Espresso Delonghi kyselá káva

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Espresso Delonghi kyselá káva

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Dobrý večer,

automatické espresso delonghi ECAM 22.320.B začalo vyrábět kyselou kávu.

S kávovarem jsem byl spokojený, vyzkoušeli jsme různé druhy kávy i různá nastavení kávovaru a pokaždé byl cítit rozdíl v chuti, káva byla výborná. Po nějakém čase, cca 1000 káv dle statistiky v kávovaru, se chuť kávy velmi zhoršila. Při nastaveni extra silné kávy je káva velmi kyselá a nemá hořkost, při nastavení extra jemná nemá hořkou chuť je kyselá méně ale nepoživatelná, vodová. Proto jsem se rozhodl kávovar reklamovat. Reklamační oprava proběhla ale neúspěšně. Kávovar prý vyčistili ale závadu neshledali. Kávovar jsem vyzvedl a týden jsem doma zkoušel různé věci. Různé nastavení kávovaru, různé druhy kávy, dokonce jsem zkusil i balenou vodu namísto kohoutkové. Bez výsledku, káva stále nepoživatelná a velmi kyselá. Zkusil jsem stejnou kávu vzít do práce kde mám k dispozici automatické espresso russell hobbs a káva chutnala normálně, tak jak chutnat má. Proto jsem opět odnesl kávovar do prodejny a nechal poslat na reklamaci.

Dnes se mi vrátil z reklamace s tím že závada nebyla nalezena a že kávovar funguje dle výrobní specifikace. Kávovar byl v servisu 30 dní a na počítadle přibylo cca 100 káv. V prodejně jsem se dohodl že ho opět doma vyzkouším a v případě přetrvávajícího problému ho pošlou do jiného servisu.

Káva stále stejná, kyselá.

Nesetkali jste se někdo s takovým problémem? Co by mohlo způsobovat že je to kafe hnusný?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Ta extrakce moc nevyžaduje, nějaké nahřátí kávovaru, množství a hrubost kávy, určitou teplotu vody a dobu samotné extrakce.
U espressa by mělo za 25 sec. natéct 20-25 ml. kávy (teorie), což se třeba u klasické páky řeší nastavenou hrubostí kávy, množstvím a jejím upěchování.
Změřil bych teplotu vody, bude tam termostat, podle kterého se bude voda nahřívat (např. od 88 °C do 98 °C, pára bude mít jiný) a pro správnou hrubost kávy tu přibližnou dobu + množství espressa.
Ale nemám představu, jak to je u těch automatů a co z toho nakonec vyteče, i když to tzv. funguje.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

Taky dělám v servisu a s čím jsou lidi schopný kolikrát otravovat to je až do nebe volající... a ještě takový ty co na just a z trucu řeknou jestli to příště může zkontrolovat někdo schopnější, když se všichni shodnou na tom, že funkčnost a vlastnosti jsou zcela standardní, jenom zákazník si myslí že si koupil něco co má nadpozemské vlastnosti... :O


Já bych začal změnou kávy.. tmavá zrna a mastná jsou spíše do hořka a světlá a tvrdší suchá zrna jsou naopak více do kysela :)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Zkus zrnkovou kávu Lavazza ORO, semel na odpovídající hrubost udělej preso a dobrou chuť :wink:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

@JirkaCZ: Aby ten nejschopnější nebyl 'jednooký mezi slepýma' :)

Samozřejmě že kvalitní káva je základ. Hlavně ne nic z regálu, kde to leží měsíce (včetně skladu). Při výběru pražíren, jsem se přes čtyři různé ustálil na jedné, ale nikdy jsem nedostal nic špatného proti regálu, což mi někdo sem tam přinese. Ale aspoň mám čím protáhnout páku po vyčištění-odvápnění :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#6 Příspěvek od PCmaniac99 »

Přiznávám se k regálovkám a kávě z tchiba, ale pokaždé to kafe bylo v pohodě. Zkusil jsem několik druhů a u každého byl znát rozdíl ale teď ať tam nasypu dalmayer (regálovka německo) nebo kafe z pecky - malá pražírna (2/3 arabica 1/3 robusta) nebo něco z tchiba (obchod) tak je to stejný a kyselý. Mám v okolí 2 pražírny tak tam zítra po práci něco koupím a dám vědět.

Jinak teplota připravené kávy lze nastavit, momentálně v ohřátém hrnečku espresso 40ml teplota 65°C, stopkami měřena příprava od spuštění čerpadla do poslední kapky - 14s

Jsem automechanik a s čím občas lidi příjdou to je do nebe volající. "Klima nechladí, prosím doplnit chladivo." Sednu, nastartuju, kouknu na panel topení (passat) a svítí na mě tlačítko ECON. :D :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Já bych plně souhlasil s JirkaCZ. Podle mě je to jen v kávě. Nedovedu si představit, že by káva měnila chuť do kysela podle teploty vody a způsobu a směru míchání v hrnku (to je samozřejmě myšleno ironicky). Je to prostě v té kávě.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

třeba to souvisí s tímhle:
Jak je možný, že doma otevřu Jacobs mletý kafé a dalo se pít několik měsíců ze sáčku, když se pečlivě uzavře.
Jakto, že v práci rozbalený stejný kafé, ke kterýmu jsem se choval jako doma bylo za 14 dní hnusný a nedalo se pít...?

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od vasilceral »

Vyzkoušeli jsme kde co, ale teď už kávu z lidlu od nás a i od němců. Ale mám problém, není to pravidelný ale občas roní více nádobka na vodu, za noc i deci. Neví někdo v čem je problém.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

@PCmaniac99: Pokud za 14 sekund nateče 40 ml (jedno espresso, ne double), tak za mě to je špatně, zkusil bych jemnější mletí nebo také zvýšit množství kávy, aby to teklo pomaleji. Psal jsi o tom, že když stejnou kávu vezmeš do práce na jiný automat, tak ti chutná, což vyvolává otázku, jak rychle to a kolik toho nateče tam?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od kodl1 »

Zkoušel jsi nastavit i hrubost mletí? Kolik káv za den uděláš? Jak vypadá puk?
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

Kafovar žádnej nepoužívám, ale pokud to jde, udělej si "kafe" bez kafe, jen samotnou vodu - jestli tam někde nedochází ke kontaminaci vody - může mít jinou barvu, může něčím smrdět, může mít jinou chuť (kterou porovnáš s kohoutkovou).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Bojím se, že u těch automatů (které neznám) to nebude pokračovat, pokud bude chybět zrno a nic se nenamele. Možná tam je nějaký čistící režim.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#14 Příspěvek od ohryzek36 »

Stačí nakázat proplach (který to dělá pokaždé po spuštění a při vypínání).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Podobné řešení jsem měl doma s drahou . Občas jdu do kotelny kolem pračky a tak jsem si všiml spousty vody v bubnu . Tak jsem se odhodlal prověřit presostat . Výsledky jsou v jiném vlákně . V tom to nebylo . Tak jsem odhalil propouštějící ventil . Vyměnil jsem ho a nastaly domácí problémy . Pračka špatně pere , špatně máchá , je tam málo vody . Přes svůj odpor jsem něco přidal , už jsem věděl jak a o kolik . Stejně všechno špatně . Tak jsem šel a nečekaně koupil novou pračku . To bylo jásotu . A pak problém , málo vody a pere dlouho . Inu v klidu jsem si dolil pivo a odkázal uživatele na servis . A mám pro mne po problému .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“