Program v C# vs antivir

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Program v C# vs antivir

#1 Příspěvek od markoni »

Já jsem dovolil podle video návodu na youtube https://www.youtube.com/watch?v=pLuedUMwDpo zhotovit tento program na kterém bylo slibováno že bude pokračovat ale nemohu jeho pokračování najít.A teď k věci napadlo mě co na to říkají antiviry a výsledek je takový https://ulozto.cz/!tchHUQHnwwEX/virustotal-html co vy na to ? díky

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Řekl bych, že je to normální stav - antivirus kontroluje zdrojový kód programů a porovnává ho se známými viry (a podobným škodlivým software) a pokud si naprogramuješ nějaký základní keylogger tak je docela jasné, že to bude antiviru hned povědomé. Sice to každý antivir bere jako něco jiného, ale považují to za nebezpečný program (což teoreticky je).

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Marně přemýšlím po čem ty antiviry jdou myslím ve zdrojovém kódu asi po nějakých knihovnách, já jsem nějaké programy v C# skoušel i na druhém PC kde mám Eset Smart Security 7 a ty mě fungují ale jak jsem zkusil tento program který mám jenom na testování tak tento antivir mě vystavil stopku :evil:

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od lesana87 »

ohryzek36 píše:antivirus kontroluje zdrojový kód programů a porovnává ho se známými viry
Kde by přišel antivir ke zdrojákům programů a virů?

Uživatelský avatar
alterego2411
Příspěvky: 24
Registrován: 19 pro 2017, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od alterego2411 »

Programy, které jsou zkompilované, se většinou dají i dekompilovat. Například C# úplně v pohodě. Reverzní inženýrství. To znamená, že pokud mi pošleš EXE a nebude nijak chráněný (obfuscation), mohu poměrně snadno poslat zpět zdrojový kód. Samozřejmě k tomu potřebuji nějaký software, který to umí. Například (.NET Reflector).

Ale myslím, že ten antivirus tohle přímo nedělá. Ne vždy to jde, ne vždy je to legální a nejde to nijak unifikovat, aby to fungovalo pro všechno. Naopak si myslím, že antivirus jde po tom, co přímo program dělá. Například co ukládá na disk, co ukládá do paměti, jestli něco stahuje nebo posílá do internetu atd. Většinou hlásí i programy, které nic nedělají, ale on je zkrátka nezná (nepovažuje za ověřený).

Mimochodem, zběžně jsem prošel to video, a ta metoda získávání kláves není úplně dobře. Když se podíváš na internetu třeba na anglické "návody", najdeš určitě kvalitnější řešení. Když tedy opomenu to, že nebude nic víc bijícího do očí, než okno aplikace (když už jsme tajní hekři) :-D

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PixelOrgy »


Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“