Průša je... (přesunuto)

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#121 Příspěvek od Standa99 »

Ten kup byl rychlý úlet, tu Anetu tady někde vzpomněl Celeron a já jí měl v pozadí zafixovanou, že by šla. Jsem někdy střelec, kdybych napsal, jak jsem v Oplu vybral nynější auto, tak tomu nechce nikdo uvěřit :)
Zásek jsem žádný neměl, až se divím. Vím, že se třeba řeší motory, které chodí naopak apod., ale vše fungovalo na první šup. Složil jsem to (asi za 6-7 hodin) a nakalibroval podle 4 videí, které jsem tu někde uvedl.
Jediný problém mám, že se mi tlačí roztečený filament trochu přes závit nad to vyhřívané těleso (asi hotend), takže až tam budu přidělávat vedení pro filament, tak sundám extruder a trysku budu muset lépe dotáhnout vůči té trubičce (to nevím, jak se jí nadává).
Samozřejmě že se v těchto cenových relacích může cokoliv pokazit, ale vše jde opravit nebo nahradit a je to sehnatelné.
Ono vlastně úplně první výtisk je vidět na videu z předchozí strany. To jsem z přiložené karty vybral nějaký 'box', což jsem trefil dobře, protože to tisklo snad dvě hodiny, ale byl to nejmenší soubor :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#122 Příspěvek od FHonza »

Super, díky. Tak mu jí doporučím :)
Proti tomu zatékání sem viděl prodávat silikonovou vložku nasazenou kolem trysky. Sám to teda nepoužívám. Jednou za čas dám na podložku zrcátko (abych se nemusel ohejbat) a očistím nahřátou trysku a okolí mosazným kartáčkem.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#123 Příspěvek od tomasjedno »

scorpions-cz píše:Zeptám se. Jak dlouho může nějaká levnější tiskárna tisknout pistolový náboj (9mm luger)??
Máme celkem slušnou spotřebu školních nábojů a tiskárnu chci stejně kupovat.
Víš určitě, že plastikový okraj nábojnice zvládne akci vytahovácího drápku? Že nebude zlobit příliš těsná nebo příliš volná nábojnice v komoře? Nebylo by efektivnější získat na střelnici opravdové nábojnice a nacpat do toho vytištěné náboje?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#124 Příspěvek od termit256 »

Proti tomu zatekani jsem tam preventivne dal teflonovou podlozku.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#125 Příspěvek od scorpions-cz »

tomasjedno
Vystřelených nábojnic máme kila :lol: . U vystřelené nábojnice je problém s tím, že nábojnice je mírně rozšířená a znovu do komory jde hůře. Při přebíjení se znovu kalibruje na matricích. Pro školní náboje na zkoušky OZ si dělám školáky, tak že delaboruju náboj, potom ve zbrani proklepnu zápalku a znovu tam nalisuju střelu. Pro bezpečnost ještě nábojnici z boku provrtám 2mm vrtákem.
Na kurzy střeleb potřebuju takovéto cvičáky.
Přílohy
kolák 1.JPG

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#126 Příspěvek od Habesan »

Jasnej úkol pro soustruh.
A pokud to musí jo moderní, tak to může být CNC soustruh.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#127 Příspěvek od Celeron »

scorpions-cz píše:Na kurzy střeleb potřebuju takovéto cvičáky.
Takový prdítka? Co takhle náboje do M2 Call 50 i s pásem? :lol:
Přílohy
50 BGM.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#128 Příspěvek od scorpions-cz »

No jo no, ale naše kurzy střeleb jsou s pistolí :o

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#129 Příspěvek od p32 »

Tak přejdete na vyšší level. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#130 Příspěvek od Celeron »

scorpions-cz píše:No jo no, ale naše kurzy střeleb jsou s pistolí :o
Uznávám, to už se v ruce neudrží. :lol:
Přílohy
m2-50-caliber-machine-gun-007.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#131 Příspěvek od EKKAR »

Tomu BMG cal .50 se taky jinak říká UNIVERZÁLNÍ TLUMOČNÍK LIBOVOLNÝHO CIVILIZOVANÝHO JAZYKA DO ARABŠTINY ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#132 Příspěvek od ccode »

Nevím zda to tu již nebylo, ale pro mě nová věc. Lze získat na odkazu https://www.prusa3d.cz/kniha-zaklady-3d ... efa-prusi/ zdarma, nebo za 99kč knihu Základy 3D tisku od Josefa Průši

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#133 Příspěvek od FHonza »

Knížka bych tomu moc neříkal, má to 12 stránek (z toho je jedna titulní a druhá obsah) poměrně obecného povídání o 3D tisku. Jsou tam informace, které si člověk dohledá za pár minut. Přímo autor uvádí
Nebojte se knížku poslat komukoliv, o kom si myslíte, že by se mu mohla hodit. Ani se nemusí přihlašovat do mého mailing listu (ale samozřejmě budu rád, když ano).
Jestli to někdo chce poslat, tak stačí říct.

To už je lepší Příručka tiskaře. Sice je 3/4 o konkrétní tiskárně, ale je tam popis tiskových materiálů a základní popis slicovacího software.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#134 Příspěvek od Atlan »

No ja som kupil tlacieren ze vytlacim ozubene koliesko, k tomunzatial nedoslo. Ale zase mame na linke asi 20ks novych ruciek z pla, stare nekupim a boli osuchane a zoxidovane.
Vytlacena podlozka pod panty dveri lebo boli zvesene. Zmerane vytlacene montaz na 1+, tak by som musel vrtat do plechu podkladat 2 plechy proste praca naviac.
Drziak tlmivky s 4 dierami na prichytenie.
Nejake ramiky nanlcd displeje, jedna komolet krabucka nanieru na vrtacku pre potak vypinac a lcd.
Krytka optosnimaca na elektromotor.
Nejake zvieratka pre deti, auticko lodka.
Krttky matic na stolickach do zahrady.
Krytka na vyvod rychlomera.
Vlozka osky do zametacej metly.
Konektor do pozuvneho meradla.

Proste ked to mas doma, uz sa nieco najde ako to pouzit.
Hlavne menej odpadu ako pri suatruzeni a frezovani.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#135 Příspěvek od Peterseal »

Zapojím sa do tejto debaty, nakoľko denne pracujem s 3D tlačou.
Používam rôzne PRUSA tlačiarne. Najprv k jeho konceptu by som napísal pár vecí.
1. Pomer cena/výkon je u neho úžasný. Za tú cenu máte tlačiareň, ktorú si môžete sami postaviť a veľa sa pri tom naučíte. Pri prípadnom servise na nezaplatenie.
2. Na jeho tlačiarniach vidieť naozaj vývoj, každým rokom sú lepšie a lepšie.
3. Majú celkom dobrú podporu a dostupnosť ND. Dokonca si mnohé diely môžete vytlačiť, zdarma poskytujú GCODE.
4. Existujú rôzne upgrade kity a vylepšenia.

Teraz k samotnej 3D tlači. Pracujem vo firme, kde sa vyrábajú rôzne veci a treba často pár kusovo vyrobiť nejaký držiak, priechodku, vyrobiť náhradný diel do špecifického prístroja, vyrábame si rôzne prípravky a tak ďalej. Keby sme tieto veci zadávali externej firme, alebo to všetko vyrábali klasickými metódami z kovu, tak sa buď nedoplatíme alebo by sme len teraz vyrábali to, čo už pred rokom bolo hotové a denne sa používa. Nehovoriac o možnosti riešenia naozaj na mieru.
Argumenty typu, že je to plast... No a čo. Nie všetko musí byť z kovu. A presnosť je dosť veľká, dajú sa kúpiť trysky s hrúbkou aj 0.1mm.
Plastové filamenty stoja 1kg od 10-20 eur.
Najväčšia výhoda je úžasná flexibilita. Niečo si navrhnem a za hodinu to mám. A keď tam niečo nesedí? 5 minúť za PC a tlačím znova.
Takže pre mňa úžasná technológia ktorá robí vývoj a prípadné úpravy zariadení jednoduchším. :idea:

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“