Počítač není schopný nastartovat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Počítač není schopný nastartovat

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím odborníky, včera mi šlapal normálně a dnes pořád dokola modrá obrazovka, zkoušel jsem nouzový režim a v pohodě. Podle nápovědy by měl být start OK, ale nebyl, bootoval zas nesmysly. Pomohlo až vrácení na den, kdy fungoval OK. Bohužel mám obavy, že tyhle problémy dělá poslední aktualizace W7, ale nikde jsem nenašel, jak je zakázat, pouze vymazat. Pomůže někdo znalejší? Mám sice opravné DVD, ale nevím, jak ho použít, kdyby něco. Díky moc předem.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

Ahoj,
otevři Sledování spolehlivosti (Zabezp. a údržba) a koukni do grafu, co vše se v uvedený den instalovalo. Koukni se programem BlueScreenView https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html co způsobilo BSOD a uvidíme jak dál. Pokud se vytvořil minidump tak to tam bude přehledně vidět.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Já to vidím na hardwarovej problém - pokud je zdroj a mámoprkno toho PC starší jak asi 3 roky, jako první bych šel po filtraci napájení = nafouklý elyty na mámoprkně a ve zdroji. Na prkně se vyměnit dají poměrně jednoduše, sice se musí PC kompletně rozhodit na prvočunitele, ale není to nemožnost - a zdroj je výhodnější koupit celej novej, důvodem je horší dostupnost speciálních rozměrovejch variant elytů, který výrobci do zdrojů používají (většinou jsou ve zdrojích běžně nedostupný elyty s velkou vejškou a malým průměrem ve srovnání s běžně dostupnýma verzema shodný kapacity/provozního napětí). Někdy ne vyzkoušení stačí dát i jen novej zdroj s novýma filtračníma elytama - pokud se zhoršení filtrace prokáže tím, že s jiným zdrojem PC naběhne, jsou ty elyty na mámoprkně tutovka a je potřeba s tím nejpozdějc okamžitě začít něco dělat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#4 Příspěvek od danhard »

HW radile :roll:
starecd píše:Pomohlo až vrácení na den, kdy fungoval OK.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Ano, HW problém - protože pořadí spouštění subkomponent v bootu právě ta nová aktualizace může změnit a když pošle na start víc energeticky náročnejch součástí naráz, udělá to přesně to, co popisuju. Máš Smolíčka, dědku - kdybych se s podobným problémem už někdy nesetkal, nebudu to tady propagovat. Netvrdím, že to nutně musí bejt tutově tahle příčina, ale pokud jsou na nějakým železe sedmy Widle, asi už to nebude nejnovější stroj - a ty papučovitý elyty mu hrozí tím víc...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Zdroj i všechny ostatní desky byly kontrolovány před 14dny při čištění, sice jenom vizuálně, ale nafouknutý nebyl žádný, bohužel na těch speciálech toho moc vidět není a jinak něco je osazeno kondy Panasonic, ve zdroji už tak dobré kondy nejsou. PC byl stavěný jako herní, nikdy jsem jej nezatěžoval náročnými hrami. V náhradní zdroji mám téměř všechny bambusáky vyměněné za speciály Nippon, normální rozměry musím ještě zkontrolovat. Jinak tím programem bohužel nic nezjistím, leda bych se naučil přes noc anglicky.
Edit: navíc můj starý ESR měřák už nefunguje a ten Čínský je total na kulové. Mám slíbený daleko lepší, akorát se musím, zeptat, jestli už přišel na správné místo.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#7 Příspěvek od ace_ventura »

Tady ho máš v češtině: http://leteckaposta.cz/526242740

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Je potrebne rozlisovat pojmy "nefunguje pocitac" a "nefunguje Windows". Aby clovek kvoli SW problemu nerozoberal zbytocne cele PC...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

protože pořadí spouštění subkomponent v bootu právě ta nová aktualizace může změnit a když pošle na start víc energeticky náročnejch součástí naráz
To jsou panečku věci :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

rnbw píše:Je potrebne rozlisovat pojmy "nefunguje pocitac" a "nefunguje Windows". Aby clovek kvoli SW problemu nerozoberal zbytocne cele PC...
jo, tieto "zvasty" som sa v praci naucil brat s rezervou pretoze ludia su schopni napisat vselico...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

To já taky, ale občas stejně začnu řešit problém, kterej neexistuje. Jen proto, že se někteří neumí normálně vyjádřit. Pro některý je "počítač" prostě úplně všechno, co na počítači dělají.
To mi připomnělo, co jsem dnes zažil v práci. Malovala se jedna místnost a byly odtahaný stoly ode zdi. Některý zásuvky vypojený. Volala ženská, že jí nefunguje počítač, tak přijdu, koukám, bez napájení. Kouknu pod stůl a tam dvě čtyřnásobný prodlužky. Z nich sice byl napájenej počítač, ale do zdi nevedly, ta ženská zapojila jednu do druhé a naopak. Vůbec jí nebylo divný, že do zdi nic nevedlo. :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Možná umí dobře Excel a počítat výplaty. :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#13 Příspěvek od danhard »

Taky prace s mysi, prijem a posilani mejlu ... :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Zažil jsem něco podobného. Byl za mnou chlap, že si pořídil druhou telku a od té doby nemá žádný signál. Na otázku jak to zapojil nedokázal odpovědět, prostě do účastnické zásuvky. Tak jsem se byl podívat.
Původně měl koax ze zásuvky normálně tažený do jiné místnosti kde byla TV.
Aby měl kam zapojit tu druhou, vytáhl koax ze zásuvky, vyměnil konektor, a šup do telky :D
To je pak divení :D

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#15 Příspěvek od Nagant »

Mně dělá na Win 7 Home 32bit problémy aktualizace "xxxx-xx měsíční kumulativní aktualizace zabezpečení pro zvýšení kvality pro Windows 7 pro systémy s procesorem x86".

Po nainstalování dokola restartuje PC, vyberu-li po prvním problémovém restartu běžné spuštění.
Musím do Stavu nouze, z něho se to samo opraví do stavu před aktualizací.
Pak aktualizaci zakážu - resp. dám mezi skryté, aby se už nenabízela.

Ta aktualizace vychází každý měsíc nová, chová se to tak s každou.
Problém se objevuje už asi rok.

Mám PC s MB Asus P8Z77-V LX2 a CPU i5-3470s. V PC mám i přídavný řadič na IDE pro optické mechaniky a další na Firewire 800. Mám hypotézu, že by to mohlo souviset s nimi, ale neřeším, v dohledné době chci PC přestavět.

Jinde jsem se s tím nesetkal, poslední dobou ale obhospodařuju pouhá 2 PC s Win7.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“