USBAsp programator

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinT12
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2015, 02:00

USBAsp programator

#1 Příspěvek od martinT12 »

Dobry den, chtel bych se zeptat, cim je zpusobeno, ze kdyz pripojim programator USBASP na win 7 tak mi to pouze hodi ze k zarizeni USBASP nebyl nalezen ovladač, ten samosdrejme nainstaluju manualne, dle navodu autora http://www.fischl.de/usbasp/, ale kdyz programator pripojim k NTB s win 8.1 tak mi to hodi nezname zarizeni a do toho ovladac nenacpu at delam co delam, zkousel jsem restartovat PC do rezimu kde to nechce ty zkur*ene digitalni podpisy a jine sracky aby to na win 8.1 slo (dle navodu) ale ani tak to programator nenajde, jen jeste dodam ze mam postavenou verzi z origostranek - 1. v uzivatelskych s atmegou8
myslíte že to může být nějakou chybou winu nebo je to tím programátorem ? dík !

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od hakamusai »

Můžeš zkusit kontaktovat autora aby dodal funkční ovladač pro Win 8.1 nebo programátor provozovat na W7.
Koukám na ty stránky a tam dle popisu ovladače pro W8.1 jsou.Tak to možná instaluješ špatně,nebo ten ovladač je chybný.

Uživatelský avatar
martinT12
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2015, 02:00

#3 Příspěvek od martinT12 »

nejde o to že by mi nešel nainstalovat ovladač ale spiše o to, že mi to win vubec nenajde jako usbasp zarizeni ke kteremu nenajde ovladac, ale najde mi to jako nezname zarizeni, takze tam ovladac vubec nenacpu :/

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od frpr666 »

Dával jsi podle návodu:
Disable Driver Signature Enforcement
?
http://letsmakerobots.com/node/36841

Jinak, pokud se naistaluje automaticky špatný driver, potom existuje pěkná utilitka k odebrání driveru:
libusb-win32-bin-1.2.5.0.zip\bin\libusb-win32-bin-1.2.5.0\bin\inf-wizard.exe
http://osdn.jp/projects/sfnet_libusb-wi ... 2.5.0.zip/

Uživatelský avatar
martinT12
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2015, 02:00

#5 Příspěvek od martinT12 »

zkousel jsem to ale pise mi to "jiny error", jak rikam ono se to vubec nenacte a v popisu je nejaky kod chyby 43, ale pod tim jsem nic nenasel
Přílohy
Bez názvu.png
(166.68 KiB) Staženo 139 x

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od hakamusai »

To je to co jsem psal.V té kartě přepni na záložku 'ovladač ' a zkus ovladač přeinstalovat.Staženej si nakopíruj někam do složky a pak vyber přímo tu složku.
Tady je taky nějakej postup.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

Alebo odinstaluj chybny soft win8.1 :lol:

Uživatelský avatar
martinT12
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2015, 02:00

#8 Příspěvek od martinT12 »

ja nevim, me se win 8 a 8.1 libi po graficke strance, libi se mi jak je skoro vse hranate a pekne barevne sladene dle uziv prednastaveni, no a ze ma par chyb ? no a co, zatim jsem nenarazil na zadnou vaznou a toto si nemyslim ze bude tak slozite vyresitelne, tam bude nejaka banalita, jen zatim nevim jaka :D
>> hakamusai: ok, vyzkousim ;)

Uživatelský avatar
Mara88
Příspěvky: 38
Registrován: 30 zář 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Mara88 »

zdravím, chtěl bych se zeptat, mám usbasp programátor, který jsem používal na win8, nedávno jsem přeinstaloval na win10 a když nainstaluji usbasp podle návodu na win10, tak to píše, že zařízení funguje správně, dokonce můžu smazat program z atmegy, ale když nahrávám program tak to vyhodí takovou chybovou hlášku
Přílohy
Bez názvu.jpg
víte někdo co s tím? díky
(155.14 KiB) Staženo 101 x

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#10 Příspěvek od Jurik-EB »

Mara88: Buďto Atmelxxx nestíhá pojmout data (snížit rychlost přenosu dat)
nebo je součinnost resetů nesimetrická a tak dojde k přerušení na žádost programovaného IO. Doporučuji vložit do USBASP mezi plus a reset 20uf /16V kondenzátor.

martinT12: Pokus se nainstalovat IDE pro Arduino165w, jsou v něm ovladače jak pro Prolific tak i pro čínu. (pokud to zabere, pošli to dál).

Odpovědět

Zpět na „Poradna“