Audio do Trabantíka

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HRNEC65536
Příspěvky: 6
Registrován: 26 dub 2005, 02:00

Audio do Trabantíka

#1 Příspěvek od HRNEC65536 »

Nazdar odborníci, měl bych takový proublem, potřebuji rozchodit autorádio ve svém špičkovém voze značky trabant, který bohužel jaksi disponuje pouze 6V! elektroinstalací, sehnal sem někde originál měnič na 12v ale ten dá tak 1A při pěkném počasí, teoreticky by mi stačilo nějak rozchodit jenom nějaký zhruba 10W zesilovač, nějakou krastalku lechko zbastlím, jde mi jen o rádio, ne kazety. díkec

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

vyzkoušeno

#2 Příspěvek od Hill »

mám vyzkoušeno: MDA2005 v můstku, napájený jen těmi 6V, výstupy zatížené třemi reproduktory po 4 ohmech (dva v sérii, k tomu celému jeden paralelně tak, aby celková impedance byla 2,7 ohmu). Jeden (ARE5604) byl vpředu v kastlíku, dva kusy ARE4604 jsem vestavěl do loketních opěrek vzadu tak, aby hrály dopředu, výška cca 10 cm od spodního okraje opěrky. Dávalo to 9W celkem, ty dva sériově spojené byly vpravo vpředu i vzadu (2x čtvrtina výkonu), za řidičem byl ten se zbylou polovinou výkonu.
Se zesilovačem, který umí rail-to-rail a má větší dovolený výstupní proud(například TDA7374) uděláš stejně malý stereozesilovač zatížitelný (při 6V) v každém kanále dvěma čtyřohmovými reproduktory paralelně, takže do těch 2 ohmů dá až 12W na kanál. Přitom žere maximálně 5A. Jen kam ty čtyři reproduktory dát...
Ani to nevyfotím, nevím, zda ten traboš ještě někde existuje.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“