Konektor DELL se středovým pinem - na kabel

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

Konektor DELL se středovým pinem - na kabel

#1 Příspěvek od beny66ka »

Na napájecím adaptéru pro ntb. DELL se zlomil kabel těsně za konektorem. Rád bych ho zkrátil a konektor vyměnil. Bohužel takový konektor nemohu nikde sehnat. Neviděli jste jej někdo někde v nabídce? Konektor má tenký středový pin.
Přílohy
konektor.JPG
(15.99 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Za mě jedině takto: https://www.ebay.com/itm/Hot-7-4X5-0mm- ... Swf-VWYJ3X Montovací konektor za prvé nejpíš ani neexistuje, za druhé jeho montáž nebude spolehlivá. Krabičku zdroje je třeba přes spáru tlouct kladivem tak dlouho, až krabičku rozloupneš, vyměnit kabel a krabičku zalepit. Rozborka kladivem působí brutálně, ale je to jediný mě známý způsob, jak krabičku co nejméně poškodit, po slepení obvykle běžným pohledem vůbec není poznat, že se lezlo dovnitř.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radioelectrum »

ještě pro úplnost připomenu že ten konektor má vnitřní a vnější plášť jiný kontakt, a pozná zda-li je připojení notebook. Tak abyste to náhodou nezapojil pouze jako 2 pinový konektor.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

Zaky píše:Krabičku zdroje je třeba přes spáru tlouct kladivem tak dlouho, až krabičku rozloupneš, vyměnit kabel a krabičku zalepit. Rozborka kladivem působí brutálně, ale je to jediný mě známý způsob, jak krabičku co nejméně poškodit, po slepení obvykle běžným pohledem vůbec není poznat, že se lezlo dovnitř.
Mne sa este osvedcilo na niektorych tychto zdrojoch stlacat spoj krabicky vo zveraku, postupne dookola niekolko krat. Ak sa postasti rozlupne sa to tak ze je mozne pekne znova poskladat a zalepit
Naposledy upravil(a) mikollar dne 16 led 2018, 11:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#5 Příspěvek od Kvicala_r »

Podařilo se mi při takovém "loupání" IBM adaptéru i ulomit kus feritu na jádře tráfka. Jestli není rozumnější ten starý kabel střihnout a nadpojit venku, dát do smšťovačky a uchytit třeba ke krabičce stahovací páskou, než loupat ten adaptér. Na loupání bude pak mít času dost až pojde elektronika :)
Záleží, jestli ten adapter jen někde leží, nebo se tahá a jak moc by vadilo takové estetické hledisko.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vymenit cely kabel. Tiez som to riesil na DELL zdrojoch. Jeden otvaranie prezil, druhy nie a zavadu som nenasiel.

Kabel spojeny niekde mimo zdroja nevydrzi.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#7 Příspěvek od JoDiK »

radioelectrum píše:ještě pro úplnost připomenu že ten konektor má vnitřní a vnější plášť jiný kontakt, a pozná zda-li je připojení notebook. Tak abyste to náhodou nezapojil pouze jako 2 pinový konektor.
A já ještě upřesním, že ten středový kolík vede na speciální obvod ve zdroji a pokud nebude zapojen, notebook prohlásí, že jde o neznámý adaptér, nebude dobíjet baterku a drasticky sníží výkon na minimum.
Mně neodešel konektor, ale zřejmě ten obvod ve zdroji, tak jsem musel koupit náhradní, protože se na tom nedalo pracovat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ten obvod neodide len tak - je to 1-wire EEPROM. Najcastejsie sa prerusi ten stredny vodic v konektore. Alebo sa rovno cely konektor rozpadne, ak je to svietiaca verzia.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#9 Příspěvek od JoDiK »

Kabel i konektor vypadá naprosto v pořádku. Hledal jsem na internetu a tam psali, že se to může stát a stává, že ten obvod chcípne...

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od beny66ka »

Tak u mě tak jak píše "rnbw" - přerušený kabel ke střednímu pinu.
Nedobíjel baterku.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#11 Příspěvek od VASEK_W »

Já ten plast na konektoru normálně podélně rozříznu skalpelem až na kabel a rozehnu. Kovovou část opatrně vyjmu, odpájím starý kabel, který o zlámaný kousek zkrátím a připravím si nový konec přesně podle té odpájené části. A pak to normálně napájím zpět tak, jak to bylo původně. Když je to přesné, tak obal zase krásně "zavřu" a zalepím vteřiňákem. Pokud se to nepovede přesně napájet a něco málo uvnitř vadí, tak se to překážející nechá lehce tím skalpelem odříznout. Po zhruba 50-ti poposazených konektorech mám již dostatečnou zručnost a cit, takže výsledek je jak originál. Jen doporučuji neslepovat ten děrovaný koneček (je tam jako vývodka, ale udělá více škody jak užitku) nechte ho normálně volný. Kabel se ve vyústění tak neláme, protože ten konec se krásně otevírá a nedělá na kabelu ostrý ohyb. Zatím se mi takto opravený kabel ještě nevrátil...
Vašek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Tych konektorov som videl najmenej tri druhy:
- plastovy svietiaci zlozeny z dvoch polovic - ten sa da rozobrat, ked bola ta svietiaca cast znicena, tak som tam nalial priesvitny epoxid
- gumovy svietiaci - ten sa mi nepodarilo rozumne rozobrat
- gumovy nesvietiaci - ten som este nemal zniceny

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#13 Příspěvek od KiTt »

Myslim ze tohle by bylo nejlepsi reseni a mas to do 3 dnu doma.

Kód: Vybrat vše

https://svetmovano.cz/produkt,294,nahradni_kabel_k_adapteru_Dell_-_7_4x5_0_pin.html 

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#14 Příspěvek od JoDiK »

rnbw píše:Ten obvod neodide len tak - je to 1-wire EEPROM. Najcastejsie sa prerusi ten stredny vodic v konektore.
Tak jsem po obdržení nového zdroje ten starý rozloupnul a opravdu je někde drát od středního pinu přerušený.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“