Autoradio Panasonic - konektor pro kazeťák

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

Autoradio Panasonic - konektor pro kazeťák

#1 Příspěvek od cackler »

Zdravím,
snažím se najít protikus nebo jiné řešení jak se připojit na konektor na rádiu Panasonic MAZDA CQ-EM4571AK.
Našel jsem obrázek jak protikus asi vypadá, ale nikde jsem nenašel nic podobného co by šlo koupit.
Podle servisního manuálu je to pozice CN703, 15 pin konektor s označením K1KA15A00121, ale to moc nepomohlo.

Nechci pájet přímo na piny, tak beru jakékoliv nápady co na toto nedestruktivně nacvaknout :)
Přílohy
protikus.jpg
protikus který sháním
(37.07 KiB) Staženo 91 x
konektor.jpg
konektor na rádiu
(179.21 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Vytáhnout dráty až z tišťáku, kdybys to náhodou sehnal, tak je zase odletuješ.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Tak tak, pokud je konektor THT a vypadá vypájitelně a cítíš se, že takové pájení zvládneš bez poškození desky, tak konektor vypájej a vodiče zapájej místo něj do děr. Tím budou připájeny kvalitně a odolně proti utržení. Pak to celé ještě fixni přes vodiče u DPS neutrálním silikonem. Nepoužívej tavné lepidlo, v létě v rozpáleném autě s klidem vyteče. Nebo, pokud víš, jaké auto ten konektor má, navštiv vrakáč.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od cackler »

Snažím se právě vyhnout zásahům do originálního rádia. Jednotky s tím protikusem byly dost vzácné, naprostá většina aut tam má jen díru a záslepku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Mně to připadá minimálně HOOODNĚ podobný, jako je paňáckej konektor na odnímatelnej čelní panel = TATRANKU. Teď na fleku si nevybavuju, kde je u tý tatranky samec a kde samice, ale prověřil bych tuhle možnost získat protikus ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od cackler »

Díky to vypadá nadějně.
viz třeba toto https://www.ebay.com/itm/Panasonic-CQ-C ... 3d2e75d503

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Známý autoelektrikář říkal, že i méně běžný konektor jde sehnat, ale může stát až několik stovek.
K rádiím pochybného původu dává doporučení: "Příště to musíš ukrást s konektorem." :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Taky mi to hrozně připomíná konektor od tatranek. Možná nebudou všecky stejný, ale třeba bude v rámci unifikace pasovat z jinýho Panasonicu. Evidentně to není nic výkonovýho, to by vypadalo jinak.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Trď jsem přijel, koukal jsem na ten konektor - tak na tatrance je "sameček" s 2 vodorovnýma řadama kontaktů - 8 a 7, myslím "že to bude von" ...

A ten můj Paňák na tom má i AUX vstup, protože na tatrance je Jack 3,5mm zásuvka.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od cackler »

Tak se mi ho podařilo sehnat, dá se objednat pod číslem K1KB15B00015

Odpovědět

Zpět na „Součástky“