Správné měření napětí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Správné měření napětí

#1 Příspěvek od FERYACT »

Na naší škole SPŠE jsme měli školní dílnu elektro.Měli jsme cvičné panely s krabicemi a propojené trubkami.Dostávali jsme úkoly a pan učitel nás ohodnotil. Rozvody byly 220 110V. Náš bodrý pan učitel Pištěk dvěma prsty měřil napětí. Podlaha byla parketová.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Na podlaze asi nezáleželo, rozvody školních laboratoří bývají oddělené ochranným transformátorem.

Uživatelský avatar
ufero
Příspěvky: 48
Registrován: 24 črc 2010, 02:00
Bydliště: ST

#3 Příspěvek od ufero »

FERYACTe mohu potvrdit SPŠE Brno

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#4 Příspěvek od weed_smoker »

Prstovka je sice nejspolehlivější zkoušečka,ale častý používání mi nedávno způsobilo neurologický obtíže(něco jako když se kousne PC,ale v reálu) a musel jsem na to dokonce chvíli brát léky.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Ale no, vsetci predsa vieme, ze to ma na svedomi nieco uplne ine :twisted:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od FERYACT »

Když slyším, že někdo je takový fenomén, že ho nic nekoplo soudím, že o elektrice ví jen to že je drahá.Byl jsem nucen dělat různé přednášky o nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Je li nebezpečí z prodlení, postavím se na pravou nohu a pravou rukou se zprudka dotknu vodiče.Při zásahu se ruka sama odpojí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Přesně tak , velmi rychle šmrncnu prstíkem ... To vše , i odpojené ... na nn ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“