Nabíjecí svítilna CR-2008R-6

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Nabíjecí svítilna CR-2008R-6

#1 Příspěvek od markoni »

Dobrý den
Nemáte někdo zkušenosti s touto svítilnou mě se zdá že má malou výdrž protože po 12 hodinovém nabíjení vydrží svítit pár minut a v návodu je napsáno až 30 min.Tak se ptám jestli při koupi jsem náhodou nenarazil na zmetka ,nebo má takzvaný paměťový efekt a jestli to nějak nejde prodloužit dobu svícení.
Děkuji předem

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Nabíjecí svítilna CR-2008R-6

#2 Příspěvek od Miradim »

markoni píše:Dobrý den
Nemáte někdo zkušenosti s touto svítilnou mě se zdá že má malou výdrž protože po 12 hodinovém nabíjení vydrží svítit pár minut a v návodu je napsáno až 30 min.Tak se ptám jestli při koupi jsem náhodou nenarazil na zmetka ,nebo má takzvaný paměťový efekt a jestli to nějak nejde prodloužit dobu svícení.
Děkuji předem
Pravděpodobně vadný akumulátor.Záleží jak dlouho byla svítilna na skladě.Pokud nebyl akumulátor pravidelně dobíjen, tak došlo k jeho znehodnocení.Já bych svítilnu reklamoval.Doufám,že není svítilna kupovaná ve výprodeji nebo v akci.Pak bych se vůbec nedivil,že je to šmejd.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Byla v akci a teď dá se nějak přivést ten akumulátor k rozumu nebo to rovnou vyhodit.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Miradim »

Tak to jsem přesně tušil.Bohužel jsi se nalákal na akční cenu.Tyto akumulátory mají svojí životnost a pokud nejsou pravidelně dobíjeny,tak dochází k jejich poškození.Tady je každá rada drahá.Já to vidím na vyhazov.Možná,že někdo na fóru má nějakou fintu na oživení akumulátoru,ale podle mě to má akumulátor za sebou.Tady je důkaz toho,že se nevyplácí kupovat věci v akci ať jsou ceny sebelákavější.Každá lákavá cena je vždy podezřelá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Rozober a pozri sa, co je vnutri...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od janousek »

Jestli je akumulátor v háji, tak s ním asi nic nenaděláš. Já jsem do podobné svítilny koupil nový cca za 150Kč.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Pravdepodobne má dva články CRxxxx. Neviem, ale ich cena v SR je cca 60,- Sk. /za dva/. Tak to zváž.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Není to náhodou ta svítilna, kde je srážecí odpor pro nabíjení těsně vedle článku ? Jestli jo, tak to vyhoď rovnou celé :roll:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Miradim »

jandu píše:Pravdepodobne má dva články CRxxxx. Neviem, ale ich cena v SR je cca 60,- Sk. /za dva/. Tak to zváž.
Tato svítilna má olověný akumulátor 6V / 2,8 Ah.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Miradim píše:
jandu píše:Pravdepodobne má dva články CRxxxx. Neviem, ale ich cena v SR je cca 60,- Sk. /za dva/. Tak to zváž.
Tato svítilna má olověný akumulátor 6V / 2,8 Ah.
Tak to teda nepoznám. Ja používam tzv. žabku s tromi ledkami, ona síce nedobíja, ale pre bežné svietenie stčí pretáčať stláčaním páčky alternátor. Ako zálohu má spomínané dva články a to som ich ešte nemenil, pričom baterku už mám cca 1 a 1/2 roka.
Naposledy upravil(a) jandu dne 05 zář 2007, 21:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Miradim »


jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

Jaj, ja som myslel tú natrisaciu. Ale túto mám aj ja. Akurát je od toho dobrý adapter. To nabíjanie je zrejme riešené veľmi nešťastne. Ten akumulátor je s gelovou náplňou. Mal som ten istý problém - asi po troch mesiacoch sa u akumulátora začala badateľne prejavovať nižšia kapacita. Až nakoniec nevydržala svietiť ani 10 minút.

Môj názor je, že sa ten akumulátor prebíja, čím sa poškodzuje jeho náplň, až vyschne. Keďže ja som už mal aku úplne bez kapacity, skúšal som ho doplniť destilovanou vodou. Po naplnení a nabití ešte asi tri-štyry cykly vydržala a potom definitívne odišla. Aj to je možné, že to bol dôsledok tej vody, ale nemal som čo stratiť. Nový som nekúpil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

To jandu: ne, vina vody to nebyla, bylo to sulfatací vyschlého akumulátoru - ty 2Ah/6V Pb kostičky jsem vyhazoval z "nouzových" světel do jisté úřadovny už po dvou letech trvalého připojení - za celou tu dobu se "nouzáky" rozsvítily asi tak 10x, jinak je tráfka "šťavily" čtvrtAmpérem furtumfurt a stále furt... Takže se ohřívaly a ještě víc ohřívaly - až vyschly a byly k PRDU. Přišlo se na to náhodou - přišel hasič na kontrolu evakuačního plánu a cvičně vypnul elektriku, aby viděl, jestli naběhnou nouzáky, který by v tom případě měly sichrovat cestu evakuovaných na schodiště. Ani neblikly... Byl PRŮKAK jak Brno, úřadovna je veřejný prostor, odpovědný vedoucí pohnán k zodpovědnosti u vyššího vedoucího, tam dostal PO*EB, vrátil se schlíplej jak zmoklá slepice a svýmu známýmu to hodil na hrb (=MNĚ). Bastlil jsem 8ks napěťových omezovačů/vypínačů nabíjení a vtloukal je do původních nouzáků i s novýma akučkama - Sysifovská práce, a stejně na 2xPRD. Rok na to přišlo vedení s novým architektem a ten všecko vyházel do sběrnýho dvora, načež nechal nainstalovat nový interiéry včetně nových nouzáků. Je to tam 3/4 roku, tak se pomalu chystám kouknout do jednoho, jestli je ještě funkční - podle normy mají svítit bez poklesu intenzity nejméně půl hodiny...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“