jaký konektor pro venkovní repro

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

jaký konektor pro venkovní repro

#1 Příspěvek od bu2520 »

Jako každý rok řeším, nějaký spolehlivý konektor pro venkovní repro. Přenášený výkon nula nula nic . Ale je na přímém dešti a musí být snadno rozpojitelný. Nemáte někdo nějaký tip. Děkuji

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Jestli to budeš zapojovat a odpojovat výhradně ty sám, tak použij normální 230V zásuvku a zástrčku pro venkovní použití, takový ty s víčkem nebo jak jsem někde slyšel, "prádelnový". Dobrej fígl jak zabránit zastrčení takhle "zneužitý" vidlice do zásuvky s plným síťovým napětím pak je zalepení vhodným odolným lepidlem nějakýho kusu kulatiny do nulovací/ochranný zdířky ve vidlici = zablokuje to ochrannej kolík v zásuvce. Výhodou je dostupnost a robustnost, nevýhodou rozměry. Jinak vojenský vícepinový konektory se šroubovacím límcem řad ŠT nebo ŠR (ruský) - tam je nevýhoda jasná, ne vždycky je máš po ruce v dostatečným sortimentu. Vodotěsný zásuvky na malý napětí by měly jít sehnat i v prodejnách a í-šopách, kde vedou zboží a příslušenství pro majitele a stavitele lodí - ono přeci jen na vodě je větší nebezpečí navlhnutí a (skoro) všecko co se tam dá koupit by mělo bejt odolný proti působení nejen sladký, ale taky mořský wassrůfky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Chybí mi tu informace, kde ty repráky budeš připojovat. jestli na své chatě, kde ten konektor budeš mít nastálo nebo jestli ty repráky chceš vozit s sebou na vodu a tak. Taky kolik do toho chceš a můžeš vrazit.
Tak třeba na stálou instalaci mne napadá použít tuhle zásuvku
http://www.moje-elektro.cz/7905-thickbo ... 2929-b.jpg
ale vybrat z ní střívka a přibastlit tam tohle
https://www.gme.cz/data/product/300_300/838-009.1.jpg
Pokud tam nebude nic připojeného, tak to bude chráněné víčkem, pokud tam budou připojené repráky tak před deštěm to bude chráněné taky.
Konektorů s IP co by odolaly dešti je taky pár, ale nejsou asi k mání v každé trafice a taky většinou nejsou za hubičku.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Radsej by som tam dal cinch ako ten 🤐 DIN reprokonektor.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od makino »

Kvalitný DIN konektor je určite lepší ako Cinch z Číny.
Z tohto by mohlo niečo vyhovovať
https://www.tme.eu/sk/katalog/konektory ... ve_100378/
https://www.tme.eu/sk/katalog/konektory ... ve_100376/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tie DINy stali za hovno aj od Tesly. A nove su tiez cinske.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

na venkovní přenosnou audio instalaci jsem použil toto:

url

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

je to venkovní repro u zahradního posezení takový ten plastový hranatý repro co je pro venkovní ozvučení. Problém je ten , že každoročně řeším oxidaci. Díky tomu, že repro hraje piánko tak tam nejde velký proud a na těch přechoďácích je to znát, kolísáním hlasitosti buben to prostřelí, ale při pomalé tiché skladbě to prostě ztiší. Vzhledem k tomu, že je to venku, tak ten reprák často odpojuji a to nemluvím o tom , že když synátor pořádá mejdan tak ho rovnou uklízím.
Ta zásuvka na 230 se mi ekluje, a ty ostatní (až na tu z aliexpressu ) nejsou vodě odolné, stačí déšť a už oxidují.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Fastony
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#11 Příspěvek od ZVUK2000 »

Já to řeším konektory JACK 6,3. A všude to drží roky. Jen je lepší konektory zasunovat a vytahovat mimo provoz.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#12 Příspěvek od Ruprecht »

Odborný normovaný zkrut?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

zkrut není možný, protože je kabel zazděný a zkrutem postupně ubývá jak se láme. Jack jsem měl ale poměrně rychle korodoval růzí výrobci, zatím používám cinche takové ty zlacené, ale taky to není úplná hitparáda.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

Na malé proudy a malá napětí bych viděl nejlépe pozlacené konektory. Ale nějaké kvalitní, ne takové co se z nich pozlacení sloupne, když se na ně špatně podíváš. Napadá mne poptat se třeba u firmy Harting pokud je potkáš na nějaké výstavě. Ale nejsem si jistý, že od nich něco seženeš v kusovém množství.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#15 Příspěvek od dred »

v rodičovskom dome/dvore sme mali rádio - rozvod a otec použil takéto - s 230V sieťou nezameniteľné vidlice/zásuvky.
Přílohy
5538-8059.jpg
(38.45 KiB) Staženo 77 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“