Zachrana dat z HDD.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od stepa »

geparde, musim se smat :lol: ...tim CHKDSK si objevil ameriku, nic noveho pod sluncem. A hodit ztratu (roze*rani) dat na defragmentaci...no comment

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#17 Příspěvek od gepard »

stepa píše:geparde, musim se smat :lol: ...tim CHKDSK si objevil ameriku, nic noveho pod sluncem. A hodit ztratu (roze*rani) dat na defragmentaci...no comment
Zdárec, :lol:, jasně, je to pěknejch pár let, to jsem se s PC teprve seznamoval - ostatně asi každej nějak začínal. Je možný, že TY jsi se už tak narodil. Nebo jsi spásal všechen jetel na louce? :lol: Nic ve zlým.
Nemluvil bych o ztrátě dat. Píše, že nejde nastartovat systém z HDD, což neznamená jednoznačně ztrátu všech dat z HDD!
Mohla by být jen porušená FAT tabulka systému na HDD (má to obdobné chování). Mohl by použít zmíněný příkaz a pokusit se dát ji dohromady, aby systém nastartoval a dostal se k datům. Mohl by je tak zálohovat alespoň na jiný HDD :twisted: (v nouzi).
-- Gepard --

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#18 Příspěvek od gepard »

Pokud mu už nepomůže žádnej SW, vymontuj ho a s rozeběhem ho hoď co nejdál. (Obnova dat z "poškozených" HDD stojí u specializ. firem opravdu nehorázný peníz!) Pak tedy kup novej a basta. :(
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

to je pravda, ale data na disku mají někdy pro majitele taky nehoráznou cenu...
jinak by ty firmy pro obnovu dat prostě na trhu neexistovaly.
Samozřejmě se to netýká študentíků, co si narvou disk mp trojkama z netu :lol:

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#20 Příspěvek od gepard »

Nebo péčkem .... :lol: :lol: :lol: :rofl:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od stepa »

to gepard: jetel jsem mozna na louce zral, to netusim :lol: Ale to s tim check diskem jsem myslel ze jsi objevil nekdy minuly tyden, proto jsem si rypnul :wink:

to pole: vzpomnel jsem si, ze mi to udelalo neco podobne co tobe kdysi daavno s 20GB WD, zacvakal a umrel, ale neumrel uplne, pouze z neho nesly dostat data, ja jsem ho na 3 kompech ani nerozjel, pokazde zatuh... potom jsem ho pujcil kamosovi a jemu v kompu normal najel, ale pouze jako nenaformatovana jednotka...z toho plyne ze jsem z toho nic nedostal, vsechno ztraceny, nejaky pokusy o zachranu dat byly ty tam, nic nefungovalo...disk chodi dodnes

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#22 Příspěvek od tibi »

zalezi co sa ti na tom disku pokazilo,bud ti odtrhlo citacie hlavy alebo je disk ok a odisla elektronika,ak to je posledny pripad tak skusit zohnat havarovany taky isty disk a skusit prehodit plosak.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#23 Příspěvek od tibi »

apropo chcel by som vidiet firmu ktora sa zaobera obnovou dat z nefunkcnych diskov ako by stiahli data z disku ktory ma odsklbnute hlavy alebo vyzera ako lad po hokejovom zapase....

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Lukas-Peca »

když jsou vadné hlavy, tak se z disku vyloví plotny s strčí se do jiného, když je poškrábaný, tak se prý tak dlouho ničí a mění hlavy, až se jim podaří přečíst data... spotřeba hlav je ale obrovská

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#25 Příspěvek od tibi »

Lukas-Peca

hmmm a ty si myslis ze plotny su jak plotny? kazda plotna ma urcitu kapacitu ktora ti nebude sediet v druhom disku.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Lukas-Peca »

no já nevím, četl jsem to na stránkách firmy, která se tím zabývá... asi je dávají do stejného typu disku

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Jirka »

To bych teda rád viděl, jak to mění. Vždyť ty plotny jsou snad uzavřeny v ochrané atmosféře a nesmí tam být ani zrnko prachu, nebo ne?
*****

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Lukas-Peca »

disk je prý schopen fungovat i bez krytu, jeden študent vykládal, jak měli ve škole pod lavicí strčenou celou 486 (bez skříně) a měli u ní harddisk bez krytu. Prý to fungovalo několik měsíců, pak jim to vyhodili :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Tie firmy to samozrejme robia v bezprasnom prostredi. Preto je to take drahe.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#30 Příspěvek od tibi »

tak to mas pravdu inak to mam odskusane ze hdd bezi aj v rozobratom stave.dokonca som zvikol ukladat data a pozerat co robia citacie hlavy.pokial tam nie je extremne prasno tak by vydrzal nieco,ale vidim v tom vyznam preco je zakritovany a prelepeny ochrannou paskou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“