Přetržený fóliový plošňák - co s tím!?!?!?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Mě se podarilo opravit ve fotaku Cannon 7 prerusenych cest na redukci pro Compact Flash kartu.
Přílohy
7cest.jpg
(83.49 KiB) Staženo 79 x

Uživatelský avatar
Koldo
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od Koldo »

Ide to, ale je to riadny záhul. Opatrne treba oškriabať umelú fóliu nad meďou, potom jemne pocínovať medenný pásik a následne pripájkovať medenný drôtik vhodného priemeru z nejakej cievky. Obdobne postupovať s ostatnými spojmi, ale vždy oškriabať spoj o niečo vyššie, aby neboli spoje vedľa seba. SPOJ NESMIE BYŤ MECHANICKY NAMÁHANÝ.

Uživatelský avatar
KubazZ
Příspěvky: 3
Registrován: 03 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od KubazZ »

No namahany to neni vubec....ale je problem ze to nejspis nevymontuju z toho radijka musel bych to dat do servisu kde by mi to vymenili ale parchanti si rekli jen za odblokovani zasekle mechaniky 2000,- bez obednavani novejch dilu...tak sem to rozebral a byla to uplna krvina nastesti....tak se ale bojim kolik by chteli za ten plosnak kdyz kvuli nemu musi rozebrat celi radijko

Uživatelský avatar
vaclavka
Příspěvky: 11
Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Přetržený fóliový plošňák

#19 Příspěvek od vaclavka »

Opravil jsem "přetržený fóliový plošňák", v mém případě spálený tak, že jsem prakticky vyrobil nový. K opravě jsem potřeboval izolepu, vodivý lak a slabý lakovaný měděný drát. Nejprve jsem spálenou část spoje nahradil izolepou tak aby byla zachována původní velikost a tvar. Pak jsem propojil přerušené spoje drátky, které jsem uložil do lepu izolepy a přilepil vodivým lakem. V místě, kde bylo možno pájet, tak jsem vodiče připájel. Nakonec jsem opravené místo ještě přelepil izolepou tak, že spoje byly z obou stran zakryty.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

A ako dlho to uz funguje? Chcelo by to nakoniec zalepit niecim lepsim.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Nejlepší metoda je to o kousek zkrátit, pokud to má konstantní šířku spojů, z jednoho oškrábat kapton v místě vodičů na jedné straně, z druhého na druhé straně, vodiče pocínovat a spájet přeplátováním dohromady, kapton pak zalepit epoxidem. V místě ohybu nelze.

Uživatelský avatar
vaclavka
Příspěvky: 11
Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od vaclavka »

rnbw píše:A ako dlho to uz funguje? Chcelo by to nakoniec zalepit niecim lepsim.
Asi 5 let.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tak to je dost slusna vydrz na lepiacu pasku :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od Radix »

Hlavně slušná výdrž na ty drátky.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od stepa »

Ted jde o to,kolikrat za tech 5 let byl ten pristroj v provozu :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“