Makita LB1200F problem osvetleni LED (vyreseno)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

No a já jedu na odpory půlwattový. Kundík má 220nF/275V~, odpory - teď nevím - někde mezi 180Ω a 270Ω, elyt 47µF/50V. Prakticky jako na schématu:
Přílohy
LED230.png
(2.94 KiB) Staženo 227 x
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zeus
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2018, 01:00

#17 Příspěvek od zeus »

Tak jsem schema poupravil podle nazoru Vas nove rezistory jsou cervene. Nahled je nize. Ptam se s timto zapojenim to rozchodim a zda staci skutecne klasicke odpory 220ohm , jak navrhoval Metal Gold. jedna se o to, ze odpory najdu doma. a nemusim objednavat korunovou polozku plus postovne.
Obrázek

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

R3 buď vyhoď, nebo zvyš jeho hodnotu minimálně 10x. Jinak ti bude brát proud určený pro LEDky.
:wink:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

R3 tam rozhodně nepotřebuješ, vlastně by Ti to s ním nemohlo svítit. Tolerance 0.5% u R1 je naprosto nesmyslná, tam můžeš dát odpor v řádu stovek kΩ až 1MΩ, podle toho, za jak dlouho chceš mít C1 vybitej na bezpečný dotykový napětí.
Jestli R3 má bejt to samý, co R3 na mým schématu, pak nesmí bejt paralelně, ale v sérii. Je jedno, jestli bude před můstkem (a klidně v sérii s R2), nebo za ním, jako na mým schématu. R2, R3 a R4 jsou ve skutečnosti v sérii, akorát mezi R3 a R4 je elyt, a to z důvodu, kterej jsem předtím vyjmenoval.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zeus
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2018, 01:00

#20 Příspěvek od zeus »

takze takto s tim ze zenerka tam byt nemusi jen jako sichr.
Rezistory jsem doma nasel tyto Maji 220Ohm cca 3x9mm nevim zda je tam mohu dat kolik maji wattu jsou o neco vetsi nez rezistor na DSP.

trosku mimo makita chce, za nove trafo 150KC. Na to ze vydrzi pul roku, je to dost, ale je to proste kurvítko a jisty prachy za nic.


Obrázek

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#21 Příspěvek od MetalGod »

By mohly bejt. Dej tam 3, jak jsem popisoval.
Zenerka tam úplně nutně bejt nemusí, ale chráníš tím LED a elyt proti nadproudovejm špičkám, a elyt proti přepětí, pokud dojde k poruše a odpojení zátěže (LED), kdy potom na elytu teoreticky může napětí vzrůst až na 358V (tolerance efektivního síťovýho napětí 230V~ je ±10%, tj. maximální je 230×1.1×√2=357.8V).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
zeus
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2018, 01:00

#22 Příspěvek od zeus »

moc moc dekuji nejak to zkusim nandat na stavajci DSP, protoze jsem omezen prostorem plastove krabicky uvnitr pristroje. Pak dam foto.

Uživatelský avatar
zeus
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2018, 01:00

#23 Příspěvek od zeus »

Tak super jiz to svítí dekuji vsem. Led diody jsou vsechny vadne, takze jsem je vymenil. u X2 vyndal nozicku hodil odpor, u D2 take a posledni odpor dal pred led diody do smrstovacky. Zenerku na 47V v zasobe nemam, ale prisla by na misto chybejiciho R2 na DSP.

Dalsi problem je ze do obou krabicek jak na LED tak tam kde je ulozena DSP se otvorama na kabely dostavaji piliny. Napadlo me ze treba do sebe natahnou vlhkost a neco vyskratuji. Stalo se mi totiz ze svetlo nesvitilo mesic a pak z niceho nic se rozsvitilo.
Tak to nejakym tmelem nebo tavnym lepidlem zadelam.


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“