HP LaserJet III: 13 PAPER JAM

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

HP LaserJet III: 13 PAPER JAM

#1 Příspěvek od hrabosh »

Zdravím.

Koupil jsem tiskárnu HP LaserJet III. Po zapnutí píše 05 SELF TEST a po chvíli 13 PAPER JAM. Vevnitř žádný papír není.

Tušíte někdo, kde může být problém ? Je mi ji líto rozebrat na díly ...

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od stefan31 »

05 SELF TEST je správna hláška, tá druhá je zistenie toho testu ... pokrèený papier... ak tam žiadny nie je, tak je na tom èidle mechanická, alebo elektrická vada, buï nezapadá mechanické "kyvadlo" , alebo je vadný optoèlen.

Stefan31

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#3 Příspěvek od SMITH »

Od tialto si stiahni manual

Kód: Vybrat vše

http://fileshare.eshop.bg/
, rozober ,vyèisti a používaj. Má to síce len 300dpi ale naplošáky a dokumenty staèí
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hrabosh »

Hm, tak asi nic. Stáhl jsem ten servisní manuál a zjistil jsem, že v té tiskárně zřejmě úplně chybí část, které říkají "fuser". Tzn. to, co fixuje toner na papíře.

Když otevřu dekl, tak nalevo vzadu jé bílý 8-mi pinový konektor (prázdný), ve kterém má být zřejmě deska s čidlem na pohyb papíru. Nic v něm není, takže PAPER JAM.

Kdo tu tiskárnu máte (nebo se v ní vyznáte), mám pravdu ? .... ten "fuser" asi nepůjde jen tak sehnat, co ? ...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Sehnat by asi sel, ale novej cenou mnohonasobne predci cenu tiskarny. Ja byt tebou, tak se na ten velkej kram vykaslu a koupim neco novejsiho. Bazary jsou pouzitych tiskaren plny.

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hrabosh »

Tak ten "fuser" je asi pec :o) Nevíte, jestli je kompatibilní i s jinýma LaserJetkama ?

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od stefan31 »

Áno, chýba "pec", nechávali si ju spravidla servisáci, menila sa pri hláške 50 SERVICE, aj keï èastokrát staèilo vymeni￾ jeden elyt...

Stefan31

Uživatelský avatar
kroky
Příspěvky: 3
Registrován: 24 led 2005, 01:00

#8 Příspěvek od kroky »

Zdravím! Který kondenzátor máte na mysli?Díky Kroky

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

hrabosh píše:Tak ten "fuser" je asi pec :o) Nevíte, jestli je kompatibilní i s jinýma LaserJetkama ?
Mne svojho času odišla vyhrievacia halogénka a bolo docela ťažké zohnať druhú. Preto si asi servisáci vybrali celé teleso...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

no jedině sehnat tiskárnu s jinou závadou, kde je pec dobrá. Jinak je to starý, velký ale na psaní dopisů to je dobrá věc

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

Ja som s ňou tiež spokojný, dnes som ju po 3/4 roku zapol, naslinil vstupný gumový podávač, vytlačil text. Nebol síce bezchybne vytlačený, zato som mal na strane zapečených dvoch pavúkov. Nevadí, takéto exponáty v herbári ešte nemám. :idea:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hrabosh »

Už je rozebraná na díly :o(

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“