Teplovzdorná průhledná lepicí páska

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Teplovzdorná průhledná lepicí páska

#1 Příspěvek od sinclair »

Potřeboval bych trochu obnovit lesklý povrch několika desítek starších, vesměs Ge výkonových tranzistorů.
Rád bych přitom zachoval jejich originální potisk Tesly. Chci ho tedy před čištěním a přeleštěním ultrajemnou pastou přelepit něčím, co snese teplotu - maximálně asi tak 80°C. Na víc se 50-100W Ge výkoňáky stejně honit nedají, ani v mezních režimech a v aparátech, kde nedobře funguje stabilizace jejich předpětí.
Některé mají už černý tampónový potisk, některé jsou polepeny ještě těmi černo-žlutobílými vodními obtisky. Všechny jsou ze 60. až 70. let a ten jejich původní, vysoce lesklý nikl už není, co býval.
Malé AD161/162, GD607/617 a některé další Tungsramy jsou jakoby galvanicky matně cínované. S těmihle povrchy stejně nejde nic dělat co do vzhledu, ty asi nechám, jak jsou a spokojím se jen s funkčností.

Nemáte prosím nějaký tip na průhlednou lepicí pásku, co slušně lepí a snese 80°C?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Leošu, abys nestrhl i ten popis.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od zdenoeddie »

Kepton?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Kapton vydrzi dost, ale ma charakteristicku farbu.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#5 Příspěvek od microlan »

Mám pásku, která se používá na maskování komaxitu, teplotně vydrží dost, ale je lehce nazelanalá. Koupil jsem to na ebay, ale už tu položku nemůžu najít

//Už to mám, stačilo si vzpomenout, že jsem chtěl netypickou šířku 54mm a oni mě to uřízli na míru a od těch dob tam ta šířka visí :lol:

Páska na ebay

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Mám tady polyesterovou NITTO TAPE 38/50, co se používala na izolaci střižných hran u topných fólií. Je bezbarvá průhledná ale dost silná ještě o fous víc než byla Izolepa za bloševika. Vevnitř je nálepka s českým popisem, takže se tady musela někde prodávat. Odolnost do cca 180 st. C.
Nyní se místo ní na stejnej účel používá slabá žlutá polyesterovka, co známe třeba z izolace tráfek z pulzních zdrojů v PC a jinde.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Devo70 »

Priehľadný lesklý lak v spreji by nestačil?
-ST-

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#8 Příspěvek od sinclair »

Nestačil. Ta páska musí lepit a to hodně dobře. Hlavně to lepidlo by mělo tu teplotu vydržet. Aby neztvrdlo a pak přelepka odpadne.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#9 Příspěvek od microlan »

Tak jsem to testnul, má to ten nádech do zelena a ofukoval jsem to 150°C a vpohodě to vydrželo. Můžu Ti poslat odříznutý dvojzávit v obálce na otestování.
Přílohy
IMG_2883.JPG

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“