mám(neřeším DO) řeším zapojení lokální klávesnice, má KEY0 a KEY1, původně tam byl ten dotykovej paskvil kterej samozřejmě nemám takže jediná možnost je nahrazení tlačítky s příslušnými odpory, bohužel klávesnice není součástí SM pro různé TV s tímto mainboardem, nevíte někdo hodnoty?
Pokud ne jistí to víceotáčkovej poťák a dohledání.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#29 Příspěvek od Zaky »

Otázkou je, jestli ten "dotykovej paskvil" simuloval lokální klávesnici s odporovými děliči, nebo komunikoval s nadřazeným systémem již po nějaké digitální lince. To se asi jen tak nedozvíš. Každopádně, pokud je přívod ke klávesnici popsaný ve schématu desky a je tam zem a nějaký pullupovaný signál, tak můžeš zkusit mezi výše zmíněné zapojit poťák a zkoumat, jestli TV při změně napětí něco udělá.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#30 Příspěvek od dj_rizek »

Ne ne co si vybavuju je zapojenej na +5,GND a KEY, je to připojený do toho normálního sloučenýho konektoru pro IR,PLED,KEY.
Přílohy
msd.jpg
(44.1 KiB) Staženo 64 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“