Samsung UE40D5000PW

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

A už zase rozvádzam to čo som nechcel, no ale ako inak mám dať najavo, že meranie pwm bežným multimetrom nie je vhodné a podľa mňa plne nepostačuje, resp. postačuje keď dotyčný nechce vedieť všetko alebo v horšom prípade netuší súvislosti. Ale to je zase aj o tom, čo od slova "postačuje" kto očakáva.

oravec
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#17 Příspěvek od oravec »

Ale v kazdom pripade sa da zmerat ci PWM reaguje na ovladanie keby sa riesila nejaka chyba ktora by suvisela priamo z regulovanim (nie odhalit stale zavrety trand) tym myslim nekorektne minimum ci maximum, nelinearitu alebo podobne, tak jasne bez osciloskopu je to tazke ale tam az zatial tazatel nieje. Nechcem sa hadat, viem o com hovorim. Mal som problem z 5500 ako si uz spominal tak ich kamenom su NAND pamate a po druhej smrti som radsej zohnal dosku zo 6000rady ( chcel som s2 tuner a wifi) no a problem som mal z podsietenim. Odhliadnut od toho ze 6000 rada ma 4 okruhy podsvietenia, tj PWM 1 az 4 su este aj invertovane. Takze invertor som muselodstranit a zamenit za trand a PWM2 3 4 zostali nezapojene. V sm zmenit typ obrazovky a snad uz nanom NAND vydrzi dlhsie... (a meral som merakom :P )

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#18 Příspěvek od decmen »

Když už jste u těch NAND - včera mi kluci přinesli Samsunga PS 59D6900DS. Najede logo, ukáže se vstup hdmi2 a ...restart, a tak pořád dokola. Je to velká kráva, ještě jsem ji neotevřel. Heno, vidíš to také na výměnu NAND?
Teď jedu na Ampér, ale zítra se do ní asi mrknu.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Áno a dokonca tam ide identická ako do D5500 aj s rovnakým obsahom.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#20 Příspěvek od standamajka »

Jak jsem včera psal o těch vadných zdrojích tak je to do Samsunga LE37C550
BN44-00339B -Chovali se stejně když jsem odpojil propoj základní deska zdroj podsvit jel po připojení se TV jen restartovala jako když je vadná paměť.Výměna základní desky jak jsem psal nepomohla bylo to ve zdroji.Nepodařilo se mi to dohledat dal jsem nový zdroj a jelo to.Ty zdroje tady mám rád je za cenu pošty někomu zašlu může mi dokázat že jsou v pořádku když podsvit jede.Samozřejmě se tímto nesnažím nikoho dotknout .Osciloskopem jsem se na to díval obdélníky tam jsou a při regulaci se mění ale jakmile připojím pin na konektoru tak to spadne .

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“