Meteostanice z Lídlu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#16 Příspěvek od decmen »

Tak po týdnu, co mi to pořád ukazovalo mraky a blesky, jsem zjistil, že je potřeba asi nastavit tlak přepočtený na hladinu moře, ne ten skutečný. Celý týden se mi motal kolem 980 hPa. Dnes jsem podle chlumecké stanice nastavil 1020 hPa a rázem už mám jen malé mraky a sluníčko.
Drhá stanice Optex, která je připojená přes pc a předpověď si bere asi někde z yr.no , tak tak ukazuje pořád tlak přepočtený, nyní se tedy obě stanice v talku shodují, teplota je rozdílná, protože na čidlo té z Lídlu pere slunce a Optex má venkovní čidlo schované ve stínu pod přístřeškem.
Voda ještě nespadla žádná, tak funkce kyblíku zatím neznámá.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Nojo, dobrej protimluv: Venkovní sondu umístěte tak, aby ji neovlivňovala okolní zástavba. A po pár řádcích je: Chraňte venkovní sondu před přímým sluncem.

Tak to by mě zajímalo, jak udělat, když je aneometr, korouhev, sonda teploty, vlhkosti a tlaku v jedný škatuli :roll: Když to něčím zastíním, tak nebude správně měřit aneometr a korouhev, když nezastíním, tak bude vysoká teplota a možná bude s teplotou kecat tlak a vlhkost.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Tak meteostanice moc dlouho nevydržela. Teplota a vlhkost má už půl dne proškrtnutej údaj a tlak je stále 1019, vítr je všecko 0 a korouhev je jinde než na displeji. Asi zvadla komunikace na 433-434 MHz. Dal jsem Channel Search, asi 5 minut blikal displej a zase nic.
Nojo, co by člověk měl za ty prachy čekat...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Nojo, co by člověk měl za ty prachy čekat...
V návodu píšou, že slouží k přesnému pozorování počasí. Tak si sedni k oknu a pozoruj :D

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#20 Příspěvek od texi »

...levná věc, drahá věc... Od listopadu 2009 mám nainstalovanou meteostanici DAVIS VP2 a bez problému funguje.Byla ale dražší.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Divná věc, ráno koukám na meteostanici a všechny údaje na displeji. Kdy se po tom Channel Search chytla, netuším. Ráno jsem na ní kouknul a taky dobrý. Přes den jsem byl pryč a kolem 19 hodiny byla stále OK. No a teď po 22 hodině je stav stejnej jako včera, zase proškrtaný údaje. Tentokrát ji nechám do rána, jestli se nechytne bez toho Channel Search.
To je teda pěkně na 3,14-ču, nahodilá závada, už vidím, jakej bude problém s reklamací. :roll:
Napadá mě, že lehla ve stejnou dobu večer, co nějaký silný rušení na 433 - 435 MHz, nemůže rozhodit párování? Pokud nebude ráno ukazovat, zkusím ještě nalejt do dešťoměru vodu, měl by to být samostatný kanál. Případně zahejbat korouhví a naběračkama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#22 Příspěvek od decmen »

U mě zatím vše ukazuje, teda kromě tý vody, ta je na nule. Toho větru taky nic moc, ale korouhev a naběračky se nějak točí, uvidíme jak dlouho. To jsem zvědav, co tam máš za problém :-(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Tak meteostanice se asi po necelých 2 hodinách zase chytla aniž bych se jí dotknul. To vypadá opravdu na nějaký rušení. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

Jo jo, rušení. Tak já to vypnu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#25 Příspěvek od decmen »

Dneska u nás krapet sprchlo, ale nevím, jestli se ty kapky do toho kbelíku vůbec strefily.......no prostě budík ukazuj 0mm srážek.
Jak na tom byl Bydžov ?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Taky 0 mm. Vem hadici a nasimuluj déšť, já to tak taky zkoušel. Ale moc to nepřeháněj, když moc prší je z toho kulomet. :lol:

Jo a divná věc, jak mi-ro slíbil, že to vypne, tak už 2 dny žádnej výpadek v signálu od čidel. Hodnej to člověk. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#27 Příspěvek od texi »

V Lužci n.C. teď v 6.42h - 3,2mm, tlak 1017,5hPa, vlhkost 93%, teplota 15,2°C . To jen pro porovnání . V 7.45h 4,4mm srážek.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#28 Příspěvek od decmen »

Tak hlásím, že u nás za noc nakapalo 2,7 l/hod.

Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#29 Příspěvek od texi »

decmen píše:Tak hlásím, že u nás za noc nakapalo 2,7 l/hod.
...tak tomu vůbec nerozumím ???

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Jak nerozumíš? Má plnou misku pro psa. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“