jak naladit

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

jak naladit

#1 Příspěvek od radioelectrum »

ptám se jako úplný začátečník protože SAT technika není můj obor. Budu známým na chatě inslalovat satelit. Z domu si dovezu můj SD satelit kde mám naladěný program OČKO. Tám nebudu muset šaškovat s naladěním neznámého HD satelitu a zároveň se snažit směrovat parabolu. Nasměruji parabolu tak abych to tak rozchodil. potom dám dvojitý konvertor co je také na 19,2. Teď otázka když se dívám na parabolu zepředu (konvertor směrem ke mě) tak má být druhý "čumák" vpravo nebo vlevo? A jak mám přepnout na tom mém přijímači Diseq?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

https://www.parabola.cz/abc/multifocus/

A vůbec: https://www.parabola.cz/abc/

A největší problém budeš mít s tím DiSEqC-em. Není to normalizované: jeden výrobce to má tak a jiný opačně :cry:
Dej si to tak, aby byl LNB pro signál z Astry 3 (Skylink - tedy to "Óčko") "průchozí" (tj. DiSEqC je vypnutý - tak jako bys měl pouhý singl LNB).
A úplně nejlepší by bylo, kdyby jsi tam (pro to nastavení na družici) použil skutečný singl LNB; "namířil" (nastavil) parabolu, naladil programy ze SL - a teprve poté laboroval s "monoblokem". A i ten nemusí pasovat ke všem parabolám - konkretně monoblok 4,3° je prioritně určený k parabolám Ø 80cm, . . .
Njn - začátečník a multifokus, . . . to se moc neslučuje. :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

radioelectrum píše:ptám se jako úplný začátečník protože SAT technika není můj obor. . . . Tám nebudu muset šaškovat s naladěním neznámého HD satelitu a zároveň se snažit směrovat parabolu. . . . tak má být druhý "čumák" vpravo nebo vlevo? A jak mám přepnout na tom mém přijímači Diseq?
a jaký "neznámý" HD satelit budeš hledat ?
. . . na jaké pozici ?

od toho budeš vycházet abys věděl kam máš dát druhý ozařovač pro 19,2 . . .
. . . v menu diseq není ?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

ok1hga píše:a jaký "neznámý" HD satelit budeš hledat ?
. . . na jaké pozici ?
Tohle mně taky prvně napadlo, ale on tím "HD satelitem" určitě myslí spíše HD receiver (nikoliv družici) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#5 Příspěvek od decmen »

Jediné správné řešení je zavolat si odborníka, který je vybaven potřebným měřákem a je to pro něj otázka několika minut.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#6 Příspěvek od Jodr »

Úhel odrazu platí i pro radiové vlny. Nastav Astru 19° a druhou jednotku dej vlevo při pohledu na parabolu, ta by pak měla šilhat na 28,5°
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#7 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

Jodr píše:Úhel odrazu platí i pro radiové vlny. Nastav Astru 19° a druhou jednotku dej vlevo při pohledu na parabolu, ta by pak měla šilhat na 28,5°
Když už, tak snad na 23,5°E :lol:
Ale prioritní jsou snad české (slovenské) programy - tedy A3 (23,5°E) napřímo a šilhat na A1 :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

kokun píše:
ok1hga píše:a jaký "neznámý" HD satelit budeš hledat ?
. . . na jaké pozici ?
Tohle mně taky prvně napadlo, ale on tím "HD satelitem" určitě myslí spíše HD receiver (nikoliv družici) :wink:
omluva, myslel jsme neznámý HD receiver.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od radioelectrum »

Jodr píše:Úhel odrazu platí i pro radiové vlny. Nastav Astru 19° a druhou jednotku dej vlevo při pohledu na parabolu, ta by pak měla šilhat na 28,5°
není lepší to udělat právě naopak. Nastavit to celé na 23,5° aby naše programy byli s větší intenzitou než ty z 19° ? O kolik je slabší signál z té druhé jednotky(co je mimo střed)?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

Vždyť to snad píšu, anebo ne?
kokun píše:Ale prioritní jsou snad české (slovenské) programy - tedy A3 (23,5°E) napřímo a šilhat na A1 :roll:
Už proto, že A1 je dostatečně "silná i na šilhání " :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#12 Příspěvek od monterjirka »

To, co šlo v analogu, tedy najít nějaký signál podle toho, až se něco objeví na obrazovce, je u digitálu šílenej vopruz, protože tam vše trvá, tam je slušné zpoždění než to procesor přežvejká...
Takže podporuji myšlenku začít s jednoduchým LNB.

Diseqc - já mám divně chytrej satelit. Pokud je dual LNB správně nasměrované, on si při automatickém ladění dokáže zkusit kde co je a sám si družice identifikovat na kterém "vstupu" jedou. Takže to na první pokusy se směrováním je velký problém

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#13 Příspěvek od BIDLO »

A přitom kvůli Diseq nastavení stačí napsat typ toho monobloku a toho SD zázraku.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“