Oprava mobilní klimatizace, potřebuji radu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

Oprava mobilní klimatizace, potřebuji radu

#1 Příspěvek od placekmilan »

Rozdělal jsem mobilní klimatizaci Sinclair AMC-15A, zjistil jsem že fouká ale nespíná kompresor. Někdo předemnou tam rozpojil pár drátů od kompresoru, spojil wago svorkami a já nevím kam to zapojit ani proč to udělal...

Může mi někdo poradit podle fotky jak má být zapojeno a jak to zapojeno je nyní jak to dát do funkčního stavu?
Přílohy
20180308_173903.jpg
Schéma
(260.16 KiB) Staženo 152 x

Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

#2 Příspěvek od placekmilan »

Aktuální zapojení které nefunguje - kompresor je teplý ale netopí ani nechladí.
Přílohy
20180308_155212 (2).jpg
(255.69 KiB) Staženo 173 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

placekmilan píše:Aktuální zapojení které nefunguje - kompresor je teplý ale netopí ani nechladí.
Však samotný kompresor nechladí ani netopí. Slabá trubka co vede do kondenzátoru musí být horká dost a silná zase studená. Pokud je teplý jenom kompresor tak je buď málo chladiva ,nebo je špatný kompresor (vyběhaný ,nebo utržený uvnitř). Těžko na dálku říci. Nejlepší napojit budíky a hned je vidět co se děje.

Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

#4 Příspěvek od placekmilan »

Teď řeším ale problém se zapojením přotože kabely co vedou ke kompresoru jsem zapojené přes wago svorky a jsou rozpojeny. Chladivo je ok

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Na svorku C ti musí jít ostrá fáze , na svorku R nula a na svorku S je start kompresoru.

Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

#6 Příspěvek od placekmilan »

Super, takto mě to zajímalo, no a ještě když by to šlo jednodušeji? :)
Červený kabel od kompresoru je do wago a dále nezapojen nikam
Bílý od kompresoru do wago a odtud do spodního kondenzátoru CBB61 a ještě s modrým kabelem který jsem zapomněl teď kam vede.
Nevím kdo to takto rozvrtal :-(

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#7 Příspěvek od doktor365 »

Podle barev ti to neřeknu. jedině změřit cívky a dalo by se určit která je která.

Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

#8 Příspěvek od placekmilan »

No bohužel tak daleko nejsem abych to změřil sám, hledal jsem fotku kde bych našel jak to má být, ale na tento ani podobný typ jsem nic nenašel. Třeba někdo odpoví ještě. Dík

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#9 Příspěvek od dj_rizek »

8O Asi tak: https://www.manualslib.com/manual/97108 ... c-15a.html

Tam je všechno, první odkaz v googlu :?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

Fotku asi těžko najdeš a krom toho ty barvy určitě nebudou odpovídat. Kompresor tam výrobce dá takový jaký zrovna nakoupil. V práci taky máme mobilního Sinclaira ale rozebírat ho nebudu není na to čas a ani to nejde, běží u servru nonstop už asi osm let a vypnout to nemůžu. Tak ti aspoň napíšu jak proměřit ty cívky.
Budeš měřit kabely vystupující z kompresoru proti sobě.(osobně bych měřil přímo na kompresoru ne na kablíkách).
Největší odpor co naměříš bude S a R. Mezi R a C bude nejmenší odpor a mezi S a C bude odpor větší než mezi R a C a menší než mezi S a C.
Jinak to poznat nejde. Jinak na yotube najdeš i videa kde to je ukázáno jak to měří.

Uživatelský avatar
placekmilan
Příspěvky: 17
Registrován: 03 lis 2013, 01:00

#11 Příspěvek od placekmilan »

dj_rizek:díky, obvykle jsem to já kdo někomu něco hledá, nemám u sebe notas a hledám na mobilu a fakt jsem to nenašel...

Pročtu to, zkusím proměřit a snad mě to nezabije :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“