LED monitor do NTB místo CCFL

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

LED monitor do NTB místo CCFL

#1 Příspěvek od kOhm »

Zdravím, mám Acer Aspire 5334, monitor v něm je 15,6";1366x768 lesklý, bohužel ho někdo nechal asi poblíž fénu a vrstvy v LCD panelu se zkroutily a způsobily velké fleky. Mám doma dva monitory jeden taky z Aceru a druhý je z Lenova (oba LED), oba mají stejné parametry ale jako ten v 5334 ale ani jeden nefunguje (zkoušeno více flex-kabelů). Je nějáká šance že to půjde? např úpravou flexu?

Díky za vaši odpověď ;)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Najdi si datasheety a porovnaj. Ale ak ten model nemal nikdy LED podsvietenie, tak to fungovat nebude.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od kOhm »

Právě že řada 5334 měla LED. Většinou, ale zrovna můj je osazen CCFL :/

Jak píšu, parametry identické. Jediný rozdíl je že ty dva jsou LED. A řada aspire 5334 se běžně s LED panely prodávala.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Měnil jsem takhle jednou LED za CCFL (po rozbití toho LED a zakoupení mnohem levnějšího CCFL) v nějakém HP. Bylo to tam uděláno tak, že panel měl zcela kompatibilní LVDS a v obou verzích extra přívod k podsvitu. Podsvit byl zapojen do invertoru, který se pochopitelně lišil pro LED a CCFL verzi, přívod do invertoru už byl 100% kompatibilní, po výměně fungovalo vše včetně regulace jasu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od kOhm »

No já mám z flexu extra vývod na invertor pro CCFL, ale ani jeden LED monitor to nemá, oba to mají asi zakomponováno do flexu.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Tak musíš jít cestou toho datasheetu panelu, podívat se, jestli je to na flexu propojené na main a podle schématu mainu najít, co tam chybí. Pokud tam nebude osazen celý měnič pro led, tak je to dosti blbé a bude lepší sehnat CCFL panel. Nebo zkusit těžkou partyzánštinu, rozebrat LED panel a pokusit se přemontovat samotné LCD sklo do spodku s CCFL. Tedy pokud ten LED panel ukazuje po připojení obraz a jen mu nesvítí podsvit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od kOhm »

Nejde jen o podsvit, problém je že nejede celý panel.Žádný podsvit ani signál :/

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“