Nemůžu najít malé vruty - šroubky průměr závitu 2mm

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#16 Příspěvek od JoDiK »

Killroy píše:Pokud je budeš objednávat u toho Briolu, tak posílají pouze Geisem a při ceně 65Kč za sto šroubků je dopravné 169Kč. Nebo 145Kč při platbě předem. Vlastní zkušenost.
Jo, už jsem jim napsal dotaz, jestli mi osobně na prodejně prodají i menší množství, občas přes Litomyšl jezdím...

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#17 Příspěvek od JoDiK »

Tak nic, méně než 100 nedodávají...


Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od FHonza »

Zrovna tohle jsou typický přeprodávači z eBay. Podle doby dodání to ani nedrží skladem, marže "jenom" 60% ... :puke:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#20 Příspěvek od danhard »

S tou marží jsi zapomněl na poštovné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Na ake postovne? Oni to objednaju rovno z eBay (s free shippingom) na adresu zakaznika.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#22 Příspěvek od danhard »

Do háje, porovnává to s prodejcem na ebay a ten tam poštovné má, ten přeprodávač tam nemá žádné.

Jednáš tu s českým zprostředkovatelem, platíš na český účet a za transakci zodpovídá on.

Pokud chcete určovat marži zprostředkovatele, tak si musíte najít protějšek na ebay bez poštovného.
Jenom hňup pak dojde k marži 60% :roll:
Naposledy upravil(a) danhard dne 03 dub 2018, 11:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#23 Příspěvek od JoDiK »

danhard píše:Sice to není do plastu
Ale (jestli dobře vidím) nemají ten správný závit, buď jsou metrické nebo asi whitworth...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#24 Příspěvek od danhard »

Ale jistě, dal jsem to sem jen jako zdroj malejch šroubků kolem 2mm průměr.
Já poctivě rozebírám klávesnice a jinej šrot.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od FHonza »

danhard píše:S tou marží jsi zapomněl na poštovné.
OK, moje chyba. Vzal sem první odkaz a nevšiml si poštovného. Takže např. tady bez poštovného, marže jenom 45% zato o 100ks méně. Abych Tě parafrázoval: Jenom pablb dává vydělat přeprodávačům ...

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#26 Příspěvek od danhard »

Ne každej je přihlášenej na Ebay.
A zase srovnáváš nesrovnatelné, nemůžeš počítat marži přeprodejce podle toho, že se podobné zboží dá sehnat ještě levněji :roll:

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od FHonza »

Podle první fotky by šel najít i konkrétní prodejce a bude to ± stejné. Moje podrážděná reakce byla především kvůli tomu, že se nestydí napsat "Skladem u dodavatele" a přitom dodací doba 10 - 30 dnů, maximálně 60. Kdyby tam bylo napsáno něco jako "Vyřídíme za vás v Číně", tak bych neřekl ani slovo.

Za tu parafrázi se omlouvám 8-)

Uživatelský avatar
eddie
Příspěvky: 1
Registrován: 07 dub 2018, 02:00

#28 Příspěvek od eddie »

JoDiK píše:Našel jsem v krabici takovéto vruty. Na internetu nemůžu nic najít jen samé klasické od 2,5mm.
Tenhle má vnější průměr závitu 2mm a torx hlavu 4mm. Poradíte, kde by se dal koupit?
Já potřebu malých šroubků řeším v modelářskýck prodejnách. Mají slušný sortiment. Na ukázku navštivte třeba Pecku: http://www.peckamodel.cz/produkty/rc-mo ... ad?epage=2

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#29 Příspěvek od sinclair »

Ano, s mini-torxy začal jako první blbnout Philips a hned potom se začali opičit rejžáci do automotive, nikoli ale Japonci.
Philips asi jen nechtěl, aby bylo možno se do přístroje laicky dostat s pomocí běžného nářadí a nemoh se v tom tedy hrabat kdejakej 🤐, co má v prdeli díru a v šuplíku křížák. Torxy na deklu měly i CD přehrávače MC902 ze sad Philips pro Teslu.
Rejžák je používá zas proto, aby nebylo možno přístroj opravovat.
Philips používá torx metrický, rejžák nějaký divný, asi palcový.
Na tyto šroubky 2-2,5mm do plastu s velkým stoupáním je většinou potřeba šroubovák či bit T4, max. T5 a tyhle mini jsou v málokteré běžné sadě. Většinou kutilské sady začínají velikostí T6, což je na průměry vrutu asi 3-3,5mm.
Taky schovávám kdejaký hovínko z toho, co rozdělám na materiál - mohou se hodit jinde.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#30 Příspěvek od starecd »

Já jsem tak vytěžil bráchovu midivěžku Philips. Byly to sice většinou dlouhé torxy, ale zkrátit jdou vždycky.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“