Měřák ESR

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od forbidden »

Každý zařízení, kde se používají elyty, by mělo být navržený tak, aby fungovalo s velkou rezervou, jak ohledně kapacity, tak i ESR elytu. Honit desítky mΩ mi přijde zbytečný, radši to naddimenzuju třeba paralelním spojením více elytů. 0,7 Ω, nebo 0,8 Ω ESR mi přijde opravdu jedno, protože takovej elyt bych dal jen na místo, kde by byla kritická hodnota třeba těch tvých 5 Ω, nebo spíš i víc.

Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#47 Příspěvek od Grafiaus »

mozno sa bude niekomu hodit ...
http://kripton2035.free.fr/esr-repository.html

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#48 Příspěvek od p32 »

petula píše:kondenzátror s ESR 0.1 Ohm je-li vadný, nemá 10 Ohm. To zase fantazíruješ.
Spíše fantazíruješ ty, ne? Já nikde nepsal, jestli s kondík s 0,1 Ω nebo 10 Ω je dobrý nebo špatný. To je opět tvá a mylná dedukce. Abys to pochopil, tak já jsem jen psal, že tvé trvání na 1% tolerance je naprosto k hovnu, protože tomu asi vůbec nerozumíš. A obhajovat přesné tolerance ESR u kondíků ve zdroji znamená jen odfušovanou práci při návrhu toho zdroje.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#49 Příspěvek od Hejnicek »

Poridil jsem si pod stromek Zajicometr.
Poskladal ze stavebnice, fungoval na prvni zapnuti, cena prijatelna, par vadnych elytu jiz spolehlive odhalil.

Doporucuji. Uplne mi staci na beznou praci.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#50 Příspěvek od Kvicala_r »

Asi to hodně záleží na potřebě podle druhu činnosti. Vývojář elytů bude potřebovat most s přesností na 1%. Opravář se spokojí lehce s 10% i 30%.
Výhodu Zajíce je, že umí měřit zapájený elyt a ještě se mi nestalo že by špatný ukázal jako OK. Ukazuje se, že je to nejlepší "indikátor" který sem si pořídil pro příležitostné opravy. Na skříni sem měl leta 559 a BM591, ale nikdy sem je neměl potřebu sundat skrze opravy zdrojů s elyty.

Pokud tak trvám na extrémně nízkých hodnotách ESR, nepoužiju pravděpodobně samotné (navíc osamocené) elyty že...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#51 Příspěvek od fredis »

Mohu potvrdit, Zajícoměr mě taky zatím nikdy nezklamal.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“