Poraďte akú elektrickú reťazovú pílu kúpiť

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Poraďte akú elektrickú reťazovú pílu kúpiť

#1 Příspěvek od Jarous »

Ahojte. Poprosil by som o radu, akú kúpiť elektrickú reťazovú pílu. Píliť sa bude maximálne raz do roka (špalkovanie palivového dreva). Podmienkou by bolo, čím menší hluk, tým lepšie. Ak máte niekto skúsenosti, poprosím, sem s nimi :-) Ďakujem.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Mám už dlouhé roky Narexku, je to držák, ale není to low cost. Řěžu taky příležitostně, několikrát do roka. Má za sebou asi dva a půl řetězu (řetěz vyhazován vždy, když už nebylo co brousit). Řetez mažu novým potravinářským řepkovým olejem, čerpadlu to nevadí. Nevím, jestli u elektriky budou nějaké podstatné rozdíly v hlučnosti.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Kup si cokoliv. Na domácí použití se na značky nehraje. Hraje se hlavně na délku řezu (40 cm) a cenu náhradních řetězů. Doporučuji se mrknout i na ostřičku řetězů, ušetří to hodně peněz.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#4 Příspěvek od jirka5 »

Než jsem stačil odpovědět, předešel mě Zaky. Musím napsat to samé, mám dlouhé roky Narexku a žádný problém. Hlučnost asi jako běžná vrtačka, pokud jsem měl možnost posoudit, tak ty různé low-cost výrobky mají hlučnost vyšší.
To samé bych mohl říci o průmyslovém vysavači. Po dvou "akčních" Kärcherech, které velmi brzy odešly, jsem zakoupil Narex a nelituji toho. Úplně jiný level. Tichý, výkonný, spolehlivý, zásuvka master-slave. Event. servis a ND přímo u výrobce. Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#5 Příspěvek od dobrman »

Já měl pilu STIGA, vydržela dvě sezóny a šla do kytek. Tak jsem koupil Narexku 40cm 2kW za 3 litry a tu mám už třetí rok a pohoda. Zdá se mi trošku hlučnějsí, ale maká jak má...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#6 Příspěvek od witt »

Všehcny elektrické pily jsou v porovnání s benzínovou +/- stejně hlučné. Souseda by jsi tedy rušit neměl.

Jako provozovatel (majitelem je tchán) už druhé narexky bych ji úplně nedoporučil a to z toho důvodu, že za velké peníze nabízí jen standardní muziku. V první po čtyřech letech mimojiné odešl rotor, takže nějaký super držák to rozhodně není. Dostupnost dílů je samozřejmě výhodou.

U elektrické pily bacha na příliš dlouhou lištu - čím je delší, tím požere více výkonu a delší řetěz budeš muset brousit. Na tu narexku (2000W) je dle mého ideální 30 cm, pila je s ní velmi svižná a při nejhorším se dá udolat špalek o průměru 60 cm. Ale už i ty 30centimetrové špalky jsou na elektrickou pilu moc silné. Ne že by to nešlo uříznout, ale trvá to oproti benzínu dýl. Při dělání dříví na zimu je to pak rozdíl velmi, velmi citelný.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Jakou značku koupíš, je víceméně jedno. Nekupuj nic pod 3-3,5tisíce, řetěz doporučuji Stihl. Za stejnou cenu výrazně vyšší kvalita. Vyhýbej se všem bau-bau, tam jsou jen šmejdy. Ještě je důležitý, aby se při přetížení, zakousnutí, sevření zastavil řetěz (kluzná spojka).
Já mám pilu McCulloch (stála nějak 3600kč), lišta 40cm a už pořezala víc jak 100m2 dřeva. Řetěz doporučuji brousit k tomu určeným pilníkem a jen někdy bruskou. Řetěz ti vydrží mnohem déle. Až se naučíš brousit řetěz pilníkem, brusku už nebudeš potřebovat.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Asi to bude různé, mám pilu z Globusu nějaký el. Grizly, 40cm asi 14 let a nebyl s ní žádný problém, snad jen na počátku tam byl špatný napínací šroubek, stržený závit v práci jsem udělal jinej, než bych s tím šel na reklamaci. Řetězy mám dva a k tomu brusku. Používám ji tak dvakrát do roka, když se prořezávají stromy a pak porcují. Takže pokud je to jen na občasné řezání, tak bych se nebál vzít i neznačkovou, ale to je jen věc vkusu a zkušeností. Synovec měl Narexe 30cm a při trochu větším řezání to nezvládla a odešel rotor, dal jsem ji opravit a časem se to zopakovalo. Narexe bych už nechtěl, je to drahé a už jim nevěřím. Mám doma od Narexu 150mm rozbrušku a zase rotor v háji a cena veliká. Asi když tak Protool, ale ani ty nejsou držáky. To samé problémy Narex Aku vrtaček, jak Narex, tak Protool, v práci byly oba typy, u bou stejný problém, Motorky a už to opravny neopravovaly, nejou náhradní motorky. Takže si radši kupuji něco levnějšího a když po většinou dlouhé době odejde, koupím jinou levnou. Mě se zatím vyplácí kupovat levné věci, pokud je to Hobby. Toť moje zkušenosti :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Mám 5,5 roku Fieldmann FZP 2002-E s vodící lištou Oregon 405mm a jediné co jsem měnil, tak byl nový řetěz za ten už skoro obroušený (asi 6x přebrušovaný). Do lesa ji neberu, protože nemám dlouhou prodlužovačku. Jinak jsem pořezal vše, co bylo třeba a těch 40 cm se využilo až až. Svou službu za tu cenu udělá stále a kdo s tím neumí dělat, tak si musí koupit pozlacenou. Známej je drvoštěp z povolání a říká, že hračky s 30 cm by se ani neměly prodávat.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#10 Příspěvek od witt »

není to pindík, čím je délka záběru menší, tím více síly se do řezu přenese a tím rychleji se to uřízne - pokud je ten tvůj známý opravdu dřevař, tak to určitě ví. I na benzínovou pilu se snažím dle situace vždy používat tu nejkratší, co jde.
Dlouhá lišta má význam, jen když tu délku kvůli průměru kmenu opravdu potřebuješ a pak ji samozřejmě musíš pohánět odpovídajícím výkonem. Z tohodle pohledu mi spíše jako hračka přijde jakákoliv elektrická pila se 40 cm lištou. Ka každé pile mám různé lišty + řetězy a ztráta řezací schopnosti 30 vs. 40 cm rozhodně není zanedbatelná.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

No, jak myslíš. Známej se tím živí a zeť řeže u hasičů a tam si nehrají na to, na kolikrát to uřežou. Jistěže mají normální motorovou na benzín a pořádné řetězy, co uříznou i ten hřebík, ale abych se trápil s 30 cm, tak na to zase nemám tolik času a 40 cm řeže naprosto stejně. Ono totiž záleží taky na tom, jak se k tomu postavíš a jak to umíš. Čerpadlo do studny mám už taky těch 900W a ne 500W.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Mám noname elektriku se 40cm lištou přes 20let . Nařezala mraky mokrého , nyní ji ničím na paletách . Mažu vyjeťákem a jinak neudržuji . Přemýšlím , že bych se měj juknout na uhlíky , jenže to musím celé rozdělat ... Po likvidacích od sousedů , nedoporučuji nechat často havarijně zastavit , pokud možno nikdy . Často se omele spojka a ND stojí co půl pily ....

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#13 Příspěvek od Kremik »

Mám x let motorovku, zpočátku s ní byly potíže ale po vychytání různě velkých much už docela jede. Občas ale potřebuju říznout s dlouhými prodlevami. Na to se motorovka nehodí, buď dlouhé volnoběhy nebo časté startování...
Tak jsem si koupil tu nejlevnêjší řetězovku na kterou jsen narazil. Jen na nějaké to občasné říznutí. Mám ji druhým rokem a zatím spokojenost. Rozhodně je méně hlučnější než benzínová, a řeže slušně, vlastně ji teď beru na vše kam dosáhnu s kabelem. Zatím jede :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , vedle v plotostřihu padla dovozfirma . Alko , mám také přes 20 let i ponorku dvoustupňovou . Tou rvu fridex do ústředního topení .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Já jsem již delší dobu uvažoval o koupi elektrické řetězové pily. Viděl jsem souseda jak doma pílí starou třešni tak jsem se byl podívat co to má zač. Říkal že mu jí před pár léty koupila manželka v kauflandu asi za 50€ a že s ní pořezal již kopu dřeva a že je s ní spokojený. Pak jsem se radil se synovým tchánem a ten mi zase radil nějakou značkovou, nejlíp narex tak 2,5KW a 40cm lišta, že takovou má jeho švagr a je s ní spokojený.
Hold 1000 lidí, 1000 názorů. Minulý měsíc mi přišel leták z LIDLu a v něm byla jak akumulátorová 40V, tak i elektrická na 230V. Já jsem se rozhodl pro tu elektrickou na 230V, zatím jsem s ní v zahradě zřezal 4 staré stromy takže momentálně není až tak co hodnotit ale řeže se s ní vcelku dobře, zatím spokojenost.
Přílohy
Aku řetězová pila – kopie.PNG
Tuto pilu jsem si pořídil
Tuto pilu jsem si pořídil

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“