PC, modrá hláška ihned po zapnutí

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

PC, modrá hláška ihned po zapnutí

#1 Příspěvek od sr71 »

Mám doma jeden PC s Win10 který tak nìjak normálnì fungoval. Teï se asi mìsíc nepoužíval a byl vypnutý. Dnes pøi pokusu o zapnutí nejprve nabìhla èistá plocha bez ikon a nešlo s tím nic moc dìlat. Po tvrdém restartu se prakticky ihned po nabìhnutí obrazu na monitoru zobrazilo tohle. Udivuje mì že se tato hláška zobrazí hned jako první obraz na monitoru - LED na monitoru se rozsvítí zelenì a cca po 3s poté se z èerné obrazovky zobrazí hned tohle. Je mi divný že neprobìhne taková ta úvodní obrazovka kde se nabízí možnost spuštìníí SETUPu, naèítá RAM atd. prostì nic. Nepomùže teï už nic opakuje se tohle po každém zapnutí. Pokud držím DEL tak ale setup nabìhne. Setkal jste se s tímhle nìkdo? Asi jedinì zkusit pøeinstalovat systém že?
Přílohy
hláška win10.jpg
(68.7 KiB) Staženo 159 x
Naposledy upravil(a) sr71 dne 01 bře 2018, 23:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Zkus vstup do safe mode, u Win 8 a výš je to myslím Shift+F8. Třeba to dělalo nějakou aktualizaci když jsi to resetoval a systém se z toho neumí sám vzpamatovat. Proč taky hned reinstal? Nabootuj z instalačního media a dej opravu systému, všechno zůstane jak bylo nebo aspoň půjde vydolovat (dozajista zálohovaná) data.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Tvrdí to, že je poškozený BCD. To nenabootuje ani v safemódu, na to je potřeba najet z instalačky a z cmd opravit bootování. Buď se to vyplo v nevhodnou chvíli a nebo jsou problémy s diskem. Win10 zvlášť novějších buildů jsou na páchání sebevražd asi navržený...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Není to náhodou klasickej problém, že byl před měsícem poslanej sklopením displeje do režimu spánku a před nynějším zapnutím došla baterka? To se mi stalo na XP a nikdo to nedal dohromady, jen hluboká orba.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

ne, je to stolní pc, takže byl vypnut pøedpokládám normálnì

Uživatelský avatar
aloisek
Příspěvky: 18
Registrován: 06 pro 2013, 01:00

#6 Příspěvek od aloisek »

Nevím jak je to u 10 ale u XP si z instalačního CD pustil konzoli pro zotavení, příkazem HELP zobrazíš seznam příkazů. Pro opravu bootování to bylo myslím FIXMBR a FIXBOOT v tomto pořadí.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Postupuj podle instrukce na obrazovce a nemáš co řešit. Nabootuješ z instalačky a na příkazovém řádku dáš
bootrec /rebuildBCD
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Lze nabootovat také do nějakého live systému (např. hiren's) a BCD editorem opravit.
:wink:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

zkoušel jsem postupovat podle vašich rad, ale neúspìšnì, takže jsem provedl novou instalaci systemu a zdá se že ok

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“