Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#241 Příspěvek od decmen »

Na čtvrteční leták jsem ještě nekoukal, už mi schází snad jen nějaké aku-kladivo na sds vrtáky, abych nemusel tahat prodlužku na střechy. Minule jsem koupil ten utahovák a držák na parabolu je na zdi za 1/4 minuty, a to používám vruty a hmoždiny 10*120 mm.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#242 Příspěvek od Nakadah »

Takže aku rázovým utahovákem z Lidlu přezutý 3 auta jako nic. Povolit, sundat kolo, nasadit kolo, utáhnout na 100Nm. Přetáhnout momenťákem na 120Nm. Konečně mě nezdržuje točení klíčem rukou.

Povolení zarezlé spony na výfuku taky paráda. Dvě zadní kola nešla dolů, gumová palice neazbrala. Takže 3-ramenný stahovák, opřít o díru v ose náboje pod víčkem, hezky utáhovákem zabrat trrrrrrt a cink kolo bylo dole. Bylo to podmazaný, pořád tam vazelína byla - ale nějak se kousl ten nový komaxit na ráfku vs. uložení na náboji kotouče.

Za mě všechny palce nahoru a spokojenost.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#243 Příspěvek od decmen »

Tak jsem si toho Silvercresta moc neužil. Bába nejdřív vyzvídala co to je a za kolik, ale když zjistila, že to má docela slušný zvuk......tak už je v kuchyni :-(
Stejně z toho bude ječet jen Impuls :-(
Dnes nebyla doma, tak jsem si aspoň trošku užil bayern3 a za odměnu jí sebral kdysi v Tescu koupený DR1403 B, vyvrtal dozadu díru, vyměnil prutovku za f-ko a jedu si v trucovně aspoň DAB z venkovní antény. A o víkendu musím postavit 15RB3, dát ji na rotátor a pak už mi ten Lídl snad chybět nebude.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#244 Příspěvek od jirka5 »

Zásuvky a vypínače z Lidlu

Neví někdo, jestli jsou rámečky z této nabízené řady kompatibilní s některou s nás běžně prodávanou řadou? Potřeboval bych totiž více typů přístrojů, než se zde nabízí a tato nabídka je přitom mimořádně výhodná.

https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=11512

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#245 Příspěvek od Hydrawerk »

To bude nějakej hnus, na zásuvkách bych nešetřil. Koupil bych ABB Tango.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#246 Příspěvek od rnbw »

Stmievace tam kupil otec postupne dva (s odstupom mozno rok-dva) a kazdy je iny.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#247 Příspěvek od PavelFF »

Co je to za napětí 20V u akunářadí? Obvykle bývá násobek 3,6V. Je to tedy jinde běžně uváděný 18V akumulátor? Podle hesla Čím víc voltů tím víc Lídl?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#248 Příspěvek od hafca »

Dostal jsem z Lidlu Aku vrtací šroubovák PABS 16 B3 a u něj je psáno 16V. Vypadá to, že počítají 4V/článek. Asi aby se jim to líp počítalo. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#249 Příspěvek od ACDC »


Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#250 Příspěvek od PavelFF »

Teď jsem změřil napětí akumulátoru "18V" k vrtačce jiného výrobce a má naprázdno 20,3V. Takže v Lídlu to mají fakticky správně, i když ne podle zavedených zvyklostí.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#251 Příspěvek od SMITH »

V tisknutej dokumentácii od PSBSA 20-Li A1 bol na konci graf , kde cca do 90 % nabitia je 20V na baterke , potom je do cca 20% 18V a potom to rapidne klesá . V elektronickej to nie je ...
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#252 Příspěvek od Celeron »

Dnes mě v Lidlu parádně nasrali. Včera přišla textovka že si mám vyzvednout reklamaci. Dnes, cca po cca 30 hodinách od textovky jsem došel do Lidlu a nic nemám. Nejenže tam nebylo nic k vyzvednutí, ale ani na tiskový sestavě, co jim přišla dnes ráno moje reklamace není.
Navíc jsem se dozvěděl, že i když jsem preferoval výměnu, tak nejspíš dostanu zpět peníze. A že tedy musím vrátit účtenku. Řekl jsem, že koupený zboží mám v účetnictví v uzavřeným čtvrtletí DPH a že kvůli Lidlu nebudu dělat dodatečný přiznání. Když jsem se zeptal, co udělají s účtenkou, na který jsou další dvě položky co mám v účetnictví, tak mi bylo sděleno, že na ty další položky žádnej náhradní doklad nedostanu. Namítnul jsem, že ty položky mají taky 3 roky záruku a že je povinnost mi vystavit kupní doklad. Vyslechl jsem nějaký pindy a pak jsem se už vytočil do běla a řekl jsem tý 3,14če že na ně pošlu ČOI-ku. Její reakce byla, že začala volat sekuriťáka a řekla mi, ať si klidně pozvu kohokoliv, že oni jsou silná nadnárodní společnost a takováhle prkotina je nerozhází. Fest lituju, že jsem si nezapnul nahrávání na mobilu. Skončilo to tak, že mě chtěl sekuriťák vyvést, čekal jsem, až se mě dotkne, že bych zavolal státní poldy ale asi je proškolenej.
Jak může být Lidl obchodníkem roku při takovýmhle chování, to nějak nechápu... Teda chápu...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#253 Příspěvek od Kvicala_r »

Asi smůla na slepici. Mně holky při odepsání jednoho artiklu tento škrtly a zbytek na účtence (včetně té účtenky) mi nechaly...
Bohužel, stejně jako všude jinde je to o lidech.
SMS o reklamaci v mém případě byly vždy pravdivé a čekaly mě věci k vyzvednutí.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#254 Příspěvek od starecd »

Je to 1/2 roku co jsem vracel sluchátka "spunty" neboť díky tvaru prostě něšly dát do uší, chvíli pokladní váhala, prý proč jsem si je nevyzkoušel. Na to byla jediná odpověď, ať si je zkusí dát do uší, hned tam byl vedoucí a žádný problém...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#255 Příspěvek od p32 »

Celeron píše: A že tedy musím vrátit účtenku.
NEEXISTUJE! Musí jim stačit kopie účtenky a jinak jim nic a nikomu nemusíš dávat! To spíše oni jsou povinni dát tobě k podpisu vratku a nechat ti od ní kopii. Na ČOI bych se vykašlal, ale silně a jednou bych vyhrožoval FÚ. Kdyby jim to nedošlo, tak bych na ten FÚ opravdu zašel a sepsal to tam rovnou. Účtenky se nevracejí, ale musíš ke vráceným penězům v hotovosti podepsat to storno.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“