Modul MP3 přehrávače s Bluetooth

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Modul MP3 přehrávače s Bluetooth

#1 Příspěvek od Neniu »

Zdravím a pozdravuji v těchto horkých dnech :-)

Mám dotaz, zná někdo modul Bluetooth MP3 Decoding Board Module w/ SD, USB 2.0, FM? Takové moduly se dají koupit i na Aukru a určitě i jinde.

Nedělám si iluze o kvalitě provedení či zvuku, ale líbilo by se mi takové přehrávadlo do kuchyně pro vytvoření třeba zvukové kulisy při vaření, pečení a jiných pracech. Je mi jasné, že tento modul k sobě potřebuje ještě zdroj a zesilovač, ale to všechno je snadno řešitelné.

Cena včetně poštovného je směšná, ale přesto se ptám, jestli třeba není provedení tak otřesné, že to fakt nemá smysl.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Měl jsem jej. Nehraje špatně. Záleží, jaký k tomu dáš zesilovač a repráky. Chtěl jsem to původně zabudovat do PC reproduktoru.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#3 Příspěvek od Neniu »

A proč jej již nemáš? Nahrazeno něčím lepším?
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Tak dlouho jsem to odkládal, až jsem ten modul odložil a nenašel. Bylo to ještě před tím, než jsem se rozvedl - a při stěhování zpět sem jsem jej někde prošustroval.
Jinak ten modul občas mívá v nabídce TIPA (v Brně "u Jakuba"). K tomu modulu bys měl ještě dokoupit "drátařinu", což je svazek pár káblíků s konektorama, který pasujou do těch zásuvek v plošným spoji. Anténa na FM se musí napájet na pájecí místo na destičce. Tipa k tomu modulu nedává ovladač. Musíš jej dokoupit zvlášť.
Můj modul měl v sobě stábl na 5V, takže napájení bylo povolený do 12V. Kablíkama připojíš napájení a 2X audiovlez do koncovýho zesilovače - Regulátor hlasitosti to má svůj.. Můžeš ještě dodat baterii - jsou tam 2 pájecí body. Jelikož jsem ale nevěděl, zda se k tý baterii nemá něco předřadit, neměl jsem v plánu ji použít. testoval jsem to jen tam volně rozložený na stole. Příjem FM byl celkem přijatelnej. MP3 to přehrává nejspíš podle abecedy, nebo pořadí, v jakém byly soubory uložený na flash disku - nevím, nepátral jsem po tom. MP3 můžeš pouze přeskakovat nahoru/dolů. Bluetooth mód jsem nezkoušel - nejspíš se to chová jako přijímač reprodukované hudby z (třeba) telefonu - Bluetooth reproduktory.

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od patrikvarga »

Asi pred rokom som to tiež kúpil od číňana. Hodil som to do PC v dielni. Koncák mám s PAM8408. Napájam to z PC zdroja zo STBY 5V. Viem, žiadna sláva, ale za tú cenu sa to oplatí. Išlo mi len o dialkové a BT.
Přílohy
bluet.jpg

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#6 Příspěvek od Neniu »

Artaban001 píše: Bluetooth mód jsem nezkoušel - nejspíš se to chová jako přijímač reprodukované hudby z (třeba) telefonu - Bluetooth reproduktory.
Přesně na to to také chci, krom toho hraní z karty v kuchyni. Výstup bude do jednoho kanálu, u vaření nepotřebuji mít stereo, které ani pořádně neslyším, ani super-truper-hyper zesilovače, protože nemám netopýří uši

Díky za reakce a asi si udělám radost.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#7 Příspěvek od pavel16 »

Pár těhle modulů jsem nacpal do starých dvojčat a věží,které by jinak skončily v kontejneru a za ty prachy hrajou obstojně.Umí z karty náhodný výběr-tlačítko na D.O. šipky proti sobě ozn. RAN.Sám ho mám na zahradě s digitálním tříkanálem bedny a woofer z domácího kina Panasonic a velká spokojenost na to že to napájím z 12V baterky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Však do toho jdi - zvlášť, pokud k tomu budeš mít ten ovladač.
ať víš, do čeho jdeš ;-)
https://www.tipa.eu/cz/mp3-modul-s-fm-r ... /d-136231/

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#9 Příspěvek od Neniu »

Přemýšlím, jestli se mi to jen zdá, nebo jestli je to jiný modul, případně, jestli se v Tipě někdo definitivně zbláznil:

Přehrávač 699,- Kč dálkové ovládání 89,- Kč a sada kablíků 74,- Kč. Dohromady 862,- korun plus poštovné. A to se vyplatí :D a DX za 178,- Kč včetně poštovného. No a nebo Aukro, což je asi nejlepší a nejrychlejší volba.
Jsem na cestě k šípku.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Taky jsem to kdysi řešil, potřeboval jsem kulisu do dílny. Ale prakticky jsem nenašel žádný levný přehrávač, který by uměl náhodné přehrávání z flash karty. Pro mě by byla hrůza mít na kartě stovky písniček a vždycky začínat od té první.

Petr

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#11 Příspěvek od barnodaj »

Zkus přenosný reproduktor s Bluetooth, má slot na kartu, z té přehrává tam, kde jsi skončil minule.
Dá se připojit skrz BT k mobilu a máš handsfree a pokud v něm máš hudbu můžeš ji poslouchat.
A většinou to má i radio.

Já mám tohle a nestěžuju si.
Akorát to nemá dálkové ovl.
Přílohy
WSY69B.png

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#12 Příspěvek od Honza_dy »

Mám zkušenost se stejnými moduly viz. odkaz v prvním příspěvku. Jeden jsem namontoval do staré věže co mají v místní školce ženský na cvičení a od té doby o něm nevím, ale nikdo si nestěžuje takže asi spokojenost.
Druhý používám v dílně jako rádio/přehrávač a taky spokojenost Hraje to celkem slušně a i to FM rádio není tak hrozné jak jsem si myslel.
Chtěl jsem to mít univerzálně přenosné a tak jsem si k němu vytiskl krabičku.
Malý osobní postřeh: Dálkové ovládání je nutnost, bez něj je komfort ovládání modulu na hranici únosnosti.
Přílohy
WP_20180818_21_21_31_Rich.jpg
WP_20180818_21_21_37_Rich.jpg

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#13 Příspěvek od kovka »

Na posezení do sklepa jako nenáročnou kulisu, jsem pořídil -
https://www.aliexpress.com/item/Kentige ... 4c4dD12OBo

Přidal jsem repráky z vyřazené věže a zdroj 12V ,
má to čtečku SD, USB, vstup 2x cinch, FM radio DO, Bluetooth
Po rozebrání jsem odpojil blikající barevnou šaškárnu / je na konektor/a posunul infra čidlo tak, aby nebylo schovaný uvnitř , původní dosah byl tak 1m,ted ok.
Vyhovující, ale bez "barevné hudby" a Bluetooth byla předchozí volba
https://www.aliexpress.com/item/Kinter- ... 4c4duhFsLz

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

Nemáte niekto k tomu návod na použitie? Tieto bluetooth moduly furt kecajú. Stlačím napríklad tlačítko pre preskočenie na ďalšiu skladbu, a ozve sa "next", až následne začne hrať skladba. Nedá sa to nejako vypnúť?
V starších PCB boli osadené SPI Flash (25D40AT), kde sa vo firmwéri dal zmazať konkrétny kus kde boli tieto hlasy uložené ako MP3, ale novšie modely už majú firmwér v hlavnom čipe. Staré modely ešte bez bluetooth nemali vôbec tieto hlasové komentáre, ale MP3 prehrávali iba ako "downmix to mono".
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“