TV Changhong

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

TV Changhong

#1 Příspěvek od adept »

Zdravím,donesl jsem si pro (krácení chvíle) TV LCD CHanghong od kontejneru na odpad. Jenže na TV chybí zadní kryt a tak prosím zda by mi někdo neuvedl co je to za model. Uhlopříčka 82 cm.TV po vizuelní kontrole zapnuta,bliká modrá dioda. Ze zdroje nejde napětí +12V a +5V. (5VS a +24V OK).Více jsem zatím neměřil. CHystám se měřit elektrolyty ve zdroji ve větvých. K tomu však stejně budu potřebovat schemu zdroje (MEGMEET ML T868
Přikládám snímky,snad už tuto TV někdo zhlédl. Adept
Přílohy
Photo0276.jpg
(88.17 KiB) Staženo 79 x
Photo0279.jpg
(240.48 KiB) Staženo 77 x
mlt868-megmeet-power-board-sunny-axen-9884-31-B.jpg
(140.75 KiB) Staženo 95 x
Photo0273.jpg
(261.91 KiB) Staženo 111 x
Photo0278.jpg
(274.29 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Dost možná jsou to dva zdroje, na Táně je schéma MLT668, zkus se na něj podívat, jestli je to aspoň podobné, nebo úplně jiné. Pokud jsou to dva zdroje, tak asi jeden jede, druhý ne. Odpoj od toho zátěž, nasimuluj spuštění od mainu a zkoumej. Pokud bude k dispozici datasheet řídícího IO té neběžící části, je vyhráno, pokud ne, dá se zkoumat i tak, ale chce to víc zkušeností. Zkontroluj ty výstupní elyty, dále všechny malé na primáru a taky diody na výstupu. Pokud to má externí FET, tak jej zkonroluj na průraz. Zdroj taky může neběžet kvůli zkratu na mainu, to by se po odpojení pochopitelně rozběhl.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#3 Příspěvek od Heno »

Schéma MLT668 vyzerá byť takmer totožná s MLT868.
Tipujem, že na vetve +12V je problém, ktorý následne znemožňuje zapnutie aj +5V vetvy.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#4 Příspěvek od adept »

Zdravím,ano jsou to dva zdroje ML T668-L1, to jde ale závada je na ML T 868 a z toho má jít +12 V,které chybí.
Problém je ze změřením elytů, jsou zapojeny paraelně a tak bude potřeba demontovat chladič, ale zase jsou na něm diody a šroubky mezi Trafem.
Asi je odsaji a zkontroluji. Mám čas tak si s tím pohraji. Pěkný výrobek. :) Viz obr.
Přílohy
Photo0282.jpg
(180.5 KiB) Staženo 97 x
Photo0281.jpg
(124.34 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Změř diody diodtestem, nabij kondíky 12V větve laboratorním zdrojem s proudovým omezením nebo z jiného zdroje přes odpor za současného měření napětí na C a porovnej si čas nabíjení s jiným dobrým C podobné kapacity. Pokud tam není významná předzátěž, tak po nabití a odpojení zdroje chvíli počkej a pak 12V výstup zkratuj. Pokud to slušně zajiskří (opět můžeš porovnat s jiným dobrým C podobné kapacity), jsou diody a kondíky OK a závadu je třeba hledat jinde, aniž bys musel něco vyletovávat. Je to sice možná postup neodborný až lehce prasecký, ale za to rychlý a zcela dostatečně vypovídající.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Heno »

adept píše:Zdravím,ano jsou to dva zdroje ML T668-L1, to jde ale závada je na ML T 868 a z toho má jít +12 V,které chybí.
Problém je ze změřením elytů, jsou zapojeny paraelně a tak bude potřeba demontovat chladič, ale zase jsou na něm diody a šroubky mezi Trafem.
Asi je odsaji a zkontroluji. Mám čas tak si s tím pohraji. Pěkný výrobek. :) Viz obr.
Niesú tam dva zdroje MLT668. Písal som, že (komplet) schéma zdroja MLT668 je takmer totožná (s tým čo vidím na fotkách) MLT868.
Rozdiely budú asi len vo výkone. Pokiaľ sa bavíme o tej iste a to tej, čo je na elektrotani (MLT668 REV1.5).

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#7 Příspěvek od adept »

To Heno, co je na elektrotani (MLT668 REV1.5).nesouhlasí označení součástek ale je to podobný ,mám tam toto viz obr.
To Zaky,ten test elektrolytů jsem nedělal protože jsem zjistil vadnou dvojitou diodu ve výstupu z trafa,větev +12V. A je to dvojitá dioda B 2045G. Přivedl jsem tam +12V z interního zdroje ale modrá dioda stále bliká. Chybí ještě +5V které ještě hledám. Originál tu diodu neseženu a mám dostupnou MBR 20100 půjde to nahradit? Nebo jakou tam osadit? Vyhledávač Google Chrome mi moc nepomáhá. :)
Přílohy
SCEMATIC MLT 688 -DC.jpg
(79.2 KiB) Staženo 131 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

A co je tohle?! https://www.google.cz/search?ei=JmHOWqL ... hfl0nPkeM0
:wink: :lol:

Nenechte se googlem šmírovat. Stačí https://www.google.cz/search?q=B2045G ZdenekHQ
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#9 Příspěvek od adept »

Zdravím,fredis no to je ono, zadával jsem do googlu B 2045G a tam neměl být ten mezerník a proto to našlo nesmysly.
Děkuji za odpověď adept.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

Jo, jo. :lol: NZ.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“