AudioAnalyser zobrazení charakteristiky

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

AudioAnalyser zobrazení charakteristiky

#1 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj
Ctěl bych si udělat nějaké orientační měření pomocí tohoto prográmku a SweepGen.
Udělal jsem si na zkoušku rozsah 300-3000Hz
Z pc generatoru přes zesilovač do repro a tam přes mikrofon a zvukovku zpět do analizátoru v pc.
Průběh by měl být "rovný" ale je výrazně kolísavý, vlnitý a já nevím proč, předpokládám že je někde chyba, nebo je realné aby měl reproduktor takovou "charakteristiku" ? Nezdá se mi to moc, zkoušel jsem na dvou naprosto rozdílných a je to podobné.
Mikrofon má v této oblasti char. rovnou
Nejde mi o nějaké superměření, ale chtěl bych se přiblížit charakteristice udané výrobcem reproduktoru, jak na to?

Děkuji !
Přílohy
300-3000hz.png

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

V PC je zvuk generován jako nespojitý a je "vyhlazen filtrem".
Pokud zvuk z PC nemá dostatečně odfiltrované vyšší frekvence, ty zbytky s vzorkovací frekvencí při zpracování dokážou udělat slušné nesmysly...

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

To se má měřit v bezodrazové místnosti, což je většinou těžké. Amatérsky se to dá "ošidit" tak, že se reprobedna (nebo ozvučnice, ne samotný reproduktor!) dá do otevřeného okna ve vyšším poschodí a mikrofon se před ní vystrčí na vhodné tyči. A venku by mělo být ticho. :wink:

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

Diky za nasmerovani,zkusil jsem to s klasickym generatorem a tim to celkem slo,ale musel jsem s citem kroutit, tak jsem to prehodnotil,prenastavil generator v pc,jsou to vazne kroky po nekolika Hz, tak jsem si to zkusil zas rucne a skoro stejne jak s klasickym,toz jsem nastsvil mnohem mensi rychlost prelazeni a vysledek uz se podoba pozadovanemu!
Bezodrazovka nehrozi,ale dik za tip, musim si najit nejaky zpusob a postup,opakovatelny,teprv zacinam ; )

Jeste jednou diky, zitra otestuji naplno...
Přílohy
evm12 300 3000.png

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#5 Příspěvek od ferdislav »

Pomalu už s tím začínám spolupracovat, nebo spíš ten soft. se mnou, teď by mne zajímal nějaký měřící mikrofon, je tu nějaká klasika za rozumnou cenu, nebo nějaká levnější ověřená varianta pro amatéry?
V prodance jsem se ptal na ten jejich, ale buhužel ten pán co jim je vyráběl už tu není a na skladu nejsou.

Odpovědět

Zpět na „Software“