DVB-T príjem

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#646 Příspěvek od Celeron »

lumca píše:Je myšleno T2 na K24!
Nevím co bylo kým myšleno, já jsem psal toto: Máš recht, zatím mě Chlum v DVB-T chodí. Ale slyšel jsem, že to maj brzo vypnout. Nevíš prosím kdy?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#647 Příspěvek od p32 »

lumca píše:Je myšleno T2 na K24!
Ale on se baví jen o T1. :lol:

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#648 Příspěvek od lumca »

Znova opakuji. "Je myšleno T2 na K24!" - to bylo spuštěno nedávno, MPX4 frčí už dávno!!! Kdo to přesto nechápe, ať si důkladně přečte diskusi a příspěvek na který jsem reagoval (kokun)! V některých vláknech o DVB-T/T2 na tomto ,fóru si člověk kolikrát myslí, že tu diskutují nesvéprávní jedinci s pořád dokola se opakujícími dotazy, kdy kde a co začne nebo nezačne vysílat, kdy kde co vypnou atd.! Pokud má někdo takovéto otázky doporučuji (důrazně) kontaktovat provozovatele jednotlivých vysílacích sítí, ti jediní poskytnou přesné informace. Nikdo jiný!

Proto naposled! MPX4 se vypínat nebude, bude překlopen do T2 a tam kde vysílací kanály zasahují do DD2 bude kanál změněn na takový, který do DD2 nezasahuje! PS13 bude vypnuta, ta slouží pouze na přechodové období do 6/2020! Vypnuty budou od 6/2020 (nikoliv překlopeny) dnešní MPX2 a 3!! O jejich dalším osudu ještě není rozhodnuto. Jinak doporučuji studium odborné literatury, případně návštěvu odborných seminářů na téma přechodu na DVB-T2 se kterými zrovna v tomto období objíždějí ČRa republiku snažíc se o jakousi osvětu mezi montážními firmami.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#649 Příspěvek od dvorak »

jardavysocina píše:Zdravím, tak jsem se opět spojil s našimi výrobci , a ti již reagovali a udělali úpravy na antény pro DBVT - 2 a již jsou v prodeji .

http://televiznianteny.com/anteny-uhf-700mhz

Jarda
Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik :

https://www.televizniweb.cz/2017/04/dvb ... pripravit/

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#650 Příspěvek od ok1hga »

dvorak píše:Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik
podvod na lidi co tomu nerozumějí . . .
. . . jak z nich dostat peníze.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#651 Příspěvek od Celeron »

lumca píše:Znova opakuji. "Je myšleno T2 na K24!"
A já znova opakuji, že jsem o T2 na K24 nenapsal ani slovo. Projdi si laskavě vlákno pár dní zpět. Koukám, že je lepší se tady na nic neptat, stejně se na jednoduchej konkrétní dotaz nic relevantního nedovím.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#652 Příspěvek od lumca »

Otázka je na co "se ptát". Dotazy typu kdy kde co zapnou/vypnou (a těch otázek po různých fórech je) relevantně zodpoví pouze provozovatelé DVB-T/T2 sítí, nikdo jiný. Proto je naprosto zbytečné po různých nadšeneckých diskusích toto neustále omílat dokola. Pokud mám podobný dotaz nezbývá nic jiného než oslovit písemně, e-mailem nebo telefonicky provozovatele a ten pokud ví, promptně a přesně odpoví. Odpovědi na mnohé takové dotazy ohledně vypínání/zapínání vys. sítí, ale mnohdyv současnosti neznají ani sami provozovatelé, TPP ještě nebyl schválen a je otázka jestli bude schválen v předpokládaném termínu. Proto (jak jsem již odpovídal na tomto fóru) jsou takovéto dotazy předčasné.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#653 Příspěvek od Hill »

ok1hga píše:
dvorak píše:Antény pro DVB-T2 neexistují - obchodní trik
podvod na lidi co tomu nerozumějí . . .
. . . jak z nich dostat peníze.
Vždyť je to totéž: každý obchodní trik s podvodem na zákazníka buď těsně hraničí, nebo jím přímo je.
Myslící zákazník se nebude shánět po nové anténě, jestli mu to na tu starou stále hraje. A těm ostatním (vzhledem k intenzivním reklamním masážím tato cílová skupina rychle bobtná) je zbytečné psát do prospektu antény něco o maximu zisku posunutém o 100 MHz níže, než u "běžných" antén podobného typu.
Ani to nebude číst. Ostatně o této anténě jsem už psal tuším ve středu.
V podstatě by ji šlo naradit anténou laděnou na skupinu kanálů - a v řadě lokalit by taková byla ještě vhodnější.

Stejná finta se zjevně výrobcům a prodejcům osvědčila už při použití přívlastku "LTE". Jistě, v pásmu 800 MHz mají ty antény už menší zisk, ale pokles zdaleka není tak výrazný, aby nějak pomohl.
Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 800 MHz. To už může místy proti LTE pomoci. Co to ale udělá po prodeji pásma 800 MHz na další datové přenosy, to nevyčtu ani z křišťálové koule.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#654 Příspěvek od kokun »

Hill píše:..
Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 800 MHz. To už může místy proti LTE pomoci. Co to ale udělá po prodeji pásma 800 MHz na další datové přenosy, to nevyčtu ani z křišťálové koule.
Tady jsi asi chtěl napsat: "Teď je řeč o anténě, která ztrácí citlivost poměrně strmě už od 700 MHz."
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#655 Příspěvek od Hill »

Jo, pardon. To jsem se jen rozhodoval, jestli napíšu, že konečně anténa, u které je to potlačení pásma 800 MHz znát, nebo že jí slušně klesá citlivost od 700 MHz výše, a splácal jsem to dohromady. Všimni si, že v původním příspěvku ze 17.4.2018 15:45 to bylo správně.
V každém případě v lokalitách, kde bude možný příjem vysílačů na kanálech nanejvýše do 45, nezáleží už na účinnosti antény ani na zbylých vyšších kanálech.
Ale to koukám už moc daleko, zatím se vysílá televize až do K60...
Naposledy upravil(a) Hill dne 22 dub 2018, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#656 Příspěvek od kokun »

Jj - já věděl, že je to pouhý překlep - rozhodně jsem tě nepodezříval z toho, že zrovna ty bys přes tohle neměl dokonalý přehled :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#657 Příspěvek od BIDLO »

jardavysocina píše:Zdravím, tak jsem se opět spojil s našimi výrobci , a ti již reagovali a udělali úpravy na antény pro DBVT - 2 a již jsou v prodeji .

http://televiznianteny.com/anteny-uhf-700mhz

Jarda

Nejen Vaten, už jsem měl v ruce i Alcad BU 267.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#658 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Máš recht, zatím mě Chlum v DVB-T chodí. Ale slyšel jsem, že to maj brzo vypnout. Nevíš prosím kdy?
Tak ses dočkal :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#659 Příspěvek od kokun »

TECHNICKÝ PLÁN PŘECHODU NA DVB-T2 MÍŘÍ DO MEZIRESORTNÍHO PŘIPOMÍNKOVÉHO ŘÍZENÍ
Vedení ministerstva průmyslu a obchodu schválilo harmonogram zavádění pozemní digitální televize ve standardu DVB-T2 a vypínání celoplošných sítí DVB-T.
...
Televizníweb.cz zítra přinese přehledné informace o termínech vypínání celoplošných multiplexů 1 až 4 v jednotlivých regionech České republiky.
Tady:
KDY U VÁS SKONČÍ VYSÍLÁNÍ DVB-T? PODÍVEJTE SE NA PŘEHLEDNÉ TABULKY
UVNITŘ TERMÍNY – Regionální sítě DVB-T ukončí vysílání již v červnu 2019, celoplošné multiplexy začnou vypínat hlavní vysílače v listopadu 2019 a v lednu 2020 v Praze.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#660 Příspěvek od lumca »

Ono je to vše hezké, ale je to pořád jen návrh v nějakém připomínkovém kolečku, který až do schválení TPP vládou ČR má statut stále a jen NÁVRHU! Mám tento pamflet (stejně jako odkazovaný web, kdo je jeho provozovatelem je všeobecně známo) k dispozici a je tam spousta špeků, které se můžou před schválením jeho tvůrcům KRUTĚ vymstít. Kdo má zájem - může si návrh TPP sehnat někde na netu, ať si sám udělá představu. Co se termínů vypínání (příp. překlopení) DVB-T MPXů na DVB-T2 týče - není v této chvíli znám postoj hlavních provozovatelů tv stanic (Nova + Prima) k tomuto návrhu přechodu. Ti se teprve budou vyjadřovat a není známo jak se vyjádří! Můžou začít dělat obstrukce (stejně jako tomu bylo v případě přechodu z analogu na digitál v letech 2011/12) ve stylu, že dokud poslední jejich divák/poslední STA nebude upravena nebo vybaven pro příjem DVB-T2 nedají souhlas k přechodu apod. Záleží jaké obezličky si jejich (dobře placení) právníci v tomto "TPP pro DD2" najdou. Sice na rozdíl od analogu již není součástí jejich licence tzv. "soubor technických opatření" (tzn. vysílací kanály, vysílací stanoviště + ERP výkony + směrové diagramy), ale to jim nebrání dělat možné obstrukce, protože jak správně předpokládají po spuštění všech čtyř DVB-T2 MPXů se zde otevře prostor pro nové tv stanice ( prostor pro konkurenci), což oni v žádném případě nechtějí! Navíc nový TPP pro DVB-T2 neobsahuje žádné informace o tzv. "rozvojových DVB-T2 vysílacích sítích" pro něž jsou napříč republikou mezinárodně zkoordinovány vrstvy. Čili další prostor pro vznik možné konkurence. A to pomíjím fakt, že o těchto sítích se nezmiňuje ani novela ZEKu z léta 2017. A na základě těchto indicií si troufám předpovědět (rád bych se ovšem mýlil), že komplexní přechod na DVB-T2 bude "hodně horký". A to záměrně pomíjím politické aspekty a tlaky.

Proto raději nad dnes zveřejněnými termíny vypínání a překlápění DVB-T MPXů na DVB-T2 nijak nejásejme, ale počkejme si až na defiinitívní schválení vládou ČR v termínu do 30. června t. r. Pokud se ovšem tak stane, EU/EK to sice nařizuje, ale nezapomínejme, že jsme v ČR. :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“