jak na digitální vysílání

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#16 Příspěvek od vicious »

Áno. :D Ne ne, čo si...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#17 Příspěvek od RadekB »

stepa píše:to RadekB: Klidne rekni, ja to unesu...koukal jsem na to z pohledu studenta, neni proc se rozcilovat, kazdej ma nejaky nazor. Preci kdyby meli vsichni stejny nazor, kam bysme se dostali? Nevim jak ty, ale my(nase rodina) by si to nikdy dovolit nemohla, tak po nas klidne slapej, kdyz ti to udela dobre. Rikam, unesu to...jenom se mi zda, ze je to moc, TECKA.
Sorry, takhle jsem to nemyslel, jenom jsem si predstavil dve situace :
První : V místě XYZ je tak spatnej signál, že jedinou možností je satelitní příjem (celé slavné DVBT tam není a hodně dlouho nebude). Při spočítáí si kolik by stálo anténní monstrum se směrovkami a výsledkem nejistým je satelitní příjem řešením, investice v těchto místech nebývá příliš odlišná od st.příjmu vs. analogu.
Druhý : nechci platit práci, nic neobvyklého že ? Co čech to kutil však já to zvládnu. To samé si říkal jeden všeuměl tady u nás. Pak je sobota 16:00 a borec zvoní a chce to dát dokupy, páč manželka je už těžce nasraná že nejde ani to co šlo, večerní seriály jsou v nedohlednu a ono to prostě nehraje. Strávím tam 4 hodiny než totálně rozdrbaný rozvod spolu se zcela nevhodnými komponety (poslská síta, hajzl kabely typy 3C2V s útlumem 200dB-m, rozbočovače s IEC konektory na půdě ve vlkhu apod...) dám jaks taks dokupy. Zákazník se rozčiluje že má zaplatit 300na hodinu když měl všecko nakoupené. Tohle je skutečný příběh ze včerejška.
Tak se prosím nerozčiluj. Holt každý na to nemá a dovolit si to nemůže. Někdo to umí a poradí si, jiný to holt musí zaplatit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Je to čím dál levnější. Instaloval jsem si hliníkovou parabolu 80 cm s nízkošumovým konvertorem, s motorkem, s držákem na balkon a satelitním přijímačem s kabelem asi 12 m za asi 5200 Kč před půl rokem. Mám pŕíjem jen třinácti družic, ale dá se to vydržet. A kluci z www.frocus.net se starají o to, abych všechny kanály správně viděl. :wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Lukas-Peca »

uvidíme, za tři roky to třeba bude skoro zadarmo

Uživatelský avatar
hobza
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2006, 01:00
Bydliště: Jeníkov 67

sat příjem

#20 Příspěvek od hobza »

Základ je instalovat držák paraboly co nejpřesněji ve vertikální poloze.
Nejlépe,když to jde alespoň vodováhou.Měřit ze dvou stran,aby kolmost byla co nejpřesnější.Potom uchytit parabolu a nastavit elevační úhel podle údajů,kde leží lokalita příjmu.Nejednodušší naladění,je možné na satelit s analogovým vysíláním s analogovým přijímačem.Myslímže ASTRA 19,2E
ještě pár programů vysílá.Potom otáčením vodorovně,směr E"východ"se dá už už naladit digitální sat,na naše programy.Chce to trpělivost a začít ladění na volném programu,třeba ČT 24.Na digitálním satelitním přijímači
se musí nastavit v menu přístroje stupnice síly a kvality signálu,aby se dalo sledovat to nejlepší nastavení.Když jsem začínal tak to byl celkem problém a taky jsem s tím několikrát praštil s tím,že to nechám nastavit firmou.Teď už je to brnkačka.Hobza

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: sat příjem

#21 Příspěvek od miroja »

hobza píše:Základ je instalovat držák paraboly co nejpřesněji ve vertikální poloze.
Nejlépe,když to jde alespoň vodováhou.Měřit ze dvou stran,aby kolmost byla co nejpřesnější...
Toto ma technicke opodstatnenie hlavne ak montujes polarny zaves alebo DISEqC motor. Inak nepresnosti pocas instalacie drziaka dokazes eliminovat aj pocas nastavenia paraboly.

Uživatelský avatar
hobza
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2006, 01:00
Bydliště: Jeníkov 67

#22 Příspěvek od hobza »

To - miroja
Samozřejmě máš pravdu,pokud se zájemce bude dívat na stanice jednoho satelitu.Po čase zjistí,že kolega má 2 konventory a chtěl by sledovat další kanály z druhého satelitu.Pak už budou problémy se šilhajícím konventorem.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#23 Příspěvek od miroja »

Iste, ak chces multifocus, treba nastavovat parabolu co najpresnejsie ...
Přílohy
parabola.jpg
(122.36 KiB) Staženo 51 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “