Programovani mikrokontroleru ATMEL AVR v jazyce C ....?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Stihnu to do konce letniho semestru?

urcite....nekdo ti pomuze....8o)
1
33%
no nevim, nevim ...
0
Žádná hlasování
no hochu ses pekne v p...eli ...
2
67%
 
Celkem hlasů: 3

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Machna
Příspěvky: 13
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

Programovani mikrokontroleru ATMEL AVR v jazyce C ....?

#1 Příspěvek od Machna »

Nazdarek lidicky. Mate nekdo zkusenosti s programovanim AVR v jazyce C? Delam na bakalarske praci. Jedna se o digitalni zaznamnik teploty, vzdusne vlhkosti a atmosferického tlaku s LCD displayem 4x40 znaku a moznosti komunikace s PC pomoci rozhrani Bluetooth.
Co se tyce obvodoveho reseni uz mam jasno. Neni to zadna veda. Problem je ve slozitosti obsluzneho programu. Pouzivam mikrokontroler AVR ATmega 128. Rozhodl jsem se prejit z ASM na programovani v C a mam z toho trochu strach :cry: . No ne az zas takovej..... :) . Date mi nekdo lekci v C ?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

V akom prostredi to chces vyvijat, aky mas kompilator?

Uživatelský avatar
Machna
Příspěvky: 13
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Machna »

Sehnal jsem si KEIL uvision. Zatim jenom studenstkou verzi (2kb program limit),.....ale na tom uz se pracuje.... :D
Chtel bych to programovat prez JTAG rozhrani a KEIL by mel primo komunikovat s tim JTAG interface.

Mimochodem...neznas nejake dobre odkazy na servery, ktere se zabyvaji programovani mikrokontroleru v C?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#4 Příspěvek od mihal »

Prog. v C ma radu vyhod, ta najhlavnejsia je asi ze sa ti o manazment pamati stara kompilator, pouzivanim lokalnych premennych si vytvaras docasne registre, nemusis sa starat o stack atd, tak isto pokrocile instrukcie a prikazy (if,for,while..) ti sprehladnia program a usetria mnozstvo casu. Ked som ja zacinal s C (bol som tvrdy assemblerista), tak najvacsi problem bola nadokonala znalost syntaxe, na to daj pozor.

Hodne info som nasiel na www.mcu.cz a v roznych aplikacnych prikladoch, mam v el podobe aj "Knihu o jazyku C" asi 140kB v .txt, tak ak bude zaujem, hodim na upload.

Mam aj hodne prikladov na riadenie LCD, ak ako cidlo pouzivas dallasa tak aj drivry pre 1wire a pod.

Hlavne si zozen plnu verziu KIELu, v C boptna velkost programu zavratnou rychlostou :lol: , a ak pouzijes standardne kniznice..

Uživatelský avatar
Machna
Příspěvky: 13
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Machna »

Plnou verzi uz samozrejme davno mam...jenom jsem to tady nechtel zrovna rozsirovat... :) .

Puvodne jsem chtel pouzit mikrokontroler Dallas DS89C450 (je pinove kompatibilni s klasickou 8051 a navic velmi rychly). Mel jsem ho objednany jako "free samples". Zatim mi nic neprislo, takze jsem zvolil jiny dostupnejsi...(a hlavne levnejsi). Navic uz nemusim resit problem s nedostatkem I/O portu.
Asi pred rokem jsem si od Dallasu objednal jako samples ten samy typ, ale v pouzdre DIL (klasika) a ten dosel v poradku asi do tydne. Pro tuhle konstrukci potrebuji SMD pouzdro TQFP a neprislo nic (uz asi 4 mesice). Tak uz s tim radsi ani nepocitam.

O programovani v C uz mam koupene snad vsechny knizky od BENu, tak se tim zkusim nejak prokousat. Programovani me nikdy moc nerikalo, radsi jsem vzdycky bastlil analog (zdroje, zesilovace,...). Tedka me to konecne donuti do toho proniknout...

Byl bych ti moc vdecny za podklady, ktere nabizis. Pokud to neni problem posli mi je na: lada.machan@altas.cz , (nebo se dohodnem jinak).

Moc diky....
:D

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#6 Příspěvek od mihal »

ok, posielam ti tam co mam volne, je tam v C riadenie PA s lcd, kernel pre OS, driver pre graf lcd128x64, drivry pre kom.s 1820, lcd2x16, softverovy UART v C atd. Kazdy pgm ma len jeden subor, drivry su pouzite ako funkcie. Je to vsetko funkcne, ladene na TI MSP430. Vela zdaru..

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

Mas nefunkcnu schranku..

Uživatelský avatar
Machna
Příspěvky: 13
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Machna »

Diky moc. Urcite mi to pomuze....

Uživatelský avatar
Machna
Příspěvky: 13
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Machna »

To je divne....tak mi to posli prosim znovu na tyto adresy. Snad to zafunguje.

Ladas_M@seznam.cz
lada.machan@atlas.cz
lada.machan@centrum.cz
xmacha39@stud.feec.vutbr.cz

Diky moc.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“