Odrušení LED svítidla a varování před ním

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

MetalGod píše:Jenže tam jsou v tomhle případě C a E od sebe blízko.
Obrázek
A on tam má znak Conformité Européene. Ale jestli tam ten znak je neoprávněně a nikomu to žíly nerve, pak je to logo naprosto bezcenný.
Jako bys nevěděl, že Číňan sere na všecko jak na placák a že právě značka shody C mezera E je díky tomu, že její zneužívání právě Číňanama není na straně €U nikým trestaný doslova bezcennější než celá €urochujská Úhnije ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Jo. Je to marný, je to marný, je to marný.
Vono by například stačilo, kdyby pod to CE dali například číslo zkoušky výrobku, online dohledatelný. Pokud tam není, nebo je falešný, tak se to holt nebude smět prodávat. Jak jednoduchý.
Na druhou stranu, i kdyby tam bylo, tak kdo zaručí, že výrobce někoho ze zkušebního ústavu nepodmázne? Je to hnus fialovej.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Podívej, jak třeba fungují homologace na věci z aut. Tam se taky posílají komponenty na homologaci přímo do číny. Homologuje si to jejich institut. Mohlo by pak být zájmem prodejců alespoň dohledat, zda to nějakou zkoušku má a trochu by se mohl vyčistit trh. To by pomoct mohlo... na chvíli

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Slusny zdroje sa pozna podla toho, ze okrem loga CE ma este napr. TUV, UL (a pod.), ktore naozaj robia skusky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Cinani ti natisknou cokoliv. Kdysi jsem napriklad kupoval lasery, vyslovene se mne ptal co chci natisknout na nalepky, jestli maji byt hlinikove, plastove nebo staci obycejne papirove apod. Podle popisku se moc ridit neda.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#21 Příspěvek od mluno »

MetalGod píše:CE se rozdává asi jen za úplatu, k žádný fyzický kontrole před uvedením na trh nedochází, ani k základní, jako vyzařování EMI, ochrana proti přehřátí, přetížení, chování a spolehlivost za těžkých klimatických podmínek, Hi-Pot,… prostě na to úředníci serou.
Ono je to ještě horší. CE nikdo nerozdává, CE si vystavuje výrobce sám. (CE si může na svůj výrobek nalepit kdokoliv.) Teda je nějaká likvidační sankce, když se ukáže, že si ji nezaslouží. Ale jak vidíme na příkladu China Export tak si z toho někteří nic nedělaji (taková značka nemá na výrobcích prodávaných v EU co dělat právě kvůli možné záměně s evropskou značkou shody CE*). Hlavně že bez značky CE (a prohlášení o shodě) se nesmí nic prodávat.
Správně má označovat, že někdo posoudil shodu s předpisy. Nikdo neříká, jak takové posouzení má probíhat (kolik a jaká měření se mají provést, to je ponecháno na libovůli výrobce, výrobek musí být bezpečný atd. v souladu se soudobým poznáním, nebo normami). Serióznější výrobci pokud nemají vybavení (neni zrovna nejlevnější), posílají výrobky do zkušebny a na základě výsledků toto prohlášení provedou. Číňan to tam nalepí/natiskne a je mu to jedno. On se za to zodpovídat nebude, za to ručí dovozce, který prohlášení pro EU vydává nebo přejímá od číňana.

*nevím proč jsem si v této souvislosti vzpomněl, jak turci vykázali plenky s obrázkem, který jim připomínal zobrazení mohameda.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Cinan sice na objednavku vyrobi lubovolny stitok, ale aby si tam nejaka europska firma objednala napr. logo TUV bez toho, ze by vyrobok presiel skusobnou, to uz je v civilizovanych krajinach na basu.

Skutocne v Cine existuju tovarne, kde vyrabaju kvalitne zdroje (bezpecne, odrusene). Ale tie sa nepredavaju na eBay a AliExpresse.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#23 Příspěvek od BOBOBO »

Ale je to stálá neznalost . 90% z vás netuší , co to CE je a co má zajišťovat. Tedy to reálné . Mluno je další z nás , kdo se vám to snaží vysvětlit .
Jinak LEDsvětlo v naší koupelně je stejná rušička . Stále se chystám na odrušení . Ale bude tam málo místa ...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Problematika CE je natolik komplikovana ze se v tom nema sanci vyznat nikdo krome par specializovanych firem.

Ja vydavam CE v jinem oboru nez elektronika, nicmene jen pro predstavu: Uz par let nevydavam prohlaseni o shode s nejakou technickou specifikaci (normou), ale prohlaseni o vlastnostech (declaration of performance) daneho vyrobku.
Napriklad pokud je material pouzit na nosne konstrukce, CE mit musi. Pokud ten samy matros je pouzit na neco jineho, CE mit nemusi a vse je ok. Kdyz prijde na meho zakaznika kontrola a on nakoupil matros bez CE a pouzil ho na nosnou konstrukci, je to pruser. Ale jen do te doby, nez rekne ze z matrose nejprve vyrobil hotovy vyrobek, napr. sloup a ten nasledne zabudoval do nosne konstrukce, pak uz moje CE nepotrebuje a vse je v poradku.

Tohle je jen pro predstavu, mohl bych o tom tady psat nekolikastrankove state. Proste je to cele gulas nejhrubsiho zrna a kdo v tom umi chodit, vzdycky z toho nejspis nejak vybrusli.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

To jsou nesmysly . Žádný guláš . Jsou harmonizované evropské normy , kde je napsáno do kterých kategorií věc spadá . Když norma není , není CE . Když norma je , tak ji musí vyhovovat . ALE je jen pár norem , které TAXATIVNĚ řeknou hodnoty . Hodnoty VĚTŠINOU zadá pro zkušebnu výrobce . A tyto hodnoty záleží od konkurenčního prostředí . Třeba česká harmonizovaná norma čísla nezná , ale germáni ji vydají a vydají podnormu , kde akceptují evronormu a DOPLNÍ svá čísla . Takže nemůžete vyrábět dle euronormy a prodávat v germánii .
No svoje jsem si zažil 15let coby quality manager ....
A jen pro další jsou normy výrobkové-věc zařadí a potom euronormy zkušební , kde máš popsáno zkoušení .
Sám si určíš četnost kontrol , kde nejsou , rozptyl parametů atd.
Je to napsáno česky pro pochopení , kdo umí a chce pochopit.
Připomíná mi to celodenní školení na EET , když se dá pro neplátce říci ve čtyřech větách .......

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

No kdyz uz se v tom nevyzna ani clovek co v tom 15 let dela, tak je to opravdu gulas :-)

Prohlaseni o vlastnostech vystavuji na zaklade EN, Nemci to bez problemu akceptuji (musi) nejake jejich narodni predpisy mne nezajimaji pokud je nemame dohodle se zakazniky.
V tech normach jsou ty vlastnosti konkretne uvedeny a ocislovany a ja prohlasuji ze muj vyrobek je s tou kterou vlastnosti ve shode. Zadne "konkurencni prostredi" ani nic jineho mi uvedene hodnoty rozhodne nestanovuje :-)

V realu je to ale jen obrovska kopa papiru ktere nikdo nikdy necte, pri dohledu ktery chodi jednou za rok se ja tvarim ze to zeru a oni se tvari ze mi to veri, protoze jsou soukroma firma a ja jim za to platim nemale penize a kdykoliv si muzu najmout nekoho jineho.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Inu jsi nezkušený naivní neználek . Hrabeš se v popelníku , ne tam , kde o něco jde . Škoda písmena .

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#28 Příspěvek od TAKJAN »

Má montér povinnost znát rozdíl mezi CE a C E ? Brácha jich namontoval už asi stovku. Až si nějaký zákazník bude stěžovat na radiokomunikace, odskákat by to měl dodavatel, dle mne.
Ono teda stojí asi stovku a nerušící třista, ale máme ten kapitalismus a vůbec. Nebýt to na blbých 36V, stačí tam dát lepší zdroj 12V, těch se mi pár válí doma. Takhle musím blbnout s tlumivkama.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#29 Příspěvek od TAKJAN »

Rychlá úprava. Neruší FM ani na tranzistoráku vedle, se slušným signálem samozřejmě.
Přílohy
K800_20180328-092626.JPG
(86.29 KiB) Staženo 142 x
K800_20180328-092512.JPG
(105.64 KiB) Staženo 138 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Máte vidět obyčejnou trubkovou úsporku, když přestane svítit, kolik přitom žere (cca polovinu, než když svítí) a co z toho leze za VF bordel. Zlatý stand-by zdroje v TV.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“