Tesla 814a - Koncový stupeň

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#76 Příspěvek od masar »

V tom případě je vhodné srovnávat při přehrávání nízkého kmitočtu např. z mp3 playeru nebo mobilu nahrávku např. 30Hz z YT.
:wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#77 Příspěvek od EKKAR »

https://www.ulozto.cz/!nbBu4HJN/cd-generator-rar
https://www.ulozto.cz/!0BlM6l3Zpst1/cd-generator-zip
https://www.ulozto.cz/!9sQMkcnQU/test-cd-generator-flac
Vyber si, jsou to asi 10-20vteřinový "tracky" různejch kmitočtů i přímo reálnejch zvuků. Jde to přehrát na jakýmkoliv PC přehrávači i na malým mp3 playeru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
destilator
Příspěvky: 156
Registrován: 16 lis 2010, 01:00
Bydliště: Bojnice
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od destilator »

masar: Ano, tak som to aj spravil. Prepojil som mobil k zosilnovaču v radiu a skusal a testoval som to "podla ucha"
Dnes som vymenil skoro vsetky elektrolyty v korekčnom predzosilnovaci. (oznacené v prílohe) Lebo niektore mali znizenu kapacitu, alebo nulovú a chcel som aby boli v oboch kanaloch rovnake kapacity. No a vysledok je, ze je to skoro prefektne. Nemozem povedať ze uplne, lebo stale mam taký pocit ako keby jedna strana hrala trocha inac. No zrejme by to chcelo nejaku zlozitejsiu výbavu a nastavovať to pristrojmi a nie podla ucha. Takze to uz nebudem riešiť.
Zda sa mi ako keby to cele radio bolo nejake rozladene, lebo som si vsimol ze ani kontrolka stereo nesvieti a to ani pri kvalitnom signale miestnej stanice. Iba sem-tam preblikne. Ale uz sa mi zopár x stalo, ze pri miernom odladení začala kontrolka svietiť. Ale je to mozno citlivosťou radia alebo inými parametrami súčasných FM vysielačov.
V stereodekoderi som tiez vymenil dva elektrolyty so znizenou kapacitou, ale je to stale rovnake. Je tam sice este trimer, ale netusim co sa s nim nastavuje... Tak som ho netýril. Ani neviem ci ma s tym nesvietením stereokontrolky, stereodekoder daco spoločné.
EKKAR: stiahol som ten prvý link, cd-generator-rar, ale nefunguje mi to v PC. Ale nevadi, lebo ako som uz pisal, zabalím to.
A este: Som zvedavý ako dlho vydrzia tie elektrolyty co som dnes vymenil v tom radiu. Lebo tie Teslacke tam vydrzali skoro 40rokov. Ale volako sa mi nechce verit ze by tam tolko vydrzali aj tieto co som tam zalozil...
Přílohy
korekcie.png
(130.02 KiB) Staženo 142 x

Uživatelský avatar
destilator
Příspěvky: 156
Registrován: 16 lis 2010, 01:00
Bydliště: Bojnice
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od destilator »

EKKAR: stiahol som ten druhy link cd-generator.zip a funguje to výborne!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#80 Příspěvek od EKKAR »

Tak aspoň něco že ti funguje ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
destilator
Příspěvky: 156
Registrován: 16 lis 2010, 01:00
Bydliště: Bojnice
Kontaktovat uživatele:

#81 Příspěvek od destilator »

Ano ano :-)
Dakujem.

Uživatelský avatar
pivo0
Příspěvky: 106
Registrován: 24 zář 2017, 02:00

#82 Příspěvek od pivo0 »

Dobrý den.
Měl bych jednu otázku na tazatele tohoto tématu.To Vám ten kanál přestal šumět po tom, co jste tam dal ten BC550 místo KC148 o dost výrazně, než předtím?
Mě totiž ten jeden kanál šumí úplně stejně nahlas, jako když jsem tam vrazil na zkoušku KC149.
Jde mi o to, jestli má cenu, abych objednal BC550

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#83 Příspěvek od EKKAR »

Jednoznačně - MÁ!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“