EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#376 Příspěvek od BOBOBO »

O fotocestě zatím jen stále roky přemýšlím , ale vidím čím dál hůř - no ale zase už asi potom nebudu dělat nic ...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#377 Příspěvek od FHonza »

Taky už mám troje brýle, na dálku, na blízko a "pájecí". K tomu velká lupa :) Já naopak už hodně dávno jiné postupy než fotocestu zavrhnul. Docela úspěšně se mi daří doma dělat i masku a potisk. Jenom prokovy dělám ručně...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#378 Příspěvek od BOBOBO »

Ale já nedělám na kšeft , jen si musím nyní osadit kotle regulací , tedy spíše kombinované boilery . No a všechny součástky mám doma , takže zdarma . Znovu jsem plně úspěšně použil JDM PIC na seriáku . 16F88 bez problému .

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#379 Příspěvek od FHonza »

Mě to taky neživí, mám to jenom jako koníčka. Max něco pro kamarády. "Nejsilnější" důvod jsou děti, které to baví no a tím pádem mám důvod se tomu věnovat a zkoušet další věci.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#380 Příspěvek od jef111 »

Ahoj, řešili jste někdy výpočet kapacity spojů v Eagle?
Vypočítat kapacitu mezi dvěma rovnoběžnými spoji bych ještě uměl, ale pro složitý polygon s různými vzdálenostmi od ostatních spojů jsem v pasti. Navíc je to 2-vrstvá deska s prokovy. Neexistuje na to nějaký simulační plugin, ULP, skript nebo tak něco?

Dočetl jsem se o softu Felicitas PCBsim ale neznám nikoho kdo by to používal, nenašel žádné recenze atd. Nepotřebuju žádné rozsáhlé simulace chování v časové oblasti, stačí mi statické kapacity mezi jednotlivými spoji.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#381 Příspěvek od PvvS »

Hmm, potřebuju trochu poradit s Eaglem.. Už dřív jsem si kreslil vlastní součástky a na pozicování vývodů jsempoužíval 2 příkazy. Jeden tuším ve formátu příkaz (vzdálenost, úhel) a druhým se nastavoval nulový bod na pozici posledního položení... Ale kdybyste mě teď zabili, tak si nevzpomenu jaký ty příkazy jsou.. Netušíte někdo ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#382 Příspěvek od Kvicala_r »

Tohle sice neznám, ale vývody vždy pokládám do rastru, který si zvolím aby byl shodný s rastrem součástky. Její Tdocu vrstvu pak načmárám, jak se mi líbí v poměru k PADům. Nebo okopíruju pouzdro něčeho známého...

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#383 Příspěvek od lesana87 »

Polární souřadnice vůči relativnímu počátku souřadnic se zadávají (P poloměr úhel). Relativní počátek souřadnic se umístí příkazem mark. Dá se umístit i relativně vůči aktuálnímu zadáním nové pozice relativně (R x y) nebo se dá použít i zmíněné polární zadání souřadnic. Takže se dá nastavit polárně relativní počátek příkazem mark (P poloměr úhel), pak umístit nějaký ten objekt na souřadnici (R 0 0) a následně počátek přemístit jinam, umístit objekt a tak dále. Nebo umístit objekt na (P poloměr úhel) a následně přemístit počátek na ten samý (P poloměr úhel) a pak umístit další objekt a opět přesunout počátek na to samé místo... :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#384 Příspěvek od termit256 »

Nevite jak se zapinaji ty puvodni ikony na listach nastroju v Eaglu? Nekde jsem cetl ze to jde, ale nikde nemuzu najit jak. Mam eagle 8.2.1.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#385 Příspěvek od GeorgeB »

Dotaz na tvorbu pouzdra součástky:
Například tranzistor v pouzdře TO220 naležato má montážní otvor pro šroub spojený s vývodem 2. Lze v knihovně nějak přímo zajistit, aby byl interně propojen montážní otvor (prokovený)?
Zatím to řeším použitím pouzdra bez montážní díry a umístěním prokovu (VIA) v místě montážního otvoru. Pouzdra předdefinovaná v eaglu TO220 mají montážní otvory jen HOLE, takže nejsou prokovené a měď není až k díře.
Přílohy
TO220-VIA.JPG
Pouzdro TO220-požadovaný výsledek. Ručně umístěný prokov VIA
(38.3 KiB) Staženo 170 x

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#386 Příspěvek od Atlan »

V nastaveniach, zaskrtnes old ikon vzhlad. Tiez som cumel na nove ikony a nev3fel sa zorientovat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#387 Příspěvek od termit256 »

A kde to v nastaveni je? Nemuzu to najit.

Uživatelský avatar
Karlos-N
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2012, 01:00

#388 Příspěvek od Karlos-N »

termit256 píše:A kde to v nastaveni je? Nemuzu to najit.
Ve verzi 7.7.0 je to v:
Options/User interface, kde je zaškrtávací políčko Classic ikon style.
Ve verzi 8.2.1 zde tato volba není (nenašel jsem ji ani jinde)

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#389 Příspěvek od Axamith »

Zdravím moudří rádcové. Dávám dohromady desku obsahující Arduino, AD převodník HX711, komunikační modul RFM69 a pár externích součástek.
Konstrukčně vycházím z:
Arduino
https://cdn.sparkfun.com/datasheets/Dev ... ni-v14.pdf

HX711
https://cdn.sparkfun.com/datasheets/Sen ... ll_v11.pdf

RFM69
https://cdn.sparkfun.com/datasheets/Wir ... CW_BOB.pdf

Z Arduina jsem vyhodil vstupní regulátor (bude napájeno 3,3V), nechal jen základní filtraci napájení, HX711 připojil k Arduinu, napájení přes PIN, RFM69 napájím přes tranzistor s připojeným elitem (špičky až 100 mA). Rár dalších součástek (tlačítka, LED, odpory ...).
Když v Eagle provedu kontrolu, hodí mi pár hlášek o konfliktu napájení a signálu. Jaksi mi to nedává logiku. Vcc je společné pro celé schema, logické úrovně jsou na 3,3V ....
Přílohy
error.jpg
(47.2 KiB) Staženo 150 x
schema.png
(100.42 KiB) Staženo 155 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#390 Příspěvek od Celeron »

Nemáš náhodou VCC +5V? Najdi si v napájecích symbolech 3V3 a změň to. A pokud má některej šváb skrytý napájení tak musíš sjednotit jeho hodnotu taky na 3V3. Aspoň v 5.11 jsem s tím měl stejnej problém.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Software“