Vkládání zajímavých obrázků II.

Tady si vyzkoušejte tvorbu témat a použití bbkódů, tagů, upload fotek

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#346 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo, to už se Jardo nedozvíme, proč to tehdy jezdilo zrovna tamtudy. Myslím ale, že šlo o nějakou mimořádnost. Někde něco stavěli (obchvat, most...) a jezdilo se zkrátka jinudy. Křížovou znám, máme tam vzdálené příbuzenstvo; kdysi tam babička jezdívala. Koukal jsem do těch bichlí a jezdily tam několikrát denně autobusy z Prahy do Brna; i v době, kdy byly v provozu expresní linky po dálnici (byly tři, do Brna, pak do Bratislavy co v Brně nestavěly a ještě jeden pár Ex busu do a z Nitry). Zajímavé je, že se na ty expresní busy 16,- Kčs připlácelo a nemělo to povinnou koupi místenky. To měly hlavně mezinárodní linky.
O silnicích škoda mluvit... Když jsem ale jel v květnu do Žďáru, tak jsem radši jel po kutnohorské (I/2) a pak po osmatřicítce do Golčova Jeníkova, tam po nějaké dvojce (krásná prázdná silnice) přes Chotěboř do Ždírce a tam po I/37. Lepší cesta než D1 a člověk si krásně zařídí. Časově to není o nic horší.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#347 Příspěvek od Crifodo »

Nová doba.
Přílohy
sejdem_se_tam_vsichni
sejdem_se_tam_vsichni
psycho001.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#348 Příspěvek od Hubert_79 »

Dnešní nová doba si žádá nové postoje, nové myšlenky, nové rozhodné činy. Tak čemu se divíme...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#349 Příspěvek od Crifodo »

Trochu se divím těm lidem, co tomu jásavě vycházejí vstříc, ale ne zas tolik.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#350 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, dobroserové.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#351 Příspěvek od ok1hga »

Přílohy
TV_Detector_1983.jpg
TV_Detector_1952.jpg

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#352 Příspěvek od dobrman »

No, nekup to .... :D :D
Přílohy
Screenshot_26.jpg
Screenshot_27.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#353 Příspěvek od Hill »

Řemeslo, braň se!
Zjistilo se, že od poloviny sídliště jedna topná smyčka po rekonstrukci je zapojená opačně. Stačilo tedy vykopat místo odbočení a trubky převařit tam.
Prý ale vyšlo levněji v každém připojeném domě překřížit přípojku.
Inu, Karel Zeman i Verne by měli radost, připomíná to totiž jednu strojovnu z Vynálezu zkázy...
Přílohy
P104050B.jpg
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#354 Příspěvek od Celeron »

V kolika barákách to křížili a kolik je průměr trubek? Tenhle cik-cak z takhle tlustejch trubek je pro svářeče práce minimálně na půl dne, možná celej. Je to několik metrů svaru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#355 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:Řemeslo, braň se!
to je jak ze zlýho snu.
Při pozici učňovského školství a profesní cti projektantů ale čekám, že tohle je jen ouvertura.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#356 Příspěvek od Hill »

Jirko, křížili to, co já vím, ve čtyřech. Pátý je připojený skrz náš, taky jim řvaly ventily, protože to běhalo obráceně, takže to jedním překřížením na vstupu u nás napravili.
Trubky jsou JS 150.
Překřížit se to dalo u téčka nějakých 250 metrů od toho, co jsem fotil, tím by se to vyřešilo všechno najednou, ale musela by se znovu rozebrat a položit dlažba asi na 6 m² chodníku a 4 m² ulice, aby se to dalo bezpečně vykopat, a zbylo tam místo pro práci. Jenže ta firma, co to nové potrubí položila, se právem brání, že to udělala podle projektu. Jak tedy k tomu došlo, můžeme jen hádat, ostatně to neví přesně ani dodavatel tepla a majitel těch potrubí. Nejblíže pravdě bude asi to, že v původní dokumentaci nikdo nevyznačil změnu, že to rozbočení pod chodníkem mělo téčka posunutá navzájem opačným směrem. A firma, která přijela pokládat nové potrubí, už se neměla podle čeho orientovat, protože staré potrubí už bylo vyřezané a ve šrotu, tak to udělali podle projektu... no teď už je to jedno, už to běhá správně snad všude.
Připomíná mi to moje bastly například v tiskárně Robotron 1152, abych mohl přepínat epromky pro kopretiny s různým pořadím znaků, nebo obvod CTI s několikrát předělávanou kompenzací skupinového zpoždění v C110STII. Vypadalo to humusně, ale fungovalo to a zvenčí to nebylo vidět, tak to tam zůstalo. A to jsem nenapravoval ničí chybu, jen jsem tunil...
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#357 Příspěvek od kutilmil »

No teda hnus slizký fialový.

Uživatelský avatar
prexip
Příspěvky: 191
Registrován: 27 led 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Lipno

#358 Příspěvek od prexip »

:D
Přílohy
t_smd_428.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#359 Příspěvek od Crifodo »

prexip: z čeho to je?
to mi úplně přesně připomnělo dávnou obsesi, a sice že se na maturitní tablo vyfotíme jako jednotlivci a skupinky malebně stojící-ležící na desce s elektronikou, akorát jsme tenkrát nenašli přes všechno úsilí vhodnou a dostatečně kvalitní fotku se součástkama. Možná líp, protože ta práce s montážemi a maskováním by byla strašná. O nějakým photoshopu se tou dobou nikomu ani nezdálo.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#360 Příspěvek od davemh »

Tak nějak nevím, co si o tomto myslet. Ono to funguje, ale až někdo ukopne tu opěrnou trubku... :?
Přílohy
IMG_20181011_r.jpg

Zamčeno

Zpět na „Na vyzkoušení“