Opět blešák Martinice

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Opět blešák Martinice

#1 Příspěvek od hafca »

Po víc jak čtyřech letech jsem se vypravil opět do do blešáku v Martinicích. Doufal jsem, že tam ulovím něco zajímavého, ale opak byl pravdou. Všechno tam šlo tak nějak k horšímu neby zůstalo stejné. Rádia zbědovaná, část měla i vybrané lampy. V magnetofonech úplná bída, stejně tak jako gramofony.
Pro ilustraci je tu pár fotek, kdyby tam přece jen někdo objevil něco zajímavého.
Možná by si na své přišly některé ženské. Skleniček, hrnků, talířů a dalšího nádobí je tam nepřeberně a za legrační ceny.
Přílohy
IMG_3833.jpg
IMG_3832.jpg
IMG_3831.jpg
IMG_3830.jpg
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Převážně kontejnerový záležitosti.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Je třeba si uvědomit, že lampová rádia jsou už dost dávná historie a že jich pochopitelně přibývat nebude.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Mě akorát na těchto blešácích fascinuje fakt, že nikdo na tom ani neutře prach. Prostě jakoby to vytáhl z kontejneru a vystavil. Přitom, kdyby to trochu utřel a nablýskal, určitě by se to dalo prodat snadněji. Já bych teda jistě šel po čistějším zboží.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

V obchodě tohoto typu bys nedělal nic jiného. Než bys skončil u posledního, u prvního můžeš začít znova. O tomhle taky něco vím :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Ono jistě nejde o klasickej šedej prach, ale o hnědý pozůstatky bahna, pavučiny aj. Kdyby něco z toho bylo vyhrabaný ze hnoje, tak se vsadím, že kolem regálu budou lítat mouchy.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Ale vidim, ze ceny su mierne. Asi sa to za tie ceny utierat ani neoplati :D

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#8 Příspěvek od danyel »

To už tu největší hrabárnu zlikvidovali.Vždycky když to vidím tak si říkám,že objednám kontejner a uklidím na půdě.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Ale tak třeba ten Grundig TK120 či co to je /možná Unitra ZK120/ by stála za hřích i bez lamp. Byl to podle mě zvukově velice dobrý půlstopý magnetofon, snadno upravitelný i na 9/19.
Věci, co mají v pořádku plexikryty asi z kontiše nepocházejí, tam to většinou končí bez nich, nebo rozflákaný.
Ten NZC130 by taky za cosi stál, s tím zesilovačem se dá poměrně dobře vyhrát a pasuje do něj i HC15/16.
Výsledkem je pak velice slušný gramofon, co neničí desky a s velice dobře hrajícím zesilovačem 2x10W. Škoda, že zrovna tento má tak vyšisovaný panel. Je to ten druh šisovacího potisku, co jím byly potištěný i první NC440 a mnoho prvních NZC - je to nějaká fotometoda, ne sítotisk. Proto to tak bledne do světlehněda až skoro do vytracena.
Já to takto v 80-kách dvakrát přestavoval. Se 20L bednami KE20, osazenými ARZ669+ARE589+ARV081 to hrálo opravdu moc pěkně.
A když bylo třeba, tak i hodně nahlas. ARZ669 totiž měly ze všech tesláckých "HiFi basáků" suverénně nejvyšší citlivost. I po mnoha letech Martin K. naměřil něco málo přes 90dB/W/m. 20W výkonu při citlivosti beden 90dB/W/m je to do bytu ažaž. ARZ669 byly fakt skvělé reproduktory.
Použil jsem na to tehdy běžně dostupné VM2204 a duchapřítomně ke každé z nich nějaké chvějky. Dodnes jim to bez poruch hraje, je k tomu v obou případech připojená ST100 a pak přidaný CD přehrávač či kazetový magnetofon.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

NZC130 .... s velice dobře hrajícím zesilovačem 2x10W
Ehm. Tak nad Sony co stál v roce 1990 1200 DEM (toroidní trafo, kondenzátory jak sklenice od hořčice, tranzistorama osazený konec a hmotnost 13 kilo) se ohrne nos a toto je "velice dobře hrající"? Asi mi cosi uniká :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Neuniká. Jo, za ty peníze je velice dobře hrající. I bez extra radikálních zásahů, jen s tím nejnutnějším, co je po letech potřeba udělat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

za ty peníze
Čili zdarma :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#13 Příspěvek od danyel »

Jenom pro neznalé.Tohle zboží nepochází z kontejnerů.Takhle dopadne každý kdo syslí a pozůstalí si pak objednají vyklizení bytu.Pan majitel Martinic má na vyklízení firmu.Ale v současnosti to má už moc roztříděné.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#14 Příspěvek od jirka5 »

Jsem taky neznalý, netušil jsem, že existují jiné Martinice než v Krkonoších. Vzhledem k tomu, že internetová prezentace bazaru není aktualizovaná a obsahuje nefunkční odkazy, bych prosil o informaci, kde tento bazar přesně leží a jestli ta uváděná otevírací doba je aktuální. Nerad bych tam totiž jezdil zbytečně.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Adresu i otevírací dobu máš na jejich stránkách Martinice a mapa je tady. Otevírací doba se mění většinou když začne být chladno. Nejde to pořádně vytápět. To je ale moje doměnka, třeba je to jinak. V každém případě se objeví na stránkách informace, jak je otevřeno.
Jen na okraj, nemám s nimi nic společného.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“