Pevný zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od honza637 »

Na jednu stranu tě lituju a na druhou to máš dobrý :)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#62 Příspěvek od EKKAR »

1) Kdo si koho chytí, toho pak má - litovat není proč, jiné její klady to v dostatečné míře kompenzují.

2) Moje kadence či spíš výrazová kapacita nesouvisí s mojí F-16, i když ta elektrice nerozumí ani za mák - je to i o tom, jak tady MNOZÍ nadnášejí své dotazy - buď natolik nepřesně, že jsme z toho všichni SRNKY a veletuctem dalších otázek se snažíme tazatele přimět k upřesnění otázky, anebo opačně jako óbrlajtnant LEOŠ se tazatel rozhrabává v hromadě detailů, pro které mu unikají základní souvislosti...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od honza637 »

Na tohle není co říct. Přijde mi, že jsi uhodil hřebík na hlavičku. Mě osobně dotazy, na které se odpovídá otázkami a nebo taháš z dotyčného jak z chlupatý deky co vlastně chce taky štvou ale zas beru v úvahu to, že každý začínal. Nicméně nějaký teoertický základ či povědomost o tom co chce by měl mít každý než se odváží do debaty s ostatními .. to je zcela pravda.

Možná byste se tu všichni divili, co dneska leze ze středních škol za elektrikáře. 15 z 21 neví, co je TN-C a TN-S a ohmův zákon v životě neslyšeli.
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

saskin01

sta

#64 Příspěvek od saskin01 »

mohli by ste mi poradi￾ stabilizátor 10V 3A+ ?

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zenerovka.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od stepa »

Lukas-Peca píše:Zenerovka.
Stoji ti to zato? Akorat skodis sobe.
saskin01 píše: mohli by ste mi poradiť stabilizátor 10V 3A+ ?
treba zenerka posilena trandem, podle toho jak moc to potrebujes stabilizovany bude slozity zapojeni...nebo stablik 7810 posilenej trandem...reseni je spoustu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

Když vážně, tak vážně - TL431 jako referenční zdroj, dvojicí odporů ho nastavíš poměrně přesně a pokud použiješ stabilní odpory, nebude ani utíkat ohřevem. Napájet ho musíš přes odpor jako Zenerku, bez poškození snese až 100mA. Paralelně k tomu nějaký šikovný tantalový kondík, něco mezi 10 a 100uF (víc je zbytečný...) na napětí 15 nebo 16V - najdou se obojí, viděl jsem i na 12V, ale to je už docela risk - a celé to napojit na bázi nějakého Darlingtonu na chladiči jako posilovýho trandu, třeba něco jako TIP 142 - 3A z toho dostaneš určitě, pokud Ti na sběrném kondu za usměrňovačem i při největším odběru napětí nespadne pod 11V, budeš mít jistých i těch 10V. Pozor - není to zkratuvzdorný, jestli Ti trafák dá víc, než je zdrávo pro ten tranzistor, nebylo by od věci přibastlit nadproudovou pojistku, která to omezí přivřením toho Darlingtona při odběru nad rozumnou mez, aby neodletěl předčasně do silikonovýho nebe.
Kdo má námitky proti TL431 jako referenci, ať si poslechne nf zesilovačem přes 10nF kondík, jakej šumovej BORDEL produkuje Zenerka a kolik toho proti ní vyproducíruje TéeLko...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#68 Příspěvek od rnbw »

A co LM317?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od stepa »

rnbw píše:A co LM317?
Jaky to ma vyhody oproti pouziti stabliku 7810? Zadny!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#70 Příspěvek od EKKAR »

Jak 7810, tak 317 (když pominu 2 odpory na nastavení) jsou rovnocenný - ale proti zdroji s TL431 jsou to beznadějný ŠUMÁKY - je na Tobě, k čemu to chceš. Ale 3A ani z jednoho švába nevytáhneš - snad jen z 78S10 a to ještě jen v optimálních (spíš jen ideálních ) podmínkách - LM317 je do 1,25A max, 7810 jen do 1A.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#71 Příspěvek od Cust »

LM2576 zvladne 3A....
vyrabi se v nekolika napetovych variantach nebo jako ADJustable

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od stepa »

Cust píše:LM2576 zvladne 3A....
vyrabi se v nekolika napetovych variantach nebo jako ADJustable
adjustable stoji pres sto voci...trosku drahej spas

EDIT//ale funguje vyborne

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od jankop »

Běžně stojí 50Kč. To nakupuješ v nějakým Tuzexu?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od stepa »

jankop píše:Běžně stojí 50Kč. To nakupuješ v nějakým Tuzexu?
JOOOJ spletl jsem si to s verzi HVT, se kterou jsem stavel zdroj...jasny obyc ADJ stoji okolo 50 Kc. SRY

Uživatelský avatar
skipi
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

78S10

#75 Příspěvek od skipi »

zkus si dát do googla LM78S10,LM78M10.Mělo by to utáhnout ty tvé 3A a mám dojem,že jsou zkratuvzdorné(když je chladíš).

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“