DP50V5A zdroj

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kachle
Příspěvky: 276
Registrován: 23 lis 2015, 01:00

#16 Příspěvek od kachle »

Normálně jsem s tím nabíjel gelovku prodem 2,5A bez té diody. Je tam zbytečná. Ale zdroj musíš vypínat až je nabíjený akumulátor odpojem.

Uživatelský avatar
skytec
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2018, 02:00

#17 Příspěvek od skytec »

Chtěl jsem se zeptat, jestli se da napětí regulovat od 0V nebo minimalní výstupní je 5V.

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#18 Příspěvek od Maxipes_ »

Mám to samé, akorát 50 V/ 15 A a výstup funguje od 0 V.

Uživatelský avatar
skytec
Příspěvky: 10
Registrován: 12 kvě 2018, 02:00

#19 Příspěvek od skytec »

Děkuji za info. Dá se to tady někde sehnat. Z Číny je to na dlouhouho.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#20 Příspěvek od Rellik »

DP50V5A jsou staré moduly, které při nabíjení můžou shořet. Nové moduly jsou značené DPS... a dají použít i jako multimetr - Pokud se připojí baterka s napětím vyšším než 5V na výstup, tak modul ožije a napíše aktuální napětí na akumulátoru. Stejně se to dá využít i u nabíjení.
Někdo psal, že se musí nastavovat složitě po vstupu do menu. To není vůbec pravda. Těmi žlutými tlačítky jse rychle aktivovat nastavení buď proudu nebo napětí, které se nastaví otočným voličem, přičemž pokud se navíc mačká, tak se posunuje kurzor na hodnotě a jde tak nastavit rovnou třeba 5A bez toho aby se to nastavovalo po miliampérech... (vidět možno například zde: https://youtu.be/ddbyVrk4P2Q?t=13m14s )

Co se týká toho staršího DP modulu, tak mi shořel, když jsem jednou zapomněl připojit tu diodu a zdroj vypl před odpojením baterky. U těch nových to nehrozí..

Co se pak týká rychlosti dodání - je lepší to kupovat z anglie nebo některého ze států okolo. To většinou přijde za jeden až dva týdny. Nicméně je to vykoupeno cenou, která je oproti číně větší.

Moje provedení je aktuálně takové http://rellik.rajce.idnes.cz/Zdroj_III/ :)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“