SONY KV-29LS30K-Televizor nejde zapnut.-prosim radu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

SONY KV-29LS30K-Televizor nejde zapnut.-prosim radu

#1 Příspěvek od madyyy »

Prosim o radu.Opravujem televizor SONY KV-29LS30K a nejde zapnut.Prvotna chyba bola v prerazenom BU2515DX na H.vychilovani.Ten som vymenil ale chyba pretrvava.sice ide lepsie lebo sa VN uz snazi zapnut ale zdroj je stale pod zatazou a odopne ho.Kontrolna led blika v intervaloch:2x blik a pauza.elektrolity som pozeral su ok.Neviete mi niekto poradit kde by mohla byt este porucha?SONY nemam casto v ruke.mne viac lietaju OVP.Dakujem Martin

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

někdy bývá studeňák na budícím trsfu,nebo na vertikálním zesilovači,nebo může být vertikál vadný_nemusí ukazovaz zkrat. Nic jinýho u sonek nebývá.

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#3 Příspěvek od madyyy »

studaky som popozeral tie su neni.takze ako mam vediet na 100% ze vertikalny IO je vadny?

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SONY KV-29LS30K-Televizor nejde zapnut.-prosim radu

#4 Příspěvek od Artax »

Náběh a vypnutí LED dvakrát blikne=Kolaps horizontálu.
Přetížení, mezizávitový zkrat atd. Může být špatně buzený konec, tyhle tranzistory jsou tupý, mají malé zesílení a proto do báze musí téci velikej proud. Anebo je přetížen horizontál, co třeba obvod pro napájení snímku nebo RGB?

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#5 Příspěvek od madyyy »

Dakujem vsetkym co sa pokusaju radit ale nejak sa mi stale nedari.uz ma z toho asi porazi.co s tym je?????????tieto SONY nemam v laske

Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

#6 Příspěvek od madyyy »

Este by som vas poprosil ci tu niekto nema schemu od tohto tv.to by mi asi pomohlo.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

Těžko pozanáš,jestli je vertikál pryč. zkus tam dát nový. Když ho odsaješ,někdy TV naběhne někdy ne. Sonky nemám rád a každá to dělá jinak. Schema bohužel nemám :(

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DjRix »

Závada bude v horizontálu jak tu už někdo psal.Odpoj ochranu a uvidíš hned jestli ti trafo buchne.....Můžeš přerušit cestu +135V a vřadit do ní žárovku 60-100W,uvidíš jesli startuje dobře zdroj a i ten horizontál.
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“