STB TeleSystem TS6820

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirifno
Příspěvky: 41
Registrován: 01 led 2010, 01:00

STB TeleSystem TS6820

#1 Příspěvek od jirifno »

Nedávno jsem zakoupil tento STB. Jako důvod ke koupi mně lákalo i to, že má dva tunery s možností nahrávání. Problémy začaly, když jsem si všiml, že se někdy na cca. 1s obraz zamrzne a poté opět funguje. To bych ještě překousl, ale včera večer u všech programů na T2 multiplexu totální výpadky síly signálu i kvality. Přijímám z Lysé hory tady u mně ve Frýdlantu n. O. což je nějakých 10km vzdušnou čarou s přímou viitelností na vysílač. Anténu mám na půdě pod nově položenou plechovou krytinou. To si myslím nemá ani tak vliv, protože podobné problémy jsou i na pokojové anténě. Anténa má LTE filtr a je směrová. Dnes ráno zase vše funguje bez nějakých výkyvů. V přijímači je nejnovější FW, který jsem i zkoušel přehrávat na starší. Bez vlivu. Ve vzdálenosti 1km a 2km by měly být nějaké BTSky s LTE. V servisu mi řekli, že to bude problém signálu nebo rušení LTE a prý to má dost citlivý přijímač než ostatní výrobky. Je možné takto diagnostikovat závadu, jestli by pomohl nějaký další filtr, nebo rovnou zavolat někoho kdo to přeměří? Mám zde i jiný STB na kterém vše funguje jak má.
Děkuji za informace.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#2 Příspěvek od lumca »

Jedině pozvat anténáře, který má vybavení a dokáže změřit veškeré parametry DVB-T2 signálu a to za všech okolností (různá denní doba, různé příjmové podmínky v různém čase). Může to být LTE, může to být problém v SFN na K28 díky změně počasí a příjmových podmínek (odrazy od kopců mimo GI), atd, atd, atd.! Bez měření není vědění.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Anténář by nejspíš doporučil dát anténu nad tu plechovou střechu...
Mezi zeslabeným signálem na klasické anténě pod střechou a pokojovkou nemusí být v tomto případě velký rozdíl.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Neni T2 porad ještě v test rezimu?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od lumca »

Ne, není.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“