myčka Bosch SMI 59M05EU - měřák průtoku (reed spínač)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

myčka Bosch SMI 59M05EU - měřák průtoku (reed spínač)

#1 Příspěvek od johhann »

Zdravím,
myčka Bosch SMI59M05EU mi ukazuje chybu E14. Někde jsem našel, že se jedná o poruchu reed čidla (foto). Celej náhradní díl, včetně plošnýho spoje a tý umělý hmoty okolo toho je k dostání normálně někde v e-shopu, já bych ale chtěl vyměnit jenom ten samotnej spínač (tu trubičku s kontaktama). Neví někdo, co to je za typ? Na plošňáku sice nějaký čísla jsou, ale pod nimi jsem nic nevygooooogloval..., nemá s tím někdo zkušenost, neměnil to někdo???

Děkuju za rady
Přílohy
IMG_20180701_213524 (1).jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Pokud je v háji opravdu ten jazýčkový spínač (opálené kontakty), což by znamenalo, že výrobce pěkně zprasil návth a není problém v tom, že se ti netočí vrtulka, tak tam dej naprosto jakýkoli jiný jazýčkový spínač, co ti přijde pod ruku a bude podobně velký, aby se vešel, mají jej třeba v GMe.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
juf
Příspěvky: 97
Registrován: 22 bře 2015, 01:00
Bydliště: Domanín okr. Hodonín

#3 Příspěvek od juf »

Ahoj-nějaké doma mám - udej rozměr potom ti dám vědět . juf

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od kodl1 »

Stalo se to z ničeho nic nebo třeba po odstavení myčky? Jestli není přilepená vrtulka, zkusil bych do toho fouknout, jestli se roztočí. Zkoušel jsi jestli kontakt sepne když k němu dáš magnet?
Co se týká výměny bych si s tím hlavu nelámal, koupil v GM a zkusil..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
johhann
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2015, 01:00
Bydliště: ústecký kraj

#5 Příspěvek od johhann »

...tak jsem se dneska konečně do toho dal, kontakt jsem koupil v Conradu, starý jsem vypájel, nový napájel, vložil na místo, zapnul a myčka myje a napouští a vypouští a šplouchá a sprchuje a suší a leští...no, je to prostě všechno v cajku...., jako na Klondajku :-) Oprava za dvacku!!! A to se vyplatí...jak říkal Přemek Podlaha...nebo kdo to říkal :-)

Děkuji všem za rady a za účast při řešení mého problému a přeji hezký víkend.

J.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“