R.I.P. Stephen Hawking

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hejnicek »

Tady je na miste vyraz "velka ztrata".

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Já bych jeho práci ohodnotil citací " my mu nerozumíme, ale my mu věříme ". Jen doufám, že se nedožiji potvrzení jeho některých teorií. Pro teoretickou fyziku bude těžké hledat nástupce.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jeho nástupce není a nebude, stejně jako tomu bylo u Einsteina. Prostě se bude muset zas nějakej podobnej génius sám od sebe vyskytnout - tohle uměle vychovat nejde.

R.I.P. pane Hawkingu, je vás velká škoda.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#5 Příspěvek od fero_b »

Je zazrak, ze sa s takou diagnozou dozil takeho veku. R.I.P.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Jsem zvědavej, jak jeho smrt ovlivní další děj v "Teorii Velkého třesku".

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#7 Příspěvek od gepard »

R.I.P.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Před takovým člověkem by se měl každej automaticky plazit po zemi. Nejen proto, že byl vynikajícím vědcem, jenž neměl za svýho života konkurenta, ale i proto, že přes 50 let bojoval s krutou nemocí, která, i když ho nadosmrti zcela paralyzovala, nedokázala ho ani trochu zlomit.
To potvrzuje tezi, ne každým přijímanou, že alfou i ómegou člověka není to, jak vypadá, jak mluví, nebo jestli vůbec mluví, jak se oblíká, jestli je mobilní, nebo jen ležák, člověka dělá jen a pouze jeho mozek tím, čím je. To ostatní jsou podpůrný systémy, zdroje a periférie, v budoucnu jistě zcela nahraditelný, ne-li překonatelný, ale mozek s tím, co v něm je, co umí, jak to umí, co si pamatuje a jak, jak a proč na co reaguje a za jakejch podmínek, to nahradit nelze.
Proto taky nechápu, jak může někdo chtít mermomocí držet při "životě" pouhý ležící periférie s prokazatelně mrtvým procesorem, jen prázdnou schránku, která má hodnotu pouhý sochy, jeho podobizny.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
elped77
Příspěvky: 142
Registrován: 24 pro 2010, 01:00
Bydliště: VT

#9 Příspěvek od elped77 »

R.I.P.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

MetalGod píše: Proto taky nechápu, jak může někdo chtít mermomocí držet při "životě" pouhý ležící periférie s prokazatelně mrtvým procesorem, jen prázdnou schránku, která má hodnotu pouhý sochy, jeho podobizny.
Až se to přihodí Tvojí nejbližší osobě, tak možná dost rychle změníš svůj názor. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud se dotyčnej ve "stázi" - neboli zdánlivě mrtvej na venek nějak neprojevuje, je velice těžký určit, jestli ještě žije, nebo ne. Kolik procent mozku musí být poškozeno, aby se "žití" změnilo jen na nějaký "životní pochody nejnižšího řádu" - Tolik "technických" a "etických" otázek je kolem toho...

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Hejnicek »

Artaban001 píše:Jsem zvìdavej, jak jeho smrt ovlivní další dìj v "Teorii Velkého tøesku".

Taky na to cumim a byl jsem celke prekvapen, ze nebyl nafoukanej a v Teorii si zahral.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

A dneska byl i v Simpsnech, to jsem čučel já. Teorii pravidelně sleduju a byvá tam dost často.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Hejnicek píše:
Artaban001 píše:Jsem zvědavej, jak jeho smrt ovlivní další děj v "Teorii Velkého třesku".
Taky na to cumim a byl jsem celke prekvapen, ze nebyl nafoukanej a v Teorii si zahral.
Říká se o něm, že byl hustej vtipálek a něktří dokonce použili slovo "démon" v souvislostech s Hawkingem v mladším věku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“