Philips LX 8500 W

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Philips LX 8500 W

#1 Příspěvek od vasilceral »

Prosím o radu, jak otevřít dálkový ovládač pro toto kino. Ty tři šroubky mám oddělaný, nechci vyvíjet násilí pokuď není potřeba. Dík.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Pokud nemáš speciální páčidlo, zkus to opatrně načít příborákem. Na všech ovládačích jsou plastové západky, jen je najít.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

K tomu páčidlu - jednotliví výrobci je dodávají pro servis, nebo se prodává něco univerzálního? O podobném nástroji nemám povědomost...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

Sada na MT na některé MT jsou i speciální, jestli na dálkové ovladače to nevím.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Nejlepší jsou vlastní nehty, jsou-li dostatečně pevné, což je silně individuální. Pokud jsou plastové packy příliš tvrdé a s velkým přesahem, přichází na řadu ocelová špachtle, s ní se to ale musí umět, abys neporval okraje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Trsatko na gitaru, najlepsie na basovu.
Cinske nastroje na otvaranie mobilov som dva zlomil pri vymene baterie v navigacii - bola prilepena celou plochou na plosak.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Vyskytují se i ovladače bez západek, s řadou čepů proti otvorům v protikusu. Poslední co jsem rozdělával měl čepy ob jeden zalepené, po zapáčení hned upadly. U těchto jde původní způsob spojení zopakovat nanejvýš jednou, pak jedině slepit po obvodu navěky, nebo spojit nějak provizorně.

Uživatelský avatar
Deather
Příspěvky: 388
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Liptov

#8 Příspěvek od Deather »

rnbw píše:Trsatko na gitaru, najlepsie na basovu.
Cinske nastroje na otvaranie mobilov som dva zlomil pri vymene baterie v navigacii - bola prilepena celou plochou na plosak.
Tak toto môžem aj ja potvrdiť. Potreboval som otvoriť zhodou okolností diaľkové a mal som tie čínske nástroje na otváranie mobilov. Len som kus zapáčil a prasklo to.
S tým trsátkom to môže byť dobré. Predsa je flexibilnejšie.
Dobré vedieť. :idea: 8-)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

S kartou to asi nejde ve všech případech. Zkusil jsem tři různé karty na třech ovladačích a nešel otevřít ani jeden. Jenom u jednoho se podařilo kartu vsunout do spáry, ale při pokusu o zapáčení se ohnula. U všech se zbroušená hrana zprohýbala a poškodila, takže na další pokus nebyla použitelná. Jedna příliš stará karta praskla.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

Co se divíte, že ty číny praskají, když jsou to všechno recykláty a ještě lisované bůhví jakým způsobem.

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#11 Příspěvek od kondor »

Já zas úspěšně používám zlomenou malou špachtličku,cca 2cm planžety co na ní zbyly.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#12 Příspěvek od vasilceral »

Pánové díky, vaše rady prospěšné a vše se podařilo. Použil jsem ocelové planžety z demontovaných stykačů o tloušce 0,1 mm. Měli jste pravdu, po stranách to jistilo na levo pět a na pravo také pět západek. A ve předu jedna a vzadu také jedna západka. Foto mám ale nevšim jsem si že to mám ve větším formátu a nevím jak to snížit na požadovaných 300 k. Zájemcům mohu poslat náhledy na adresu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

Když se nechceš zatěžovat používáním jiného software na zmenšení tvých fotek, tak stačí kliknout na tuto stránku, obrázek tam zadat a zmenšit podle potřeby. :wink:

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#14 Příspěvek od vasilceral »

Dík za pomoc, posílám foto.
Přílohy
t1rsz_dscn4427.jpg
(97.11 KiB) Staženo 73 x
t1rsz_1rsz_1rsz_1rsz_1rsz_dscn4426.jpg
(102.4 KiB) Staženo 68 x
rsz_dscn4428 (1).jpg
(288.12 KiB) Staženo 70 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“