Elektronky 6P1

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

Elektronky 6P1

#1 Příspěvek od Dragoniac »

Přátelé, neválejí se někomu doma? Nebo ruskej ekvivalent 6P1P? Vím, jsou na ebay, ale to je jako poslední možnost. Sháním čtyři kousky do takovýho fórovýho čínskýho lampáku. Když tak děkuju.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#2 Příspěvek od Hifista »

Nehledej v tom problém - ekvivalentem tohoto typu v provedení se sedmikolíkovou paticí je 6L31 z výroby Tesla, nebo 6AQ5 Tungsram a těch se vyskytuje v našich končinách stále dost.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#3 Příspěvek od jirka5 »

Myslím si tedy, že překopat zřejmě zánovní čínský zesík z novalových na miniaturní lahvičky je docela problém, ani ho v tom člověk nemusí hledat. Zvláště je-li na plošných spojích, tak by to byla velká prasárna. Ale proč to dělat, když 6P1P je asi takový "dostatek", jako 6L31, třeba aku-bat je má po šesti pětkách... Tedy ty 6P1P :roll:

Uživatelský avatar
Dragoniac
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2016, 02:00

#4 Příspěvek od Dragoniac »

Právě že je to všechno na desce :/ Já ještě neměl pořádně čas se tomu věnovat, ale když katodovej RC zasvinil všechno kolem sebe elektrolytem a málem propálil díru do desky, tak mě nenapadá nic lepšího, než že má jedna lampa zkrat na mřížkách. No uvidíme, řekl slepý, po dnešku snad budu vědět víc.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#5 Příspěvek od ferdislav »

Ahoj, mam tyhle elektronky, 6P1P, jestli je jeste shanis, uplne nove, dyztak mi napis SZ

Odpovědět

Zpět na „Součástky“